click fraud detection

Податкове планування й оптимізація підприємства

Податкове планування – це певний комплекс дій платника податків, спрямований на зменшення суми сплати податків на законних підставах. Це стосується різних видів платежів, які будуть спрямовані в казну держави.

Види податкового планування

З урахуванням визначеного суб’єкта виділяють два види планування:

  1. Індивідуальне – має на увазі зменшення обов’язкових платежів для фізичної особи, яка бажає заощадити власні кошти.
  2. Корпоративне – складова частина від загального фінансування конкретного підприємства. Мета такого планування полягає в оптимізації витрат, що позитивно вплине на прибуток компанії. Всі кошти, які вдалося заощадити на сплаті податків, будуть перенаправлені на модернізацію та вдосконалення ефективності робочої діяльності підприємства, що може гідно конкурувати з іншими організаціями.

З урахуванням певного рівня виділяють два основних види:

  1. Місцеве планування – проходить в межах конкретної країни (одного правового поля), що виключає активну участь інструментів міжнародного планування.
  2. Міжнародне планування – зменшення податкових виплат за допомогою активної підтримки закордонних компаній, фондів та інших організацій. В такому випадку надходять податкові пільги, які нараховуються згідно з іноземним законодавством і / або договорами про відмову від подвійного оподаткування. Також, можуть бути використані популярні методи трансфертного ціноутворення.

Основні етапи податкового планування

  1. Проводиться податковий аналіз актуального стану. З урахуванням українських законів визначається дійсний статус платника податків, складається список обов’язкових платежів.
  2. Обрана задача й визначення можливостей. Проводиться детальний аналіз двох законодавств – місцевого і закордонного, розглядаються міжнародні договори, в результаті яких визначається можливість використовувати спеціальні податкові режими або ж зони з пільговими ставками для обкладення податками.
  3. Розраховуються всілякі ризики. Важливо попередньо розібратися з можливими втратами, які можуть виникнути при виборі таких схем планування податків. У цей список входять як фінансові втрати, в результаті залученої уваги з боку державних служб, так і іміджеві втрати.
  4. Планування індивідуальної робочої схеми. Після того, як був проведений детальний аналіз всього законодавства і враховані всі ризики, необхідно побудувати спеціальну схему, яка відмінно підходить до ситуації, що склалася.
  5. Втілення всіх ідей. Здійснюються всі дії, які допоможуть «запустити» в роботу раніше сплановані схеми. У список таких дій включені: реструктуризація власності; установа організацій, фондів, а також їх подальше впровадження в продуману бізнес-схему; укладення нових договорів та інше.

Інструменти міжнародного податкового планування

Серед популярних інструментів треба відзначити:

  • приватні фонди;
  • різноманітні трасти;
  • офшорні компанії;
  • ануїтет;
  • складові агентські схеми;
  • кредити «Back-to Back».

Крім того, фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» надають допомогу в процесі відкриття нових банківських рахунків, підтримують підприємства, що втратили власну дієздатність.

Фахівці пропонують професійну допомогу для якісної оптимізації бізнесу в Україні та за її межами. Експерти дозволяють, застосовуючи законні методи, мінімізувати грошові витрати підприємства, а також виключити можливість отримання штрафів з боку контролюючих органів.

Що ми пропонуємо?

  1. Надання детальних консультацій фізичним та юридичним особам, що стосуються податкового планування на законних підставах.
  2. Розробка грамотних стратегій, реструктуризація, створення спільних підприємств, а також юрисдикція з найпридатнішим режимом оподаткування.
  3. Представництво інтересів клієнта в процесі розв’язання важливих питань з податковою службою на території України.
  4. Професійна підтримка під час створення спільних організацій і стратегічно важливих спілок; докладні консультації з питань передачі активів і акцій; планування і структурування спільних підприємств за допомогою юристів.
  5. Представництво інтересів клієнта в процесі ліквідації юридичних осіб.
  6. Комплексна підтримка під час проведення реструктуризації бізнесу, а також розгляд усіляких ризиків, які можуть негативно вплинути на переривання бізнес-процесів.
  7. Проведення консультацій для керівників підприємств, спрямованих на запобігання банкрутства.
  8. Супровід процедури банкрутства і санації підприємств, які проходять процедуру банкрутства.
  9. Допомога та консультації щодо правового регулювання процедури банкрутства.
  10. Проведення правової експертизи, що допоможе підтвердити відповідність вимогам в галузі іноземного інвестування, а також під час реєстрації іноземних інвестицій на території України.
  11. Консультації, що стосуються емісії й корпоративних цінних паперів.
  12. Представництво інтересів клієнта, спрямоване на вирішення питань з регулятивними органами і службами.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments