click fraud detection

Реєстрація громадської організації

Громадська організація в будь-якій країні світу – це форма об’єднання громадян для вирішення певних цілей, учасники якого – фізичні особи. Створювати організацію і брати участь в її діяльності можуть і фізичні особи, і юридичні. Реєстрація громадської організації – процес схожий на реєстрацію юридичної особи.

У 2013 році увійшов в дію закон України «Про громадські об’єднання». З цього моменту заснування тієї чи іншої громадської організації здійснюється за новими правилами.

Перше, чого торкнулися зміни, – анулювання обов’язкової територіальної прив’язки. Організації можуть бути всеукраїнські, районні, міські та ін. Крім того, членам дозволяється вибирати місце розташування своєї організації, це може бути будь-яке місто України. При цьому ніхто не відбирає право організації отримати статус «всеукраїнської» за бажанням або на вимогу уповноважених органів.

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» надають спектр послуг з реєстрації громадських організацій. Ми допоможемо в складанні статуту, який відповідає всім вимогам законодавства, а також надамо допомогу в процесі реєстрації в державних органах.

Документи, необхідні для реєстрації Громадської організації

Законодавство дозволяє створювати громадську організацію як окрему юридичну особу. Перелік документів, які слід подати до уповноважених органів:

  • написана за зразком заява;
  • реєстраційна картка;
  • протокол зборів, на яких порушувалося питання про створення громадської організації;
  • два оригінали статуту;
  • інформація про керівні органи та їх представника (разом з його задокументованою згодою);
  • нотаріально завірений документ, що підтверджує реєстрацію іноземної фізичної особи (за умови, що ця особа є одним із засновників).

Слід пам’ятати, що всі бланки заповнюються строго відповідно до закону. Вільна форма в написанні заяв та довіреностей є неприпустимою. У випадках, коли в документах виявляються подібні порушення і більш дрібні помилки, пакет повертається заявникам для доопрацювання.

Можна сказати, що відмова реєструвати організацію носить чисто правовий характер, тут немає суб’єктивних причин. Заявники подають документи з помилками, через що йде відмова в оформленні або затягування цього процесу. Що б цього уникнути – звертайтеся в Юридичну компанію “Касьяненко і партнери”.

Алгоритм дій при реєстрації Громадської організації

Якщо мова йде про реєстрацію організації некомерційного типу, то все відбувається за встановленою законом процедурою.

Розгляд документів, внесення даних та реєстрація громадської організації здійснюється протягом двох місяців. Для цього слід подати зібрані офіційні документи до місцевої філії Міністерства юстиції України.

Яким чином закінчується оформлення: отримана держреєстраторами інформація заноситься до Державного реєстру громадських організацій. Якщо організацію створюють юридичні особи, то відомості фіксуються в Єдиному державному реєстрі. Крім того, організація ставиться на облік в органах статистики, доходів і зборів та Пенсійному фонді України.

Також потрібно відзначити, що громадська організація має право на свою символіку, яка підлягає реєстрації в Українському державному реєстрі.

Щоб відкрита організація функціонувала як всеукраїнська, заявникам необхідно надати доказ – наявність відділень в містах України та інших населених пунктах України. Дану інформацію слід підтверджувати щороку.

Фахівці юридичної компанії «Касьяненко і партнери» надають допомогу в реєстрації громадських організацій. Вам потрібно надати для роботи:

  • назву організації та опис здійснюваної діяльності;
  • копії паспортів засновників, а також довідки, що підтверджують присвоєння цим особам ідентифікаційних кодів платників податків;
  • копії установчих документів та виписки (якщо засновник має статус юридичної особи);
  • інформацію про членів правління організації;
  • юридичну адреса ГО (підходить і договір оренди);
  • довіреність на ведення справ і представництво інтересів.

Послуги реєстрації ГО в Юридичній компанії «Касьяненко і партнери»

Наші фахівці допоможуть фізичним та юридичним особам з реєстрацією громадських організацій в Україні. Ми ефективно і вчасно виконаємо наступні роботи:

  • розробимо установчі документи й протоколи відповідно до вимог українського законодавства;
  • почнемо реєстрацію організації та поставимо її на облік у всіх уповноважених державних органах та фондах;
  • передамо офіційні акти, за якими здійснюється постановка об’єднання на облік;
  • супроводимо клієнтів у процесі присвоєння організації статусу «неприбуткової», простежимо за внесенням до Єдиного державного реєстру;
  • надамо консультації та юридичну підтримку з питань, що виникають в процесі діяльності організації.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments