click fraud detection

Оскарження рішення податкової

Прийшло повідомлення від податкової служби?

Неправильно визначили суму грошового зобов’язання?

Незаконно отримане податкове повідомлення?

Потрібно оскаржити рішення контролюючої служби?

Щоб розібратися з неправильно винесеним податковим повідомленням-рішенням, необхідно звернутися до суду з позовною заявою. Юридична компанія «Касьяненко і партнери» має великий досвід в оскарженні повідомлень від податкової служби та знає основні секрети розв’язання спірних ситуацій.

Отримуючи податкове повідомлення-рішення, перед кожним виникає питання: оскаржити дане рішення в суді самостійно або скористатися підтримкою фахівця?

Самостійний захист своїх прав і інтересів на суді – це непоганий варіант, але в такому випадку важливо бути готовим до деяких наслідків:

  • Клієнт може вибрати неправильне стратегічне рішення для захисту своїх інтересів на суді.
  • Є всі шанси, що суд ухвалить рішення не на Вашу користь.
  • Можна втратити важливі нюанси, які допоможуть вирішити спірну ситуацію в Вашу сторону.
  • Здобуття негативної репутації власному підприємству.
  • Ризик надалі отримати донарахування податкових виплат.
  • Клієнт може пропустити терміни, надані на оскарження судового рішення.

В українському законодавстві прописано, що кожен громадянин зобов’язаний виплачувати податковий збір в розмірах, регламентованих законом. Попри такі зрозумілі й досить прості правила, на практиці часто виникають спірні ситуації, коли помітили порушення при нарахуванні податків, порядку їх обліку та сплати в цілому.

Головна причина конфліктів – це ігнорування законів України, що може здійснюватися з боку як податкових органів, так і з боку платника податків. Платники податків часто не хочуть наймати на роботу бухгалтерів, які вимагають високу заробітну плату. Таким чином, вони співпрацюють з малодосвідченими фахівцями, які допускають серйозні помилки в процесі оформлення податкових і бухгалтерських обліків. В результаті підприємству нараховуються штрафні санкції.

Після таких рішень з боку контролюючих органів у власника підприємства виникає дуже розумне питання: що робити?

Згідно з статтею 14 Податкового кодексу України під податковим повідомленням заведено розглядати письмове рішення податкової служби стосовно певного підприємства або фізичних осіб. В даному повідомленні сказано, що платник податків зобов’язаний в терміновому порядку внести правки до податкової звітності власного підприємства або сплатити вказану суму. Розмір такої плати призначають контролюючі органи, враховуючи норми Податкового кодексу та інших актів.

Після того, як особа отримала дане повідомлення, в першу чергу потрібно впевнитися в правомірності дій контролюючої служби. Якщо платник податків має сумніви щодо законності вжитих заходів з боку співробітників податкової, він має право оскаржити винесене рішення в адміністративному суді. В такому випадку передбачено два можливих варіанти: адміністративне і судове оскарження.

Під адміністративним оскарженням заведено розглядати законне право кожного платника податків звернутися за допомогою до вищих органів для перевірки законних дій податкової служби. Якщо платник податків не задоволений винесеним рішенням з боку вищих органів контролю, він може подати позовну заяву до суду.

Судове оскарження – письмове звернення платника податків в суді з метою оскаржити складене податкове повідомлення, що порушує його права та інтереси.

Відповідно до судової практики, дуже часто трапляються ситуації, коли податкові повідомлення дійсно визнають незаконними. Тому скасовують їх повністю або частково. Однак оскарження такого рішення в суді займає досить багато часу, сил, вимагає максимум професіоналізму і досвіду фахівця.

Тому для оскарження податкових повідомлень-рішень доцільно звернутися за допомогою до фахівців Юридичної компанії «Касьяненко і партнери». Професійні юристи та адвокати розберуться в тому, що трапилося, розроблять стратегію для оскарження.

Наші фахівці пропонують використання перевіреного комплексного підходу, спрямованого на оскарження рішень податкової служби, – починаючи з проведення адміністративного оскарження та, закінчуючи судовим оскарженням.

Результати такої згуртованої роботи також залежать від зібраного пакета документів, що необхідно надати вищому контролюючому органу або суду. Тому рекомендується скористатися консультацією юристів до прийняття будь-яких серйозних рішень.

Юристи і адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» відзначають, що найбільш ефективним способом для вирішення виниклого конфлікту є саме адміністративне оскарження. Шляхом злагодженої роботи команди фахівців ми позбавляємо наших клієнтів від зобов’язань виплачувати величезні грошові суми в казну контролюючих органів.

Ми зможемо успішно оскаржити такі види незаконних рішень з боку податкової служби:

  • Всі податкові повідомлення-рішення (визнання оформлених угод недійсними, фіктивними і т. ін.)
  • Винесені рішення, що стосуються арешту майна
  • Накази про проведення перевірок
  • Відмови в грошовому відшкодуванні завданих збитків
  • Рішення, прийняті в результаті податкового компромісу
  • Правки в автоматизованих сучасних податкових системах
  • Надання статусу підприємству на незаконних підставах
  • Відмова від подання звіту в електронному варіанті зі збереженням раніше укладеного договору
  • Відмови з боку співробітників податкової служб прийняти податкову декларацію
  • Винесені висновки щодо анулювання реєстрації платника ПДВ

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments