click fraud detection

Зміна юридичної адреси, назви підприємства

Зміна юридичної адреси

Законодавство України чітко прописує визначення юридичної адреси. Воно означає місце, де зареєстрована адреса компанії або місце, де знаходиться керівництво компанії. Ця адреса прописана в установчій документації й може відрізнятися від фактичного місцеперебування.

Юридична адреса можна мінятися. При зміні юридичної адреси необхідно оформити документи та внести відповідні зміни до реєстрів. Тобто, слід звернутися до Фіскальної служби, відділу статистики та Фонд соціального страхування. Після цього до Єдиного державного реєстру вводиться оновлена інформація. Іншими словами, для зміни юридичної адреси компанії або підприємства треба звертатися до уповноважених державних органів.

Зміна юридичної адреси може проходити за різними алгоритмами. Все залежить, перш за все, від організаційних моментів і форми.

Зміна юридичної адреси компанії, організації або громадського об’єднання відбувається в суворій відповідності до статуту та згідно з українським законодавством. Крім того, обов’язковим є звернення до Міністерства юстиції (філії в населеному пункті).

Співробітникам треба надати:

  • заяву (можна у вільній формі)
  • реєстраційну картку №4,
  • свідоцтво про реєстрацію (оригінал або дублікат).

Оновлена інформація після зміни юридичної адреси компанії обов’язково вноситься до статуту.

В якому порядку здійснюється процедура прийняття:

  • зібрання вищого органу (на ньому приймається рішення щодо зміни юридичної адреси);
  • зміни у держреєстратора.

Державний реєстратор бере документацію, починає розгляд і вносить інформацію до Єдиного державного реєстру.

Зміна юридичної адреси – це досить трудомісткий процес, який тягне за собою зміну статутних документів, перехід в інший податковий орган (якщо це необхідно), перереєстрацію дозвільних документів і т. ін.

Зміна назви компанії

Зміна назви компанії – це досить складна процедура. Для цього потрібно зібрати потрібні документи, грамотно їх оформити та взаємодіяти з уповноваженими державними органами.

Зміна найменування юридичної особи передбачає, що компанія має право в будь-який період своєї діяльності змінити назву. Варто розглянути приклад: підприємство раніше спеціалізувалося на дитячих іграшках. Тепер воно хоче займатися печаткою і друкарнею. Оскільки колишня назва не відповідає сфері діяльності, то виникає необхідність в зміні назви. До речі, крім цього потрібно внести зміни в оподаткування.

Як здійснюється зміна назви компанії? В першу чергу збирається вища рада, яка приймає рішення з урахуванням всіх норм чинного законодавства і статуту підприємства. За зміну назви не треба платити адміністративні збори. Ця процедура безкоштовна.

Зміна найменування здійснюється не просто на словах. Оновлена інформація вноситься в усі державні реєстри, а також статутні документи самої компанії. Ці моменти вирішуються на зборах. Якщо більшість проголосувала «за», то пакет документів передається державному реєстратору. Таким чином, компанія змінює своє найменування. Хоча реєстратор може відмовити, маючи вагомі на те підстави.

Якщо вам необхідна консультація або допомога у вирішенні цієї задачі – звертайтеся до наших фахівців!

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments