click fraud detection

Реорганізація юридичної особи

Для зміни формату здійснення власної бізнес-діяльності реорганізація юридичної особи – найбільш вигідне і раціональне рішення. На законодавчому рівні реорганізація юридичної особи є нічим іншим, як формою припинення існування певного підприємства. При цьому важливо розуміти різницю між реорганізацією та ліквідацією. У першому випадку передбачається наявність правонаступників, які отримають обов’язки, права і майна від юр. особи. У другому випадку підприємство зникає, припиняє своє існування.

Процес реорганізації юридичної особи відбувається декількома шляхами, за допомогою:

  • об’єднання, під час якого дві або більше юр. осіб припиняють своє існування, створюючи одну нову організацію;
  • приєднання одного чи більше підприємств до певної юр. особі (при цьому підприємства, що приєднуються, зникають);
  • поділу, коли одне підприємство поділяється на кілька нових, засновниками яких стають правонаступники, які мають певну частку статутного фонду;
  • перетворення, при якому юр. особа змінює форму організаційно-правової діяльності;
  • виділення частини майна, обов’язків і прав однієї юридичної особи до нової або декільком новим (на законодавчому рівні дана процедура не передбачає виділення як спосіб провести реорганізацію).

При злитті, об’єднанні чи поділі юридична особа перестає існувати, а процес перетворення згідно з чинними нормативно-правовими актами є способом створення нової юридичної особи.

Важливо пам’ятати, що при всіх способах проведення реорганізації, за винятком виділення, порядок припинення юр. особи зобов’язує скласти акт поділу балансу або передачі.

Дані документи будуть затверджені учасниками підприємства в тому випадку, якщо були виконані всі без винятку вимоги з боку кредиторів (якщо такі є).

Реорганізація юридичної особи також передбачає здійснення держреєстрації за допомогою внесення запису про припинення діяльності юр. особи в ЄДР, тоді вона автоматично зараховується до категорії, що припинила своє існування.

Ключовими підставами, що спонукають проведення реорганізації, є рішення з боку:

  • вищих органів або учасників підприємства;
  • суднової інстанції;

уповноваженого держоргану.

У більшості випадків процедура реорганізації актуальна для ТОВ і товариств акціонерів, що дозволяє їм досягти поставлених цілей – поліпшити умови своєї діяльності, знизити статті витрат, стосовно утримання юр. особи, розв’язати проблеми з бізнес-партнерами. Тому ТОВ може реорганізовуватися в АТ чи навпаки.

При цьому кожне рішення несе за собою певні нюанси, пов’язані з реорганізацією. Зокрема, якщо говорити про АТ, то в обов’язковому порядку знадобиться отримання дозволу з боку Антимонопольного комітету з виконанням низки документальних маніпуляцій.

Реалізація процедури реорганізації підприємства

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» пропонує ряд послуг, пов’язаних з:

  • індивідуальним консультуванням з даного питання;
  • проведенням зборів вищих органів;
  • складанням договорів, що підтверджують проведення реорганізації;
  • підготовкою повного пакета необхідної документації;
  • подачею документів і отриманням необхідного запису в ЄДР, що підтверджує факт припинення юр. особи;
  • перереєстрацією підприємства в контролюючих структурах;
  • виготовленням нового зразка печатки

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments