click fraud detection

Суд з банком

Проблеми з Банком? Суд з банком?

При наданні кредитів населенню, законодавство України висуває ряд обов’язкових вимог до Банків, які, як показує практика, Банки майже завжди порушують. Іншими словами, сам факт видачі Вам кредиту завжди можливо в судовому порядку визнати незаконним і недійсним. У такого визнання є наслідок – повернення сторін в їх договірних відносинах в первісний стан.

Тобто позичальник буде повинен повернути Банку лише тіло кредиту, а Банк позичальнику вже сплачені відсотки. При цьому зазвичай сплачені відсотки можна отримати відразу або зарахувати в суму боргу, а повернення тіла кредиту, частіше за все, буде проходити способом вирахування з зарплати 20% протягом дуже тривалого часу, і тут інфляція буде працювати на Вас.

Тому візьміть в руки свій кредитний договір, пригадайте, як Ви отримали кредит і порівняйте, чи виконав Банк наступні вимоги законів:

Банк при видачі кредиту зобов’язаний надати Вам (під підпис) наступну інформацію (ст. 11 Закону «Про захист прав споживачів»):

  1. наявні форми кредитування з коротким описом відмінностей між ними, в тому числі, між зобов’язаннями споживача;
  2. орієнтовну сукупну кредитну вартість та вартість послуги з оформлення договору про надання кредиту, перелік всіх витрат, пов’язаних з отриманням кредиту, його обслуговуванням та поверненням, зокрема таких, як адміністративні витрати, витрати на страхування, юридичне оформлення тощо (Тобто скільки Ви заплатите за все і відсотків в тому числі);
  3. повернення кредиту, включаючи кількість платежів, їх частоту та обсяги (тобто не один варіант, а декілька!);
  4. можливість дострокового повернення кредиту та його умови (це повинно бути обов’язково прописано в договорі);
  5. переваги і недоліки пропонованих схем кредитування.

І це далеко не весь перелік інформації, яку Банк зобов’язаний надати Вам, у письмовій формі, перед видачею кредиту.

Суд з банком, що робити?

Банк при видачі Вам кредиту, не має права порушувати принципи кредитування (ст. 49 Закону «Про банки і банківську діяльність»). Один з таких принципів не дозволяє Банку видавати кредит, якщо щомісячний платіж становить понад 50% заробітної плати, зазначеної в довідці.

Банк при видачі кредиту зобов’язаний надати Вам для підписання договір, який відповідає вимогам законодавства до кредитних договорів (ст. 6 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»). Банк при видачі кредиту зобов’язаний надати Вам для підписання договір, який відповідає вимогам законодавства до кредитних договорів (ст. 6 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»). Так, в договорі, серед іншого, має бути зазначена відповідальність обох сторін, а не тільки позичальника за невиконання або неналежне виконання умов договору, порядок і зміни, і припинення дії договору і багато іншого;

Після підписання договору, у відносинах з Вами, як клієнтом, Банк не має права порушувати Ваші, гарантовані законодавством права, наприклад, відправляти вимогу підписати договір про зміну процентної ставки (ст.1056.1 ЦК України).

Банк подав до суду, що робити?

Можна з упевненістю сказати, що в нашій країні при видачі споживчих кредитів, зазначені вище ситуації, коли порушуються вимоги законів, мають місце майже в кожному випадку видачі кредиту.

Також хочеться вказати ще на дві статті ЦК України, ч. 1 ст. 203 і ст. 215, відповідно до яких договір не може суперечити законодавству, а також моральним засадам суспільства, в іншому випадку, він може бути визнаний судом недійсним. Тому, якщо ми хочемо поваги до себе і своїх дітей, то повинні відстоювати свої права. Також ми допоможемо Вам, якщо у вас вже йде суд з банком.

Для того, щоб розв’язати питання з Банком, від позичальників необхідні наступні документи:

  1.  Кредитний договір з Банком;
    2. Всі доповнення до кредитного договору з Банком;
    3. Іпотечний договір з Банком
    4. Всі доповнення до іпотечного договору з Банком;
    5. Договори поручництва Банку;
    6. Всі додаткові угоди до договору поручительства з Банком;
    7. Всі графіки Банку;
    8. Усі договори реструктуризації Банку (якщо такі були);
    9. Фотокопії матеріалів судових справ за позовами Банку, якщо такі є (від першої ст. До останньої сторінки). Дані документи ми можемо взяти самі в суді!
    10. Фотокопії матеріалів виконавчого провадження за заявами Банку (від першої до останньої сторінки). Дані документи ми можемо взяти самі у виконавчій службі!
    11. Виписки з Банку за вашим кредитним договором, за всіма рахунками, за весь період дії кредитного договору з моменту підписання, по сьогоднішній день.

Увага!!! Вчасно надана юридична підтримка дає можливість звільнити себе, своє майно, майно своїх близьких і спадкоємців від банківських кредитів, при цьому ні несучи ніякої кримінальної відповідальності.

Фахівці Юридичної компанії “Касьяненко і Партнери” знають різні методи, за допомогою яких можна як відстрочити винесення або виконання рішення про стягнення боргу, так і уникнути повернення боргу, припинити поручительство. Тим, кого економічна криза торкнулася найбільше, а саме боржникам і їх поручителям, ми пропонуємо правову підтримку.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments