click fraud detection

Прощення боргу банком

Досить часто у боржників виникає питання: «Чи законно не продовжувати виплати за кредитом, якщо у мене немає такої можливості?». Прощення кредиту банком теперішнім часом (умови) регулюється договором, укладеним між кредитодавцем та кредитоотримувачем. Відповідно до статті 605 ЦКУ, банк може пробачити кредит боржникові в тому випадку, якщо це не буде порушувати інтереси третіх осіб стосовно майна, яке належить банку. На практиці ж, банк може пробачити, як весь борг, так і його частину.

Спираючись на досвід діяльності Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» можна сказати, що банки вдаються до прощення боргу у крайніх випадках. До того ж, в чинному законодавстві не вказані підстави для подібної дії.

Найчастіше розвиток подій відбувається наступним чином: банк не йде на поступки щодо реструктуризації кредиту і нараховує штрафи боржнику, боржник продовжує платити по кредиту, але ці гроші йдуть лише на сплату штрафних санкцій за прострочення, а не на сплату відсотків або тіла кредиту. Оскільки тіло кредиту і відсотки за його використання не погашаються, банк продовжує нараховувати штрафи, тим самим роблячи кредит по-справжньому «непідйомним» для позичальника.

Також, важливо зазначити, що банки, відповідно до статті 159 ПКУ, можуть списувати безнадійні борги на рахунок страхового резерву навіть в тому випадку, якщо заборгованість не відповідає ознакам безнадійної (встановлено НБУ).

Юристи та адвокати компанії «Касьяненко і партнери» спільно з банківськими установами розробили комплекс методів, здатних істотно зменшити загальну заборгованість позичальника: перехід на рівні платежі, відстрочка виплат по кредиту, збільшення терміну користування кредитом (аж до 10 років) і т.ін. Адже в даному випадку, позичальникові важлива не сама структура проведення платежів, а ті суми, які щомісячно будуть «йти» з сімейного бюджету.

Рейтинг
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 4,60 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *