click fraud detection

Викуп кредитних боргів

З кожним роком кількість проблемних кредитів в українських банках тільки збільшується. Цьому сприяє постійно зростаюче число позичальників, які з тих чи інших причин не спроможні платити за боргами, що виникли. Подібна проблема в нашій країні існує вже давно, а сторони конфлікту (позичальники і банки) все ще безуспішно намагаються знайти найбільш оптимальні варіанти для її вирішення. Таке рішення, як зменшення боргу зі сторони банку не отримало особливої популярності та ефективності. Хоча з першого погляду може здатися, що цей вихід дозволить вирішити ситуацію з мінімальними втратами для кредитора і позичальника.

Юридична компанія «Касьяненко і Партнери» пропонує власне бачення кредитної проблеми і можливість для її усунення.

Чому банки продають свої кредити зі знижкою і хто їх купує?

Для початку розберемося з тим, як банки переводять кредит в розряд проблемних. Відбувається це з причин відсутності виплат в необхідному обсязі або в обумовлені в кредитному договорі строки. Тобто, заплативши не всю суму або прострочивши термін виплати, позичальник автоматично стає проблемним боржником, оскільки через його дії або бездіяльність банк зазнає певних збитків. Пам’ятайте, що забезпечення банком власних інтересів – це їх першочергове завдання при виникненні заборгованості. Стягнення боргу відбувається за класичною і давно відомою схемою, яка складається з наступних етапів:

  • повідомлення позичальника про те, що умови кредитного договору були порушені. На цьому етапі переговори з банком не тільки можливі, але також являються чудовою можливістю для вирішення проблемної ситуації найменш болючим способом для обох сторін.
  • складання банком позовної заяви в суд з вимогою про примусове стягнення заборгованості з несумлінного позичальника.
  • винесення судом позитивного для банку рішення: звернення до виконавчої служби, опис майна, продаж його на аукціоні (реалізація) і відшкодування збитку, понесеного банківською установою.

Описаний алгоритм дій вимагає від кредитора значних тимчасових і матеріальних витрат. А здійснення примусового стягнення може займати термін до декількох років. Все це є вкрай невигідною справою для банку, адже він, маючи безліч проблемних кредитів, ризикує не лише фінансовими засобами, а й репутацією і навіть ліцензією на здійснення банківської діяльності. Все це змушує банки продавати проблемні кредити і робити при цьому значну знижку для покупця.

Хто ж здійснює покупку кредитів?

Саме колектори займаються викупом проблемних кредитів у фінансових установ. Колекторська діяльність має офіційну назву – факторинг.

Факторингова діяльність в нашій країні вимагає отримання відповідної ліцензії. Такі компанії отримують прибуток за рахунок різниці між покупкою кредиту і коштів, виручених у боржника. Звертаючи увагу на позичальника і характеристики самого кредиту, банківська знижка для колекторів може доходити до 90%.

Чи можна самостійно викупити свій борг у банку?

В Україні викуп боргу відбувається тільки третіми особами. Позичальник або інші (зацікавлені особи) подібного права не мають. Факторингові компанії мають повне право на покупку проблемного кредиту зі знижкою. Колекторська діяльність знаходиться на межі чинного законодавства. Саме тому всі залякування та погрози з боку колекторів – це не що інше, як бажання якомога швидше повернути вкладені кошти. У більшості випадків колектори готові до діалогу і йдуть на поступки. Ці поступки сприяють втраті частини їх прибутку, але гарантують більш швидке отримання (повернення) коштів, витрачених на викуп кредиту і «вибивання» боргів.

Пам’ятайте, що проведення переговорів з колекторами – це складний і тривалий процес, що вимагає залучення професійного юриста зі значним практичним досвідом. Саме тому багато юридичних компаній придбали ліцензії на ведення факторингової діяльності. Тепер боржник може провести переговори з юридичною компанією про умови погашення боргу. Компанія, у свою чергу, викупить кредит у банку і дозволить своєму клієнту погасити його на обумовлених раніше умовах.

Факторинг або викуп боргу через юридичну компанію «Касьяненко і партнери»

Факторинг, як вже було вказано – це процедура викупу проблемного кредиту (боргу) у банківської установи. У даній статті мова піде про те, як скористатися цією послугою у нашій компанії, і які переваги має цей процес для боржника.

Найчастіше саме кредити на придбання нерухомості (такої, як квартира) переходять в розділ проблемних. Для наочності в описі факторингової послуги нашої компанії, уявімо нижчевикладену ситуацію.

Припустимо, що ви зробили оформлення кредиту у фінансовій установі (в банку) під 13% річних і на термін в 20 років. Чотири роки ви відповідально платили щомісячні внески за кредитом, але на п’ятий рік у вас почалися серйозні фінансові труднощі, через що оплата по боргу стала неможливою. Ви не оплачували кредит кілька років і за цей період, крім відсотків за використання і тіла кредиту, банк додатково нарахував вам величезну пеню і штрафи за несплату за договором. Зважаючи на це борг збільшився і став ще більше, ніж був на етапі укладення договору. На цьому етапі виникає конфліктна ситуація: банк не може списати вам відсотки за несплату, а ви більше не можете покривати борг подібних розмірів. При цьому реструктуризація кредитного договору веде лише до більш тривалих проблем з виплатами і збільшення суми заборгованості.

Як діяти при такому збігу обставин і максимально заощадити власні фінансові кошти і час? Можливість для цього існує і тепер вона є не тільки у клієнтів комерційних фінансових закладів, але й у клієнтів банків, які знаходяться на стадії ліквідації. Потрібно обумовити лише момент про те, що викуп боргів за мікропозиками не завжди можливий. Саме факторинг може допомогти вам вибратися з боргової ями.

Вся процедура викупу проблемного кредиту може бути умовно розділена на два етапи. Але для початку необхідно з’ясувати, які фактори безпосередньо впливають на вартість викупу.

На вартість викупу за кредитом впливають:

  • загальний розмір боргу, який складається з тіла кредиту, відсотків за його використання, штрафів і пені;
  • період, протягом якого були відсутні виплати за кредитом;
  • наявність заставного майна і його ринкова вартість в момент викупу кредиту;
  • стадія розвитку справи з примусового стягнення боргу: судові рішення, наявність постанов виконавчої служби і т. ін.;
  • мораторій або його відсутність;
  • якщо кредит був виданий на придбання квартири (іпотека), то на вартість викупу кредиту також впливає прописка неповнолітніх дітей в цьому житлі;
  • позиція факторингової компанії, яка веде переговори з банком про викуп кредиту.

Як показує досвід юридичної компанії «Касьяненко і партнери», правильний вибір факторингової компанії – це вже половина успішного вирішення проблем з боргами. Від цього безпосередньо залежить і те, яку суму вам вдасться в результаті заощадити.

Процедура викупу боргу у банків

Якщо викуп кредиту відбувається на голландському аукціоні, а банк при цьому перебуває на стадії ліквідації, то процедура буде наступна:

  • визначення дати проведення аукціонних торгів;
  • проведення переговорів з боржником і визначення суми викупу кредиту;
  • процес купівлі боргу на аукціоні;
  • процедура оформлення договору купівлі між банківською установою та факторинговою компанією;
  • поступка права вимоги на третю особу або ж погашення кредиту боржником по факторингу.

Якщо викуп кредиту відбувається в комерційній фінансовій установі (банку):

  • повноцінний фінансовий аудит кредитного договору та визначення суми заборгованості перед банком;
  • проведення оцінки заставного майна за кредитним договором;
  • проведення переговорів з боржником і визначення суми викупу кредиту;
  • проведення переговорів з банком щодо умов викупу та його вартості;
  • викуп проблемного кредиту у фінансової установи;
  • поступка кредиту на довірену особу клієнта факторингової компанії або погашення заборгованості перед факторинговою компанією.

Вищевикладена інформація дає загальне розуміння можливостей для викупу кредиту у банку. Поступка права вимоги, як показує юридична практика компанії «Касьяненко та партнери» – це унікальна можливість для того, щоб істотно заощадити кошти і розібратися з непомірними боргами перед банком.

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» здатна домогтися списання кредитного боргу перед банком або колекторською фірмою в розмірі від 80% до 90%!

У тому випадку, якщо у Вас виникла проблемна заборгованість, і ви хочете здійснити процедуру викупу кредиту у банку та припинення судових розглядів ‒ звертайтеся в юридичну компанію «Касьяненко і партнери» за консультацією за контактами, вказаними на нашому сайті.

Дмитро Касьяненко – керуючий партнер юридичної компанії «Касьяненко і партнери», має більш ніж 15-річний теоретичний і практичний досвід ведення справ у сфері банківського та корпоративного права, а також у питаннях захисту інтересів клієнтів у судових інстанціях всіх рівнів.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments