click fraud detection

Податкові знижки в Україні

Законодавство України передбачає можливість повернути якусь суму офіційно працевлаштованій особі від суми витрачених грошей в наступних галузях: будівництво та ремонт, освіта, медицина, страхування, купівля нерухомості. Мало хто знає, але в народі таке повернення називають «податкові знижки».

Податкові знижки в Україні та їх оформлення

Податкові знижки – отримання конкретної суми, яка була виплачена державі, назад. Такий процес – це свого роду компенсація грошей, які були витрачені в результаті різних статей витрат. Головні претенденти – офіційно працевлаштовані особи. Адже розмір податкової знижки безпосередньо залежить від суми сплачених річних податків.

Наприклад, особи, що займаються підприємницькою діяльністю, а також працівники, які працюють за договором, не розраховують на подібні відрахування. Для таких коштів буде потрібно підготувати певні документи, список яких безпосередньо залежить від конкретної видаткової статті та сфери.

У яких же сферах можна отримати податкові знижки в Україні?

Навчання

Ці вирахування вважається одними з найпопулярніших. Отримання можливе для студентів, які навчаються в державних установах на контрактній основі; при оплаті за навчання дітей (дочки / сина) або чоловіка / дружини.

Відповідно до Податкового кодексу України, право на податкову знижку надається також і в дошкільних, шкільних і позашкільних установах.

Для отримання статусу потенційного претендента на отримання виплат, рекомендується заздалегідь підготувати пакет документів:

  1. Оригінал і копія паспортів (свідоцтва про народження) – платників податків (батьків чи подружжя) і того, хто навчається (дитини, студента або подружжя).
  2. У відділі бухгалтерії платник податків має отримати довідку про свою заробітну плату за минулий рік.
  3. ІПН в оригіналі та копія.
  4. Копія підписаного контракту на навчання студента, згідно з яким здійснюється регулярна плата.
  5. Оригінал всіх квитанцій, які підтверджують оплату за навчання – кожен квартал або кожен місяць (в залежності від умов оплати, прописаних в контракті).
  6. Заповнена податкова декларація.

Що б отримати податкові знижки зібраний пакет документів необхідно надати до відділення фіскальної служби за адресою вашого місця проживання.

Нерухомість

Якщо платник податків має офіційне місце роботи, він може купити нерухоме майно та розраховувати на повернення коштів – 1% від суми, сплаченої в пенсійний фонд. Однак потрібно врахувати тільки одне – ця особа має бути прописано за адресою, де розташована придбана квартира або будинок. Якщо мова йде про будинок, в якому ще проходять будівельно-ремонтні роботи, тоді громадянин повинен подати декларацію на пільгу наростаючим підсумком за минулі роки, коли він виплачував відсотки іпотеки (якщо будинок був в іпотеці). Використовувати пільги повторно можна тільки по закінченню 10 років.

Також, можливий варіант отримання певної знижки на другий кредит. Але це буде актуально, якщо перший кредит був повністю погашений.

Під податковою знижкою по кредиту заведено розглядати компенсацію від виплачених відсотків, які нараховуються за використання банківських коштів. Сума варіюється від квадратури придбаної квартири / будинку. Максимально допустимі параметри – 100 м². Все, що більше зазначеної цифри буде розраховуватися з меншим коефіцієнтом. Щоб повернути іпотечний податок, необхідно підготувати довідку з робочого місця про щомісячну зарплату й прибутковий податок, який утримувався протягом усього року. Решта списку документів не відрізняється від випадку отримання виплат за навчання.

Лікування

У Податковому кодексі України зазначено, що платник податків може отримати компенсацію за своє власне лікування або своїх рідних, які відносяться до першого ступеня споріднення. Під такими виплатами заведено розглядати:

  • Користування послугами реабілітації.
  • Купівля медикаментів та інших медичних виробів для інвалідів. Купівля протезно-ортопедичних товарів та інше.

→ Виключення зі списку:

  • Лікування алкогольної залежності.
  • Протезування.
  • Послуги косметичної хірургії.
  • Зміна статі.
  • Лікування всіх венеричних захворювань. СНІД та інші інфекційні хвороби, які можна одержати побутовим шляхом, є винятком з правил.

На даний момент такі відрахування в медичній сфері вважаються актуальними. Однак трапляються ситуації, які підтверджують виплату компенсацій за репродуктивні послуги.

Щоб отримати знижку на користування такими технологіями, потрібні документи, що підтвердять всі грошові витрати в даній галузі. Причому подати цей список документів має особа, яка оформляла договір з конкретним медичним закладом на подальшу співпрацю.

Страхування

Кожен українець, який справно платить податки, може отримати компенсацію за виплати, які були витрачені на оплату страховки. Крім того, згідно із законом можна повернути гроші за оформлену страховку на життя.

Подача декларації може здійснюватися тільки один раз на рік. При цьому необов’язково страхувати власне життя, можна оформити страховку на дружину / чоловіка, дітей.

Податкові знижки: формули розрахунку повернення коштів

Підрахунок податкової знижки безпосередньо залежить від конкретної видаткової статті, тому потрібно звернути увагу на кожну з представлених галузей.

Освіта

Отримання грошей визначається таким чином: загальна щомісячна плата за навчання * кількість навчальних місяців. Отримана сума використовується під час визначення прибуткового податку – 18%.

Розглянемо процес на прикладі: якщо один місяць навчання обходиться 2000 грн, а всього в навчальному році 10 місяців (2 місяці відводиться на літні канікули), тоді за формулою виходить наступна сума – 2000 * 10 і 18% від суми. Виходить – 3600 грн.

Медицина

Розрахунок відрахувань за використання репродуктивних технологій відбувається наступним чином: наприклад, щомісячна заробітна плата становить 10 000 грн, за весь рік ця сума збільшується до 120 000 грн. Допустима знижка становить 30%. Таким чином, ми отримуємо суму у розмірі 40 000 грн, З якої 18% – це 7 200.

Нерухомість

Особа, яка бажає отримати гроші за нерухомість, яка була оформлена в кредит, має отримувати заробітну плату, сума якої відповідає щомісячним платежам за даний кредит.

У випадку, коли платник податків отримує мінімальну заробітну плату в розмірі 3 200 грн, а кредитні відсотки – 4 000 грн, є неможливим розраховувати на повернення більше, ніж 3 200 грн.

Страхування

Забезпечення безбідної старості примушує пенсіонерів активувати додатковий рахунок. При цьому варто пам’ятати, що оформлений договір буде дійсним від 10 років. Тому протягом цього часу людина повинна офіційно працювати й щомісяця отримувати заробітну плату, з якої здійснюються відрахування.

Особа, яка оформила дану послугу, зобов’язана щомісяця сплачує певну грошову суму. Сума повернення фіксована, і складає 403,92 грн. Тобто 18% від 2 240 грн. Навіть якщо сума становить 5 000 грн, громадянин все одно отримує 403,92 грн.

Якщо страховка буде оформлена на одного членів з сім’ї, активується 50% на знижувальний коефіцієнт, оплата 18% досягає 201,06 грн.

Дана послуга, як і раніше, залишається недоступною для осіб, які займаються підприємницькою діяльністю (приватні підприємці), пенсіонерів, що не працюють, та людей, що мають неофіційний дохід, який ніяким чином не фіксується в податкову службу.

Якщо ви хочете отримати податкові знижки в Україні в тій чи іншій сфері – зверніться за консультацією до фахівців юридичної компанії “Касьяненко і партнери”.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments