click fraud detection

Неприбуткові організації

Податковий Кодекс України закріпив таке поняття як “неприбуткові організації”. Вони можуть бути підприємствами, установами чи організаціями, зареєстрованими як юридичні особи, основна мета функціонування яких не полягає в отриманні матеріальної вигоди. Вони займаються благодійністю, меценатством і функціонують в рамках законодавства. Серед неприбуткових організацій виділяють:

  • Об’єднання підприємств

Об’єднання підприємств – юридична особа, суб’єкт господарювання, який складається з двох і більше підприємств, що об’єдналися з метою вирішення спільних завдань в економічній, науковій та соціальній сферах.

  • Реєстрація ОСББ

ОСББ, які є об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку, служать механізмом ефективного спільного управління, користування та утримання будинку, прибудинкової території.

  • Реєстрація релігійної організації та об’єднання

В Україні функціонують кілька видів релігійних громад, що забезпечують реалізацію прав громадян на свободу віросповідання, задоволення власних релігійних потреб і дають релігійну освіту.

  • Реєстрація профспілки та об’єднання профспілок

Основна мета профспілки – захищати права та інтереси членів в процесі здійснення трудових або навчальних функцій.

  • Реєстрація некомерційних організацій

Неприбуткові організації не ставлять завданням свого функціонування отримання матеріальної вигоди і розподіл її між учасниками. НДО реєструється як юридична особа.

  • Реєстрація громадської організації

Громадська організація визначається як форма об’єднання людей для спільного розв’язання загальних завдань. Засновувати її й ставати учасником можна лише фізичній особі.

  • Реєстрація благодійного фонду

З лютого 2013 року в Україні введено новий порядок реєстрації благодійного фонду.

  • Реєстрація символіки некомерційної організації або об’єднання

Об’єднання, що функціонують як юридичні особи, мають право зареєструвати символіку некомерційних організацій в Укрдержреєстрі.

  • Реєстрація громадського об’єднання

На початку 2013 був введений в дію новий ЗУ “Про громадські об’єднання”. Згідно з ним відбулося скасування їх диференціації за територіальним статусом.

  • Реєстрація товариства інвалідів

Особам з обмеженими можливостями необхідний соцзахист і допомога в представленні їхніх інтересів, а також їх захист в межах законодавчих норм. Для цього створюються неприбуткові товариства інвалідів.

  • Реєстрація молодіжної організації

Дитячими й молодіжними організаціями в Україні є об’єднання, створені фізичними особами, щоб захищати права учасників. Процес реєстрації відбувається відповідно до порядку, затвердженого для об’єднань.

  • Реєстрація філії громадської організації

Громадське об’єднання може відкрити власну філію (відокремлений підрозділ), якщо, наприклад, воно хоче діяти в декількох районах або містах.

  • Реєстрація організації роботодавців та їх об’єднань

Роботодавці створюють організацію з метою координації дій в представництві та захисту своїх прав і законних інтересів в різних сферах функціонування і при врегулюванні відносин з іншими сторонами соціального діалогу.

Розв’язати ці, та багато інших питань, пов’язаних з реєстрацією організацій, вам допоможуть кваліфіковані юристи і адвокати Юридичної компанії “Касьяненко і партнери”

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments