click fraud detection

Виконавче провадження

Ті, хто вперше стикаються з розв’язанням подібних питань, дотримуються думки, що постанова суду виступає основним документом. Однак така думка є помилковою за деякими ознаками.

Навіть якщо суд виніс рішення про стягнення заборгованості перед Банком не на Вашу користь – не впадайте у відчай. Чинне законодавство дає боржникові чималу кількість способів затягування виконавчого провадження, і відповідно, відстрочення виплати боргу Банку.

Отриманий час дасть можливість боржникові розв’язати питання по суті – вивести майно з-під застави, погасити кредит, зменшити або списати кредитну заборгованість повністю.

Стосовно виведення майна з-під застави, відзначимо, що використовуючи лише законні методи і лазівки в чинному законодавстві, при професійному підході боржник навіть може отримати прибуток під час продажу свого майна! Існує ряд чинних процедур, що дозволяють боржникові продати майно, вартість якого менше суми заборгованості, отримати прибуток від продажу і закрити кредитне питання шляхом списання залишку по кредиту. Якщо Вам цікаво дізнатися більше щодо процедури, зв’язуйтеся з фахівцями нашої компанії.

Якщо Ви дбаєте про Ваше майно і не хотіли б віддавати всі нажиті кошти Банку – звертайтеся до професіоналів, які кожен день розв’язують проблеми десятків боржників, мають величезний досвід роботи з нестандартними ситуаціями та результативно допомагають у питаннях, пов’язаних із кредитною заборгованістю. Саме тому рекомендовано звернутися за допомогою до юристів та адвокатів Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», які нададуть детальну консультацію та допоможуть з закриттям виконавчого провадження.

Юридична компанія «Касьяненко і Партнери» комплексно розв’язує всі проблемні питання боржників на стадії виконавчого провадження. Звільняємо майно боржників, закриваємо виконавче провадження з боргами, лобіюємо інтереси боржника (мінімізуємо збитки, зберігаємо майно боржника, знімаємо арешти і т. ін.).

Спираючись на наш досвід, ми заявляємо, що, якщо досить довго затягувати процес, кредитор (Банк) вірогідно може піти на поступки й переговори з боржником, щоб не залишитися в повному програші, не отримавши й частини кредитних коштів. По суті, передача Банком виконавчого листа до виконавчої служби не вигідна Банку.

 «Підводні камені» виконавчого провадження

Перші проблеми, з якими може зіткнутися цілком кожен, стосуються підготовчого етапу – чи знайомий клієнт із вимогами, які стосуються виконавчого листа? Адже дані вимоги строго прописані в українському законодавстві.

Опишемо коротко процес виконавчого провадження, на кожній стадії якого, при розумному підході, боржник може виграти собі додатковий час.

При вступі в силу рішення суду першої інстанції, Банк має повне право отримати виконавчий лист і звернутися за місцем знаходження боржника або його майна в Державну виконавчу службу (ДВС) або до приватного виконавця з заявою про відкриття виконавчого провадження.

Після отримання заяви та виконавчого листа, виконавець у триденний термін з моменту отримання виносить постанову про відкриття або відмову у відкритті виконавчого провадження, яке може бути оскаржене зацікавленою стороною до начальника ДВС або до суду, який видав виконавчий документ, в десятиденний термін з моменту його отримання.

⇒ У разі відкриття виконавчого провадження в постанові виконавець встановлює строк боржнику для добровільного виконання рішення суду.

Після встановлення фактів наявності рухомого, нерухомого майна, грошових коштів, корпоративних прав тощо у боржника, виконавець накладає арешт на майно, проводиться оцінка майна та організовуються відкриті торги для реалізації майна та погашення боргу.

Перш ніж боржникові починати дії по затягуванню виконавчого провадження, необхідно чітко окреслити стратегію дій і визначити процесуальні лазівки, якими в майбутньому можна буде скористатися. Боржник повинен чітко розуміти, що головним мотивом його дій має бути дотримання законності процесу і прав його учасників. В іншому разі державний виконавець і суд можуть кваліфікувати дії боржника як махінації й зловживання своїми правами.

А тепер, розглянемо нижченаведені способи уповільнення виконавчого провадження.

  1.  Подача касаційної скарги
  2. Оскарження постанови виконавця про відкриття провадження
  3. Подача скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця (стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника, якщо на рахунках необхідної суми немає, то на цінні папери, потім – на рухоме майно. І тільки в разі, якщо зібраної суми не вистачає для погашення боргу, застосовується стягнення на нерухоме майно – будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно.)
  4. Подача клопотання про надання розстрочки на погашення боргу
  5. Оскарження результатів оцінки майна, що реалізується
  6. Оскарження результатів проведених торгів

Проведення кожного з етапів – трудомісткий процес, який вимагає максимум сил, часу і професіоналізму. Для захисту власних прав та інтересів доцільно заручитися підтримкою фахівців Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», які пропонують боржникам професійний юридичний супровід з самого початку виконавчого провадження та до його логічного завершення.

Хотілося б звернути Вашу увагу і зазначити, що краще запобігти настання етапу торгів, максимально використовуючи зазначені вище методи, оскільки подальші дії для захисту майна боржника дуже обмежені. Юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» допоможуть Вам у розв’язанні проблемних питань із заставним майном і підкажуть як не допустити примусового стягнення активів боржника.

В арсеналі юридичних інструментів нашої компанії чимало методів оптимізації та мінімізації кредиторської заборгованості, серед них:

  • виведення майна з-під застави
  • вигідна для боржника реалізація заставленого майна
  • затягування майнових суперечок

Юридична допомога у виконавчому провадженні

Основне завдання адвоката з виконавчого провадження – раціонально оцінити ситуацію, що склалася і відшукати кілька перевірених варіантів дій. Звернувшись за допомогою в Юридичну компанію «Касьяненко і партнери», кожен клієнт може бути впевненим у тому, що він зможе знайти розв’язання своєї проблеми!

За допомогою наших юристів і адвокатів клієнт зможе не тільки простежити за тим, щоб співробітники виконавчої служби точно провели всі необхідні дії, закрили виконавче провадження, залишив майно у власності.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments