click fraud detection

Юридичний супровід процедури погодження умов підписання Договору за результатами закупівлі

Після того, як учасник тендеру здобув перемогу, на електронному ресурсі розміщується офіційне повідомлення про бажання підписати з ним договір. При цьому система Prozorro інформує всіх без винятку учасників про результати тендеру. Вони мають право звернутися до замовника з проханням роз’яснити, які конкурентні переваги є у переможця. Додатково учасники мають право скласти скаргу в Уповноважений комітет у разі, якщо вони вважають, що в ході проведення тендеру були допущені порушення.

Якщо скарг з боку учасників немає, то замовник і переможець укладають договір і підписують його. Процес підписання здійснюється не пізніше 20 днів після офіційної заяви про підписання договору. Процес торгів на даному етапі закривається. Прийняті в ході проведення тендеру рішення оформляються відповідно до встановленого протоколом Уповноваженою організації або тендерного комітету.

Ключовим елементом ефективності закупівлі є правомірні дії щодо укладення договору між суб’єктами господарювання. Те, яким чином в договорі будуть прописані умови співпраці, впливає на його подальше виконання. У зв’язку з цим сторони на етапі узгодження проєкту договору повинні врахувати чинники ризику в ході його виконання, особливо, якщо це стосується закупівлі продукції за державним фінансовим забезпеченням.

Укладання договору про закупівлю

Укладання договору про закупівлю за результатами тендера, що стався, відбувається на основі норм, прописаних в Цивільному і Господарському кодексах України, а також в ЗУ «Про державні закупівлі».

Процедура складання даного документа – завершальна стадія закупівельного процесу. Замовник і виконавець (переможець торгів) на даному етапі повинні з усією серйозністю підійти до питання складання договору. Це впливає на подальше виконання прописаних в документі умов, а також на можливість визнання його недійсним.

Від переліку прописаних умов в документі (включаючи штрафні стягнення) залежить те, наскільки ефективно буде реалізований контракт.

Які терміни складання договору про закупівлю

У ЗУ «Про державні закупівлі» терміни підписання закупівельного договору наступні:

При проведенні торгів відкритого типу договір складається після закінчення 10 днів з дня опублікування на веб-сайті Уповноваженого організації повідомлення про бажання укласти договір. Але при цьому реалізувати процедуру насправді можна не пізніше ніж через 20 діб.

Зверніть увагу: при проведенні торгів, які регулюються ЗУ «Про державні закупівлі», якщо є скарги з боку інших учасників процесу, підписання договору (тимчасово) зупиняється на невизначений термін. (Тимчасове) зупинення триватиме доки орган не надасть оскарження.

Особливості внесення змін до умов договору

Законодавчі норми чітко вказують, що ключові умови укладеного контракту не можуть змінюватися з моменту його підписання й доки зобов’язання сторін і умови документа не будуть виконані. При цьому є 8 підстав, що дозволяють реалізувати процедуру внесення змін до тексту договору про закупівлю. Вони прописані в 4 частини 36 статті ЗУ, що стосується державних закупівель.

Важливо врахувати і той факт, що в тексті закону не міститься обмежень стосовно зміни змісту несуттєвих пунктів договору.

Для реалізації процедури внесення змін буде потрібно здійснити наступні дії:

  • надати документи, в яких показані дані зміни;
  • зареєструвати внесення змін;
  • визначити положення, що дозволяють реалізувати процедуру.

Поширеною підставою для зміни умов контракту є зміна вартості. Так особам, які виступають в ролі замовника і виконавця, необхідно ще на етапі складання договору вказати механізми, що дозволяють змінити вартість предмета закупівлі, і уявити підтвердження проведеного коригування. Наприклад, щоб змінити ціну закупівлі, можна прописати в договорі пункт про те, що предмет закупівлі залежить від валютної складової.

У чинному законодавстві передбачається можливість продовження терміну дії контракту на наступний рік, але на період, достатній для проведення нової закупівлі та в розмірі до 20% від підсумкової оцінки контракту, якщо стаття витрат на реалізацію даних цілей затверджена чинними законодавчими нормами.

Процедура складання відмови від складання контракту

Якщо переможець тендеру відмовляється від складання закупівельного контракту, то замовнику необхідно відхилити тендерну пропозицію переможця і визначити нового переможця серед учасників, що залишилися, якщо терміни дії їх тендерних пропозицій актуальні. Варто врахувати, що якщо умови участі в торгах містили пункт про обов’язкове тендерне забезпечення, то воно не відшкодовується учаснику, який відмовився.

Фахівці Юридичної компанії “Касьяненко і партнери” допоможуть правильно скласти Договір, враховуючи всі нюанси й «підводні камені», проведуть аналіз вже написаного договору, а так само захистять ваші права та інтереси в разі невиконання умов договору.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments