click fraud detection

Реєстрація благодійного фонду

Закон України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” передбачає, що реєстрація благодійної організації (реєстрація благодійного фонду) на території України може існувати в трьох формах:

  • товариство (створено не менше 2 засновниками та діє на підставі Статуту);
  • установа (благодійна організація, установчий акт якої визначає активи, які один або кілька засновників передають для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок таких активів та / або доходів від таких активів);
  • фонд (діє на підставі статуту, має учасників та управляється учасниками, не зобов’язані передавати цій організації будь-які активи для досягнення цілей благодійної діяльності).

Крім того, вони мають кілька рівнів функціонування. Йдеться про місцевих, регіональних, всеукраїнських та міжнародних формах. При цьому засновники самостійно вирішують, що їм найкраще вибрати.

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» надає послуги з реєстрації благодійного фонду в Києві. Допомагаємо в оформленні документів. Наші клієнти завжди можуть звернутися за консультацією і поставити будь-які питання з приводу діяльності відкритого фонду та інших юридичних аспектів. З нашими фахівцями реєстрація благодійного фонду не відніме у вас багато часу.

Пакет документів для реєстрації благодійного фонду

Реєстрація фонду або суспільства проходить відповідно до процедури постановки на облік юридичних осіб.

Учасникам потрібно принести:

  • реєстраційну карту (встановлений зразок №1);
  • протокол установчих зборів, на якому було прийнято рішення про відкриття благодійного фонду;
  • установчі документи (у двох примірниках: статут – для суспільства або фонду, установчий акт – для установи) з прошитими пронумерованими сторінками, підписами всіх учасників і засновників благодійного фонду;
  • довіреність представника на ведення справ, а також ксерокопію його паспорта.

У документах повинна міститися певна інформація:

  • найменування;
  • цілі та сфери діяльності організації;
  • дані про апарат управління: члени правління, їх посади та повноваження, діяльність, порядок формування (коли їх обрали до установчої ради, які зміни проводилися, хто склав повноваження і пішов);
  • зміни в установчій документації;
  • джерела доходів, звіти щодо всіх фінансових операцій, що проводяться утворенням, що реєструється;
  • підстави для припинення діяльності організації, а також проєкти щодо розподілу активів;
  • учасники, їх статус в організації, порядок зміни складу даної організації.

Алгоритм реєстрації благодійної організації в Україні

Щоб зареєструвати благодійну організацію в Україні, потрібно зібрати пакет документів (описаний раніше) і звернутися до органів місцевого самоврядування для подачі заявки. Однак адміністрація повинна знаходитися в тому населеному пункті, в якому відкривається дана організація.

Державний реєстратор передає інформацію органам статистики, фіскальної служби та Пенсійному фонду України, потім організацію вносять до державних реєстрів.

Як тільки реєстратор отримує відповідь від усіх органів, він зв’язується з заявником і видає йому примірник установчих документів. На всіх документах стоять штампи, які підтверджують державну реєстрацію. До них додається виписка з Єдиного державного реєстру України.

Громадянам, які бажають відкрити благодійний фонд в Україні, надається можливість привласнити своїй організації статус «неприбуткової», подавши відповідне звернення за формою 1-РН і копії інших офіційних актів.

Послуги, що надаються Юридичною компанією «Касьяненко і партнери» для реєстрації благодійного фонду

Фахівці допоможуть з реєстрацією благодійного фонду на території України. Ми гарантуємо високу якість послуг, що надаються, і швидкі терміни виконання:

  • складемо та оформимо установчі документи, протоколи та рішення, слідуючи законодавству України;
  • поставимо фонд на облік, внесемо необхідні дані в уповноважені органи та фонди;
  • передамо документи, що підтверджують постанову організації на державний облік;
  • супроводимо клієнтів на всіх етапах отримання статусу «неприбуткової організації»;
  • надамо консультації з юридичних питань, пов’язаних з діяльністю організації.

Наші фахівці допоможуть вам створити благодійну організацію швидко, без витрат часу на виправлення помилок.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments