click fraud detection

Як списати пені і штрафи за кредитом?

Під виконавчим написом нотаріуса необхідно розуміти спеціальне розпорядження нотаріуса, спрямоване на звернення стягнення по предмету іпотеки. Дане стягнення передбачає примусовий продаж майна боржника, залишеного під заставу, для стягнення заборгованості, що виникла. Припис нотаріуса може бути вчинено лише на підставі документів, які в обов’язковому порядку підтверджують зобов’язання боржника перед кредитодавцем. Тобто, беззаперечність зобов’язань боржника – це основа для здійснення подібного стягнення заставного майна.

З вищеописаного можна зробити логічний висновок, що виконавчий напис не є вирішенням спору між боржником і фінансовою установою, а лише підтвердженням беззаперечності зобов’язань боржника.

Закон України «Про виконавче провадження» розглядає виконавчий напис нотаріуса, як документ, який є підставою для відкриття виконавчого провадження. Даний факт також обумовлений зверненням кредитодавця про стягнення заставного майна для погашення боргових зобов’язань за іпотечним кредитом.

Особливості розгляду документів нотаріусом:

  • Банк, перш ніж направити пакет документів на розгляд нотаріусу, зобов’язаний відправити боржнику свої вимоги про погашення всієї суми боргу в достроковому порядку і попередити його про факт звернення до нотаріуса. Фінансова установа повинна зробити це не менше, ніж за 30 днів до звернення до нотаріуса. У свою чергу, банк також надає нотаріусу документи, які б підтверджували факт надіслання боржнику відповідних вимог.
  • На відміну від судового розгляду, нотаріус виконує свої обов’язки лише на підставі наданих банком документів. Ні банк, ні боржник при здійсненні виконавчого напису не присутні.
  • Штраф за прострочення і неустойка за кредитними виплатами буде включена у виконавчий напис лише в тому випадку, якщо це обумовлено кредитним договором.
  • Факт безперечності боргових зобов’язань може бути підтверджений лише за допомогою документів первинного бухгалтерського обліку.
  • Виконавчий напис нотаріуса може бути здійснений будь-яким нотаріусом України, з яким працює банківська установа.

Для здійснення виконавчого напису, банк подає нотаріусу наступний пакет документів (стандартний набір):

  1. заява, складена на ім’я нотаріуса, з проханням про вчинення виконавчого напису;
  2. договір про кредит;
  3. іпотечний договірний документ;
  4. розрахунок заборгованості за документами первинного бухгалтерського обліку;
  5. документи первинного бухгалтерського обліку;
  6. виписка рахунку за кредитним договором;
  7. документи, що підтверджують факт вимог до боржника про дострокове погашення заборгованості та квитанцію, яка б підтверджувала факт відправлення таких вимог;
  8. установчі документи фінансової компанії;
  9. довіреність на ім’я співробітника, який займається подачею документів нотаріусу.

Після подачі виконавчого напису в ДВС і відкриття відповідного провадження, починаються всі клопоти з виконання припису: арешт майна за іпотекою, опис майна, попередня оцінка, торги з реалізації предмета іпотеки, сплата виконавчого збору і витрат, викликаних процесом виконавчого діловодства.

Факт визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, через подання позову до суду, звільнить боржника від негативних наслідків, які викладені вище.

Найчастіше співпраця фахівців нашої компанії з клієнтами починається вже після того, як виконавчий напис нотаріуса було здійснено, почалося виконавче виробництво по справі, і боржник отримав відповідну постанову.

Алгоритм скасування виконавчого напису нотаріуса:

  1. Виїзд наших фахівців до органу виконавчої служби з метою ознайомлення з матеріалами справи, отримання копій документації, на підставі якої здійснюється виконавче провадження.
  2. Юридичний аудит і комплексний аналіз матеріалів справи.
  3. Підготовка та направлення позову до суду про визнання виконавчого напису нотаріуса недійсним.
  4. Оформлення та подання клопотання з метою призупинення виконавчого провадження щодо реалізації заставного майна.
  5. Витребування копій документів, на підставі яких було вчинено нотаріальний напис.
  6. Юридичний аналіз витребуваних документів, перегляд аргументів для отримання позитивного рішення за позовом.
  7. Задоволення судом позову про визнання виконавчого напису нотаріуса недійсним.
  8. Зняття арешту із заставного майна через подання відповідної заяви до ДВС (на підставі позитивного рішення суду).
  9. Отримання постанови ДВС про припинення виконавчого провадження та зняття арешту з майна клієнта.
  10. Моніторинг скасування обтяжень через Єдиний держреєстр майнових прав на нерухомість.

Наші співробітники мають значний досвід для позитивного вирішення кредитних спорів.

Ми здатні домогтися позитивного результату не тільки в залі суду, але і використовуючи позасудові методи юридичного врегулювання кредитних спорів!

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments