click fraud detection

Зняття арешту з майна

Як зняти арешт з автомобіля?

Якщо мова йде про зняття арешту з майна, то головну роль у цьому відіграє саме поновлення судової справи, за рішенням якої або у зв’язку з якою цей самий арешт і було накладено. Необхідність вирішення подібних питань може з’явитися у будь-якого громадянина України, оскільки від цього не можна бути на сто відсотків застрахованим.

На превеликий жаль, існує помилкова думка, що можуть заарештувати майно лише у людей, які є боржниками, що в корені не вірно. З подібними труднощами можна зіткнутися при спадкуванні майна, за договором довічного утримання, у зв’язку з операцією купівлі-продажу і т. ін. Але в першу чергу подібного розвитку ситуації варто побоюватися тим, хто все-таки вже програв суд, і його рішення було приведено в дію державним виконавцем.

Які послуги ми надаємо?

З нашими адвокатами ви можете розраховувати на:

  • зняття арешту з рухомого/нерухомого майна;
  • зняття арешту з майна по кримінальній справі;
  • зняття арешту з майна боржника;
  • підготовку та подачу відповідної заяви в суд;
  • допомога в накладенні арешту на майно (якщо існує така необхідність).

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» готова надати клієнтам якісну допомогу у вирішенні проблемних питань боржників.

Як зняти арешт з авто?

Зняти арешт з автомобіля можливо лише за відповідним рішенням судової інстанції. Якщо мова йде про кримінальне діловодство, тоді до суду необхідно подати відповідний пакет документів, який би підтверджував відсутність необхідності в накладенні арешту і містив причини, за якими авто необхідно повернути його власнику.

Якщо розглядається цивільна справа, то пакет документів для подачі в суд містить в собі заяву про скасування раніше накладеного арешту, докази того, що господареві автомобільного засобу був відшкодований весь збиток і, як наслідок, більше не існує необхідності продовження заходів за попереднім рішенням суду.

Які все-таки існують процедури зняття арешту з майна, накладеного різними інстанціями?

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ: +38(067) 239-93-88, +38(044) 209-50-69

Процедура зняття арешту з квартири, накладеного відповідно до рішення суду

Як зняти арешт ?

Процедура зняття арешту, накладеного за рішенням суду, відбувається згідно зі ст. 158 ЦПК України. Домогтися позитивного рішення в суді можливо лише після подачі заяви, в якій буде обґрунтовано відсутність необхідності арешту або зміну обставин у справі.

Майно може бути заарештоване і в межах кримінального процесу. У такому разі необхідно подавати заяву слідчому судді або до суду. В першому випадку справу ще не завершено і вона знаходиться на досудовому розслідуванні, у другому – коли судове провадження вже відкрито. Складати заяву необхідно відповідно до ст. 174 КПК України.

Якщо у вас виникла саме така ситуація, то юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко та партнери» готові вам допомогти, використовуючи багаторічний досвід вирішення подібних труднощів. Ми надамо вам не тільки якісну юридичну підтримку, але і допоможемо досягти позитивного рішення про скасування арешту майна.

Як зняти арешт майна, який наклав державний виконавець?

Зняття арешту в цьому випадку відбувається якщо:

  • державний виконавчий орган приймає відповідне рішення;
  • державний виконавчий орган приймає рішення про зняття арешту з майна після завершення виконавчого провадження (статті 40 ЗУ);
  • виявлено порушення при накладенні арешту на майно, рішення в такому випадку приймає начальник відділу держвиконавчого органу;
  • прийнято рішення про те, що арештоване майно не можна реалізувати через його непридатність, нерентабельність і т. ін.;
  • ви не згодні з рішенням державного виконавця, його можна оскаржити через суд;
  • до суду подала позов особа, якій належить майно, але яка не є боржником.

Діяти при цьому рекомендується наступним чином:

  • зверніться до нотаріуса та отримайте від нього документ з Єдиного реєстру, в якому і будуть вказані причини накладення арешту на майно;
  • зверніться до органу виконавчої служби та отримайте від них письмову відмову, яка найчастіше пов’язана з тим, що документи не зберігаються у них більше ніж три роки;
  • складіть і подайте позов до суду.

Як зняти арешт з майна, якщо його наклав нотаріус?

Нотаріус має право накласти арешт на майно. І відбувається це в різних випадках, найпоширенішими з яких є: підтвердження отримання спадщини, договір довічного утримання або іпотечний договір. Після закінчення терміну іпотечного договору, нотаріус зніме арешт з майна. Станеться це лише в тому разі, якщо кредитор або кредитор і позичальник разом звернуться до нього з відповідною заявою.

Якщо кредитор подає заяву сам, то він повинен дати докази того, що позичальник виконав всі свої договірні зобов’язання. Позичальник за договором іпотеки також може переказати кошти на депозит нотаріуса відповідно до своїх боргових зобов’язань. Це необхідно в тому випадку, якщо кредитор відмовляється приймати виконання зобов’язань від позичальника.

У випадку зі спадковими справами, коли помирає особа, яка передає власність, нотаріус може зняти арешт із майна, але тільки в тому випадку, якщо до нього із заявою звернутися сторона, що приймає.

Зняття арешту з майна в Україні

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко та партнери» допоможуть Вам зняти арешт, накладений на нерухомість або інше майно в найкоротші терміни.

Такий захід, як арешт майна (включно житла) є застережним, і використовується органами державної виконавчої служби для того, щоб дане майно не могло бути відчужене. Це також забезпечує виконання боржником кредитних зобов’язань перед фінансовою установою, що видала кредит.

По суті, зняття арешту з майна – це процес використання законних методів, основною метою застосування яких є отримання документів, що підтверджують факт зняття арешту. До такого роду документів можуть належати: відповідне рішення судової інстанції, постанову, винесену держвиконавцем, витяг з державного реєстру про те, що майно не є арештованим.

Як показує практика Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» щодо захисту клієнтів в даній сфері, процес зняття арешту з майна завжди вимагає ретельного і комплексного підходу до аналізу вже наявних документів. До них належать, як судові папери, так і документи, що описують діяльність виконавчої служби. Лише після такого аналізу можна підібрати вірний шлях і аргументи для досягнення поставленої мети. Подібна складність і правова заплутаність цілком здатна поставити недосвідчених юристів в глухий кут. Саме тому важливо з самого початку працювати тільки з кваліфікованими фахівцями Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», які володіють значним досвідом у даній правовій галузі і здатні швидко і якісно впоратись із проблемною ситуацією, що виникла у клієнта.

Важливо відзначити, що накладення арешту передбачає не тільки забезпечення виконання кредитних обов’язків, але і неможливість розпоряджатися ним. Майно може бути описано, вилучено та передано на зберігання третім особам.

Процес зняття арешту з автомобіля

Якщо існує необхідність зняття арешту з автомобіля, то це можна зробити лише шляхом отримання відповідного рішення суду. У випадку, коли питання зняття арешту пов’язане з кримінальним розслідуванням, до суду необхідно подати заяву про необхідність вирішення даного питання, а також документи, які б підтверджували, що умови та причини, у зв’язку з якими був накладений арешт, більш недійсні та втратили свій вплив. Коли питання пов’язане з цивільним діловодством, то, крім заяви, подати на розгляд необхідно також папери, які б доводили факт відшкодування шкоди хазяїну і відсутність подальшої потреби у заходах застереження.

Зняття арешту з майна та заборони на його відчуження: з точки зору суб’єкта, який використовував цей захід

Зняття арешту з квартири, накладеного за рішенням судового органу

Зняття арешту з майна, яке було накладено за рішенням суду з метою забезпечення позову, підлягає регулюванню відповідно до статті 158 Цивільно-процесуального кодексу України. Для того, щоб досягти позитивного результату по вашій справі, необхідно в залі суду довести відсутність необхідності в арешті майна, зміну обставин, у зв’язку з якими дана міра була застосована, зміну загальної ситуації в справі і т. ін.

Існують ситуації, коли арешт на майно накладається у кримінальному діловодстві. У цьому випадку, слідчий суддя накладає арешт за наявності узгодженого клопотання слідчого і прокурора (або тільки прокурора), і позивача у справі. Подача клопотання про скасування арешту здійснюється відповідно до того, на якій стадії знаходиться справа: слідчому судді, якщо має відбуватись лише досудове розслідування; до суду, якщо судове провадження вже вступило в справу. Клопотання має бути складено та подано, спираючись на 174 статтю Кримінально-процесуального кодексу України.

Якщо вам необхідно зняти арешт з квартири, накладений судом – зверніться за якісною правовою допомогою в Юридичну компанію «Касьяненко і партнери». Наші фахівці володіють належним досвідом для вирішення подібних проблем. Ми допоможемо вам правильно скласти позов, підберемо необхідні аргументи і зможемо захистити інтереси в суді, заощадивши при цьому гроші та час.

Зняття арешту з майна, накладеного за рішенням Державної виконавчої служби

Якщо арешт був накладений за рішенням державного виконавця, то зняти його можна:

  1. Відповідно до рішення ДВС:

Стаття 40 ЗУ «Про виконавче провадження» вказує на той факт, що при завершенні виконавчого провадження зникають підстави для подальшого арешту майна та заборони на його відчуження. Рішення про зняття арешту в цьому випадку приймає державний виконавець.

Якщо при накладенні арешту на майно були виявлені серйозні процесуальні порушення з боку виконавчого органу. Рішення про скасування арешту в цьому випадку приймає начальник відділу виконавчої служби.

Арешт з майна буде знято, якщо дане майно буде неможливо або недоцільно реалізовувати (стан майна, нерентабельність і т. д.). Рішення про зняття арешту приймає сам державний виконавець. Дане рішення має бути підтверджено начальником відділу виконавчої служби.

У вищевказаних випадках арешт з майна буде знятий самою виконавчою службою. Якщо вас не влаштовують дії (бездіяльність) виконавчого органу, то необхідно подати відповідний позов до суду, скаргу начальнику відділу або до вищого виконавчого органу. Коли йдеться про накладення арешту через наявність боргів перед банком, то боржник має право оскаржити дії виконавця лише в суді.

  1. За рішенням судового органу

Як показує практика Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», ситуації, коли власник несподівано дізнається про те, що на його майно без будь-яких причин було накладено арешт, не так вже й рідкісні.

У такій складній, з юридичної точки зору, ситуації, необхідно діяти за наступним алгоритмом:

  1. Зверніться до нотаріуса для того, щоб отримати у нього виписку з реєстру майнових прав. З цієї виписки ви зможете дізнатися, відповідно до якого документа на ваше майно був накладений арешт.
  2. Зверніться до відділу ДВС, який наклав арешт. Найбільш поширена ситуація, коли Ви отримуєте письмову відмову виконавчої служби, через те, що всі матеріали у них знищуються по закінченню 3-річного терміну.
  3. Складіть і подайте позов до суду.

Отримавши рішення суду, зверніться з ним і супутньою документацією до відділення виконавчої служби. Найкраще все зробити самостійно, проконтролювавши виконання ДВС своїх зобов’язань.

Інші правові аспекти зняття арешту, якщо виконавче діловодство знаходиться в процесі

Наприклад, досить поширеними є ситуації, коли арешт на майно накладається через несплату по аліментах. Якщо борг буде погашений, а арешт не знятий, то обов’язково необхідно звернутися до суду, оскільки подібна практика є прямим утиском майнових прав людини.

Зняття арешту з майна нотаріусом

Чинне законодавство України передбачає досить значну кількість випадків, коли нотаріус має право накладати заборону на відчуження (арештовувати майно) і вносити відповідні відмітки в єдиний реєстр майнових прав. Як варіант, подібне може статися при укладенні та посвідченні угоди довічного утримання або процесу спадкування.

Тобто, виходячи з кожного конкретного випадку, звертатися до нотаріуса з питань зняття арешту можуть різні суб’єкти правових відносин. Як приклад, якщо йдеться про виконання зобов’язань за договором застави, нотаріус знімає арешт з майна тільки після звернення обох сторін (заставотримача та заставодавця) або лише заставодавця, якщо останній надасть необхідну документацію, яка б підтверджувала факт виконання заставотримачем своїх зобов’язань.

Відповідно до 537 статті Цивільного кодексу, для боржника за договором застави (іпотечним договором) існують інші варіанти для зняття арешту з майна. Таким чином, боржник може покласти фінансові кошти, призначені для виконання договірних зобов’язань, на депозитний рахунок нотаріуса. Робиться це у випадку, коли боржник не має можливості виконання своїх зобов’язань безпосередньо перед кредитором, адже той ухиляється від визнання факту виконання кредитоотримувачем своїх договірних зобов’язань.

Як відомо, арешт майна необхідно розглядати, як найбільш ефективний метод для забезпечення виконання боргових зобов’язань. Однак такий метод здатний доставити власнику майна величезну кількість проблем, особливо, якщо власник не пов’язаний ніякими договірними зобов’язаннями. На превеликий жаль, як показує практика, пункти закону, що допомагають зняти арешт з майна, що стосуються виявлення порушень виконавця чи недоцільності реалізації майна, дуже рідко застосовуються успішно. Найчастіше, як метод захисту своїх майнових прав, використовується подача позову до суду і оскарження дій представника ДВС.

Для того щоб домогтися бажаного результату в суді, необхідно володіти не тільки значними теоретичними знаннями у даній галузі права, але і мати напрацьований роками практичний досвід. Все це допоможе зрозуміти, як саме діяти в тих чи інших ситуаціях. Важливо також відзначити, що оскаржити арешт, накладений для забезпечення цивільного позову, можна у проміжок від 5-и до 15-и днів з моменту ознайомлення з копією рішення суду. У таких випадках можуть розгубитися навіть люди з юридичною освітою, не кажучи вже про звичайних громадян, не пов’язаних з юриспруденцією. По суті, для того, щоб скласти позов, зібрати необхідні документи і докази, людині без досвіду на це просто не вистачить часу. Саме тому ми настійно рекомендуємо звернутися в Юридичну компанію «Касьяненко і партнери» для того, щоб уникнути неприємних наслідків накладення арешту на майно по всій території України.

Наші кваліфіковані фахівці здатні якісно і швидко:

  • знайти найбільш ефективний метод для зняття арешту з майна;
  • оформити та скласти процесуальну документацію у вашій справі;
  • захистити ваші інтереси в суді, представити вашу позицію у виконавчій службі, у нотаріуса і т. ін.

На жаль, не можна сказати, що в нашій країні взагалі хоча б хтось застрахований від накладення арешту на майно. По суті, кожен може опинитися в подібному положенні і навіть не підозрювати про це. Арешту може підлягати великий спектр майна. В більшості випадків це не залежить від розміру заборгованості перед банком. І це без урахування того, що арешт на майно може бути накладено, якщо у людини взагалі немає ніяких боргів.

Щоб там не було, а свої інтереси вам доведеться захищати в залі суду. Тому з самого початку зверніться до досвідченого юриста, адже від оперативності його дій, правильності оформлення документів, представництва в суді і буде залежати результат по вашій справі.

Фахівці юридичної компанії «Касьяненко і партнери» здатні повернути ваші майнові права в найкоротші терміни, тим самим звільнивши вас від складнощів збору документів, підготовки позову і судових розглядів. Ми допоможемо вам досягти бажаного результату.

Як зняти арешт? Що являє собою арешт майна?

Арешт, накладений на майно – це той захід, яким може скористатися державний або приватний виконавець. Відбувається це лише після прийняття рішення судом і відповідно до чинного законодавства нашої країни. Найчастіше, така міра застосовується як спосіб не допустити відчуження майна або для забезпечення виконання боржником своїх кредитних зобов’язань перед банком. Якщо ситуація складеться не на користь боржника, то таке майно потім можуть реалізувати у якості сплати за борг. Отримати інформацію про те, як відбувається процес накладення арешту на майно, і в яких випадках це може статись, ви можете на консультації у юристів і адвокатів Юридичної компанії «Касьяненко і партнери».

Причини для застосування подібного заходу

В українському законодавстві чітко зазначено, які існують причини для накладення арешту на майно:

⇒ Якщо йдеться про цивільне судочинство: при несплаті аліментів, при поділі подружжям спільно нажитого майна, стягненні несплати за кредитними зобов’язаннями, відшкодуванні збитків потерпілій стороні.

⇒ Якщо йдеться про господарську діяльність, то арешт може бути накладено на майно підприємства, яке надалі буде реалізовано для сплати боргових зобов’язань.

⇒ Якщо йдеться про кримінальне діловодство, тоді майно, на яке накладається арешт, розглядається як речовий доказ у справі, якій необхідно забезпечити подальше збереження. У законодавстві також існують можливості для повної конфіскації майна, як покарання за скоєні злодіяння. При цьому арешт, накладений на майно, служить заходом забезпечення надання компенсаційних коштів постраждалій стороні.

Увага!

Після того, як на майно буде накладено арешт, власник втратить право розпорядження та/або використання майна. У разі недотримання власником цих умов, його чекає адміністративне покарання і штрафи.

Об’єкти і предмети, на які може бути накладено арешт

До них належать:

  1. Будь-яке нерухоме майно, навіть те, що було успадковано або отримано за фактом дарування.
  2. Рухоме майно, наприклад, автомобіль.
  3. Дорогоцінні метали і ювелірні вироби, як виняток ‒ ті, які були отримані в якості призу або винагороди.
  4. Фінансові кошти в будь-якій валюті, безготівкові кошти.
  5. Побутові предмети і гарнітура.
  6. Цінні папери, інвестиційні папери.

ЗАПИШІТЬСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ. ЗАЛИШТЕ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ, З ВАМИ ЗВ’ЯЖУТЬСЯ ФАХІВЦІ.

Даний список не є повним, оскільки може бути заарештовано і інше майно в залежності від обставин справи. Заарештувати не можуть лише речі особистого користування. Але виняток є і в цьому випадку – дорогі хутряні вироби.

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко та партнери» готові надати вам вичерпну консультацію з питань, пов’язаних з арештом майна та особливостями його зняття, а в – подальшому кваліфіковану допомогу щодо вирішення даної проблеми.

Увага!

Якщо ваше майно було заарештовано, то інформацію про це ви зможете знайти у відкритому доступі в Реєстрі майнових прав. Але перед тим, як скористатися цією можливістю, необхідно зареєструватися в так званому Кабінеті електронних сервісів.

Процес зняття арешту з майна: як це відбувається?

Для того щоб отримати відповідь на дане питання, необхідно з’ясувати, ким був накладений арешт, і на якій підставі це було зроблено. Лише після комплексного юридичного аналізу документації, можна сформулювати правову позицію і підібрати найбільш ефективні методи зняття арешту.

Якщо процедура накладення арешту була виконана з порушеннями чинного законодавства, то дії виконавчого органу/виконавця можна оскаржити в суді або шляхом подачі скарги на начальника виконавчої служби.

Інші випадки припускають лише звернення до судових інстанцій. З позовом до суду можуть звернутися:

  • Боржник, чию власність заарештували.
  • Новий власник майна, на яке було накладено арешт.

Для того щоб зробити це, позов необхідно скласти відповідно до діючих норм.

Хто може ініціювати зняття арешту?

Необхідно розуміти, що універсального «рецепту» для зняття арешту з майна не існує, оскільки кожен окремий випадок вимагає комплексного правового аналізу. Іноді навіть не потрібно звертатися до суду, щоб зняти арешт.

З-під арешту майно може звільнити:

  • Сам виконавчий орган після завершення виконавчого діловодства. Причиною для зняття арешту з майна також може послужити неможливість його подальшої реалізації.
  • Начальник виконавчої служби за наявності істотних процесуальних порушень при накладенні арешту.

Важливо!

Оскаржити арешт майна у начальника виконавчої служби мають право лише стягувач і третя особа, які мають пряме відношення до даного виконавчого діловодства. Боржник може оскаржити арешт свого майна лише в залі суду.

Як уникнути арешту майна?

У нашій країні багато громадян часто стають жертвами відсутності навіть мінімальних знань у правовій сфері. Більш того, мало хто знає, що зняти арешт з майна можна абсолютно законно, якщо скласти позовну заяву або ініціювати процес оскарження дій державного або приватного виконавця і при цьому не пропустити всі терміни. При правильному підході можна домогтися не тільки зняття арешту з майна, а й відстрочки судового рішення або виплат за виконавчим листом.

Дізнатися про методи зняття арешту з майна ви можете у юристів і адвокатів Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», які завжди готові допомогти клієнтам повернути їх права власності і досягти найбільш вигідного вирішення проблемної ситуації.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments