click fraud detection

Зняття арешту з іпотечної квартири

Арешт, накладений на квартиру – це міра застереження з боку державного виконавчого органу або приватного виконавця. Це ствердження також стосується і будь-якого іншого майна. Мета подібного заходу полягає в тому, щоб не дати можливість боржникові реалізувати заставне майно і піти від кредитних зобов’язань перед фінансовою установою.

Важливо розуміти, що арешт на квартиру може бути накладено і в процесі виконання рішення судових органів (необхідно підтвердження з боку реєстраційних служб), і в процесі відкриття виконавчого провадження після звернення кредитора.

По своїй суті, зняття арешту – це процес, який здійснюється в інтересах боржника (за рідкісними винятками – в інтересах кредитора), отримання документації, яка б свідчила про скасування цього заходу застереження з боку ДВС.

До такої документації належать:

  • рішення суду про зняття арешту з квартири
  • постанова ДВС або приватного виконавця
  • виписка з єдиного держреєстру нерухомого майна.

Для того щоб домогтися зняття арешту з майна, необхідно комплексно проаналізувати всі пункти кредитного договору, а також рішення суду у справі та документацію по виконавчому провадженню. Такий підхід дозволить визначити можливі варіанти для зняття арешту в найкоротші терміни і з мінімальними фінансовими витратами.

Важливо пам’ятати, що в більшості випадків аргумент (а значить і причина для зняття арешту) буде лише один. Саме тому у вас може і не бути другого шансу на те, щоб домогтися позитивного результату. Цей факт пояснює і те, чому так важливо спочатку вибрати професійного адвоката, який знає банківську специфіку, а так само має необхідний практичний досвід у суперечці з банком.

Як діяти, коли ви дізналися, що на ваше майно наклали арешт?

Перш, ніж почати діяти, необхідно з’ясувати, який саме орган і на підставі чого наклав арешт. З’ясувати це можна завдяки Єдиному державному реєстру прав на майно. Доступ до ресурсу є повністю відкритим, але платним для громадян. Розібратися з цим ресурсом вперше буде досить складно, саме тому ми рекомендуємо звернутися до юриста або адвоката, який вам допоможе з цим.

Після отримання цієї інформації, необхідно почати збір документів, які стали підставою для арешту вашого майна. До таких документів можна віднести постанову суду або виконавця. Збір документів досить складна і клопітка процедура, в якій не обійтися без професійної допомоги.

Як показує практика, справедливість вам доведеться відновлювати в судовому порядку. Для складання позову, підбору аргументів на ваш захист, якісного представництва в суді вам знадобиться досвідчений юрист або адвокат. Найголовніше – це не впадати у відчай, а почати діяти негайно. А в нашій компанії ви завжди зможете отримати якісну юридичну допомогу.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments