click fraud detection

Як скасувати виконавчий збір?

Питання про скасування виконавчого збору є досить поширеним серед боржників, які знаходяться на стадії виконавчого провадження.

Стаття номер 27 Закону України «Про виконавче провадження» вказує на те, що з особи, яка є боржником і що не виконала добровільне погашення боргу перед заявником протягом 7 днів (термін, встановлений державним виконавцем) з дня отримання постанови про відкриття виконавчого виробництва, у користь держави стягується сума в розмірі 10% від суми боргу. Про цю суму можна дізнатися з виконавчого листа, рішення суду або виконавчого напису, здійсненого нотаріальними органами.

Для того щоб здійснити скасування виконавчого збору, необхідно ретельно проаналізувати умови та причини, на підставі яких державний виконавець може винести відповідну постанову.

Також варто звернути увагу на документи, які передують постанові:

  1. Рішення суду про стягнення заборгованості або на предмет застави. Здійснивши скасування або зміну даного рішення, можна звільнити себе від виплати виконавчого збору.
  2. Виконавчий напис, здійснений нотаріусом. Якщо виконавчий напис нотаріуса в судовому порядку буде визнано таким, що не підлягає виконанню, то державний виконавець буде зобов’язаний закінчити діловодство та скасувати стягнення виконавчого збору.
  3. Постанова ДВС про відкриття виконавчого провадження. У тому випадку, якщо суд визнає відкриття виконавчого провадження необґрунтованим і задовольнить скаргу боржника, то, відповідно, виконавчий збір також буде анульований.
  4. Боржник не був обізнаний про початок виконавчого провадження. Якщо боржник не отримав необхідні документи під розпис, а значить не мав можливості скористатися своїм правом на добровільне погашення боргу, то це може стати суттєвим аргументом у суді з питання скасування виконавчого збору.
  5. Ряд інших причин, які активно застосовуються нашими фахівцями для допомоги клієнтам у залежності від ситуації та обставин справи.

Якщо ви не бажаєте сплачувати виконавчий збір  – знайте, що фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» мають достатньо досвіду для того, щоб скасувати виконавчий збір з мінімальними ризиками для клієнта.

І пам’ятайте, що неякісна допомога з боку юристів або її відсутність тільки завдасть вам шкоди!

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments