click fraud detection

Зміна статутного капіталу

На території нашої країни капітал статутного типу формується з дня проведення зборів засновників і до кінця року після проведення держреєстрації. Надалі змінити розміру даного капіталу можливо за умови, що юр. особа на зборах вищих органів вирішила його збільшити або зменшити у розмірі.

Статутний (чи складений) капітал дозволяє учасникам товариства інвестувати кошти, речі, власницькі або відчужувані права. Але при цьому важливо пам’ятати, що кожен внесок повинен мати певну цінність.

Важливо також зважити, що чинне законодавство передбачає дотримання умов, в разі створення деяких категорій юр. осіб. Зокрема, при створенні товариства акціонерів складеного капіталу не може бути менше ніж 1250 мінімальних заробітних плат. Визначення точної суми відбувається з урахуванням дати створення АТ і розміру мінімальної ставки по заробітній платі. У випадку зі створенням ТОВ розмір статутного капіталу на законному рівні не визначається.

Статутний капітал ТОВ

У випадку з ТОВ процес формування статутного капіталу такий же самий, як і при його зміні (з дня реєстрації та по завершенню одного року після держреєстрації). В разі упущення відведеного законом часу, якщо статутний капітал не було сформовано, товариство повинно скликати збори засновників для прийняття одного з декількох можливих рішень: виключення тих учасників товариства, які не зробили свій внесок (при цьому внесена частка розподіляється між рештою учасників або можливе зменшення суми складеного капіталу) або товариство ліквідується. При цьому треба враховувати, що зменшення суми капіталу статутного типу без дозволу з боку кредиторів є недопустимим.

Після формування статутного капіталу в повному обсязі компанія може продовжувати здійснювати свою діяльність. Змінити розмір для ТОВ можна в будь-який час. Збільшення ж може відбуватися за допомогою внесення майна, грошей, інших доходів.

У Києві реалізація процедури збільшення капіталу статутного типу є дуже складною, але при дотриманні всіх норм і правил, встановлених законом, в ході його зміни у юр. особи не виникне ніяких проблем.

Статутний капітал АТ

Формування капіталу в даному випадку відбувається з урахуванням суми номінальної оціночної вартості всіх акцій товариства. Збільшити його розмір ПрАТ можна прийнятим рішенням на зборах акціонерів. Далі процедура реалізовується на основі чинного порядку, встановленого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Збільшення розміру статутного капіталу для ВАТ (ПАТ) можна за допомогою підвищення номінальної оціночної вартості акцій або розміщення додаткових публічних акцій.

Зміна статутного капіталу: послуги від Юридичної компанії “Касьяненко і партнери”

Юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» готові взяти на себе зобов’язання щодо розв’язання проблем, пов’язаних зі збільшенням або зменшенням розміру статутного капіталу. Вся процедура здійснюється згідно з організаційною формою вашої компанії. Ми готові надати допомогу в документальному оформленні процедури зміни капіталу, пройти узгодження у всіх державних інстанціях.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments