click fraud detection

Ліцензійний договір

Ліцензійний договір – угода, яка укладається між двома людьми. Відповідно до цього документу, в цьому процесі можуть брати участь двоє:

  1. Ліцензіар – той, хто передає право на використання об’єкта.
  2. Ліцензіат – той, хто отримує право на використання об’єктів інтелектуальної власності.

У більшості випадків підписання ліцензійного договору означає той факт, що ліцензіат бажає поширювати будь-яким чином «товар», який є власністю ліцензіара. Щоб безперешкодно використовувати запатентований товар, ліцензіат повинен виконувати певний список умов, які висуває ліцензіар. Крім того, важливо своєчасно проводити відповідні платежі за використання подібних продуктів.

Використання ліцензійних договорів можна зустріти в різних сферах. Наприклад, людина, що займається підприємницькою діяльністю, може домовитися з професійною спортивною командою про розробку логотипу команди, а так само щодо продажу продукції з цим логотипом.  Також, виробник-початківець зможе скористатися вже запатентованою технологією популярного бренду, щоб «вирватися» вперед, обігнавши своїх конкурентів і не витрачати час на розробку власної технології. В результаті відмічають велику кількість подібних ситуацій, тому правильно буде оформити саме ліцензійний договір, відповідно до законів України.

Причому оформлення поданого документа буде корисно не тільки для власника, але і для того, хто збирається скористатися об’єктом інтелектуальної власності. Адже саме в цих документах будуть вказані важливі юридичні аспекти, що стосуються використання ліцензії.

До списку основних умов грамотного оформлення документа входять:

  1. Конкретний тип ліцензії.
  2. Різноманітні права і допустимі способи експлуатації об’єкта.
  3. Територія, на якій договір вважається дійсним.
  4. Розмір плати й терміни отримання виплат в процесі використання об’єкта та ін.

Перш ніж підписувати ліцензійний договір, обидві сторони зобов’язані визначити та розглянути наступні важливі аспекти:

  1. Конкретний вид ліцензії. Можливі способи використання й обсяг прав, який надається ліцензіату.
  2. Певна територія, на якій договір буде вважатися дійсним. Таким чином можна обмежити дію даного документа і встановити територіальні рамки.
  3. Встановлюється термін дії майбутнього договору, протягом якого він буде вважатися активним.
  4. Дотримання встановленого порядку проведення виплат, а також їх розмір. В ліцензійних договорах найчастіше використовується популярний вид платежу, який називається «роялті». Завдяки цьому типу платежу, всі грошові виплати надходять як періодичні відрахування на термін дії документа. Розмір може залежати від встановленого відсотка від прибутку, яку отримує ліцензіат за використання даного об’єкта.
  5. Беруться до уваги особливі положення і встановлюються умови договору з урахуванням конкретних прикладів – програмні продукти.
  6. Технічне обслуговування. Часто в процесі оформлення подібних документів передача IT-продукту відбувається в тому вигляді, в якому він представлений. Таким чином, ліцензіар не нестиме відповідальності за справність продукту і не зобов’язується виконувати його технічне обслуговування в разі несправності. Тому даний нюанс важливо детально обговорити перед підписанням ліцензійної угоди.
  7. Відбувається захист і робота з інформаційними даними.
  8. Дотримання конфіденційності інформації, що стосується обох сторін.

Фахівці Юридичної компанії “Касьяненко і партнери” розроблять ліцензійний договір конкретно під кожен об’єкт, внесуть всі необхідні правки до чинного договору, проведуть детальну консультацію зі складання і використання ліцензійного договору, вкажуть його вагомі переваги та можливі «підводні камені», а так само зможуть захистити ваші інтереси при порушенні умов використання ліцензійного договору.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments