click fraud detection

Супровід при камеральних і виїзних податкових перевірках

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» мають величезний досвід в наданні послуг, що стосуються супроводу камеральних податкових перевірок та виїзних податкових перевірок.

Під камеральною податковою перевіркою заведено розглядати процедуру контролю з боку співробітника фіскальної служби. В результаті відбувається ретельна перевірка правильності відомостей, які були подані в заповненій декларації. У порівнянні з виїзними перевірками, камеральні не становлять особливої небезпеки для осіб, які займаються підприємницькою діяльністю. Однак навіть в процесі таких перевірок підприємці повинні бути підготовленими до певних ризиків.

Що стосується проведення виїзної податкової перевірки, то вона встановлена пп. 75.1.2 Податкового Кодексу. Вона здійснюється за місцеперебуванням суб’єкта господарювання чи за місцем розташування об’єкта, що належить йому.

  • Проведення детальних консультацій, що стосуються податкових перевірок.
  • Допомога в оскарженні рішень, винесених з боку співробітників податкових інспекцій.
  • Підготовка необхідних пояснень, а також пакету документів відповідно до запитів від контролюючих органів.
  • Повний юридичний супровід під час перевірок з боку співробітників податкової інспекції.

Де проходить камеральна і виїзна перевірка

Проведення всіх контрольних заходів здійснюється в податковій інспекції, що виключає виїзд юридичної особи за вказаною адресою (в офісні приміщення або на підприємства). Перевірка починається автоматично, тому не потребує додаткового дозволу від керівника. Представлена процедура є однією з головних обов’язків співробітників податкової інспекції.

Виїзна перевірка, відповідно, за місцем реєстрації юридичної особи.

Що перевіряють контролери в ході камеральної перевірки

  • Здійснюється ретельна перевірка всіх декларацій, розрахунків та іншого пакета документів, які надав платник податків.
  • Всі отримані відомості про господарську діяльність об’єкта, де відбувається перевірка.

Трапляються ситуації, коли співробітники податкової інспекції проводили перевірку юридичної особи з урахуванням вже отриманих інформаційних даних. У разі, якщо юридична особа встигла до закінчення зазначеного терміну подати всі необхідні декларації та розрахунки, перевірчі дії моментально припиняються. В результаті буде відкрита нова перевірка, в процесі якої будуть розглядатися подані документи. Співробітники контролюючих органів активно використовують під час інших перевіро всі дані, які були отримані раніше (при зупиненій перевірці).

Отримання пояснень від платника податків при камеральній перевірці

Головна небезпека камеральної перевірки виходить з того, що ні компанія, ні ФОП не будуть попереджені про її початок. Наприклад, якщо результати перевірки були позитивними, то компанія може навіть і не дізнатися про те, що ця перевірка була здійснена.

У разі не проходження перевірки, якщо співробітники податкової інспекції знайшли певні розбіжності й суперечності в цифрах, компанія отримує повідомлення. У цьому повідомленні буде зазначено прохання про зміну даних в декларації або про надання пояснень з приводу отриманих розбіжностей. Виконати зазначене прохання підприємець зобов’язаний протягом 5 робочих днів після його отримання. Сьогодні співробітники податкової інспекції підтримують роботу з платниками податків за допомогою електронного документообігу.

Крім того, платник податків має можливість підкріпити свої пояснення документально – надавши різні документи й квитанції для підтвердження. Це може бути первинна документація або ж різні договори, підписані з контрагентами. При цьому українське законодавство не вимагає від підприємців давання пояснень з обов’язковим наданням підтверджувальних документів. Таким чином, в процесі проведення камеральної перевірки контролери не мають права вимагати від юридичної особи додаткових документів.

Інспектор, який займається перевіркою підприємства, повинен уважно вивчити всі дані, які були подані платником податків. Якщо ж співробітник податкової зауважив, що платник податків порушив конкретні норми, тоді необхідно скласти акт.

У разі відсутності таких порушень – організована перевірка автоматично закінчується. При цьому платник податків не отримує ніяких повідомлень, які свідчать про закінчення перевірки та відсутності будь-яких порушень.

Наявність порушень стає причиною формування відповідного акта, який отримує керівник компанії. Протягом одного місяця, після отримання даного акту, компанія може надати власні заперечення. Таким чином, інспектор податкової служби розглядає отримані заперечення і раніше зроблені висновки перевірки. Далі буде вирішене питання, що стосується можливого залучення госпсуб’єкта до відповідальності в результаті порушення.

У разі отримання даних вимог, рекомендується звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста, який зможе аргументовано донести позицію платника податків. Фахівці компанії «Касьяненко і партнери» вже неодноразово брали участь у всіляких камеральних перевірках. Ми точно знаємо, на які особливості важливо звернути увагу першочергово, щоб ефективно розібратися з питаннями, що виникають.

Адже в процесі організованих перевірок дуже часто співробітники податкової служби переслідують економічну вигоду. Якщо бухгалтери або керівники компаній демонструють свою незгоду з отриманими висновками, вони піддаються психологічному тиску, погрозам і залякуванням (наприклад, порушення кримінальної справи), а також величезним грошовим сумам, які будуть примусово нараховані.

Щоб цього уникнути – дуже важливо при виїзних перевірках або якщо після камеральної перевірки ви отримали “проблемний” акт, скористатися послугами юристів і адвокатів з податкових справ. Завдяки професійному юридичного супроводу від фахівців Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» вам вдасться запобігти висновків з явними порушеннями та незаконно виявлених фактів з боку співробітників податкової інспекції. Також, під час проведення перевірок на незаконних підставах вдасться звести до мінімуму визначення різних порушень, штрафів та санкцій.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments