click fraud detection

Юридичний супровід процедури оскарження публічних торгів

Завдяки системі ProZorro відкрився шлях до участі в тендерах для державних закупівель безлічі компаній. Але бувають ситуації, коли компанія впевнена в якості продукції та її відповідності до умов тендера, а закупник прагне протягнути «потрібну» компанію. У таких випадках вам може знадобитися юридичний супровід процедури оскарження результатів торгів.

Система публічних закупівель ProZorro забезпечує захист постачальникам не тільки завдяки абсолютній “прозорості” тендерів. У разі виникнення спірних ситуацій у постачальників є можливість подати скаргу в Антимонопольний комітет України.

Чимало підприємців не вважають оскарження результатів торгів ефективним інструментом. Часто постачальники відмовляються оскаржити несправедливе рішення. Причина полягає в тому, що вони побоюються, що якщо скарга буде задоволена, то замовник просто скасує закупівлю. А це означає, що постачальником були даремно витрачені час і додаткові витрати, які так і не привели до бажаного результату. Так теж буває. Але здаватися не варто. У практиці нашої компанії були випадки, коли замовником були скасовані дві однакових процедури. Але на третій раз наш клієнт все-таки був визнаний переможцем.

На що часто скаржаться представники бізнесу

Підприємства мають можливість оскаржити практично будь-які умови й рішення, які є дискримінаційними. Якщо ви впевнені, що переможцем тендеру стала інша компанія незаконно, ви завжди можете оскаржити це рішення.

Невідповідність умовам проведеного тендера

Клієнти нашої Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» часто скаржаться на прописані тільки для одного постачальника характеристики товару і вимоги кваліфікаційного характеру. Це часто робиться з метою протягнення бажаного учасника.

На прийняття рішення

Найчастіше в нашу компанію звертаються з проханням оскаржити дискваліфікацію за формальними (надуманими) причинами. Це майже 70 відсотків з усіх звернень. Решта звертаються для оскарження несправедливих тендерних рішень.

Що слід враховувати при оскарженні

Для того, щоб найбільш ефективно користуватися таким інструментом, як оскарження рішення процедури торгів, слід спочатку бути повністю впевненими у своїй позиції.

Дуже важливо, щоб тендерна пропозиція компанії повною мірою відповідала всім вимогам тендерної документації.

Якщо ви будете оскаржувати результати тендера, слід проаналізувати тендерну пропозицію переможця, наскільки вона відповідає зазначеним вимогам тендерної документації.

Також буде потрібно ознайомитися з практикою рішень Антимонопольного комітету України, що можна зробити на порталі dozorro.org. Вже за два роки після введення системи «Прозорро» значно зменшилася кількість неточностей в наданій документації. Крім цього, у багатьох підприємств з’явилася можливість взяти участь в тендерах на державні закупівлі, що раніше було можливо тільки для обраних.

Якщо у вас виникли проблеми й ви хочете оскаржити процедуру торгів – звертайтеся до Юридичної компанії”Касьяненко і партнери” (067) 239 9388

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments