click fraud detection

Українці опинилися в заручниках у готелі у зв’язку з карантином та близько 5 місяців не можуть виїхати з Республіки Куба

Пандемія має величезний економічний вплив на всі держави світу та кожного громадянина. Реагування на пандемію вимагає припинення діяльності підприємств, перешкоджання звичайному виробництву та торгівлі та переміщення працівників. Кількість постраждалих від загрози поширення хвороби та її безпосереднього поширення є критично великою, так само як і економічні втрати внаслідок пандемії. Так, громадяни України вимушено перебувають в Республіці Куба більше трьох місяців, куди прибули на  відпочинок, однак через карантин були змушені розглянути варіант переривання подальшого відпочинку та термінового повернення на Батьківщину. Але наразі наші громадяни вже 5-тий місяць проживають в готелі, який не можуть покинути за будь-яких умов, перебування в якому відбувається зі їх рахунок. Саме тому вони звернулись до суду.

Більше того, за час перебування від Посольства України в Республіці Куба, жодної інформації про можливість повернення на Україну людям не було надано, не було забезпечено вивезення (евакуацію) з території Республіки Куба.  Вони знаходяться без будь якої допомоги від органів державної влади України, а також без будь якого сприяння  компенсації вимушеного проживання в готелі та перебування в іноземній державі в цілому.

«Право громадянина України на звернення про допомогу до українських дипломатичних і консульських установ закріплене в Конституції України, а саме: ч.3 ст.25 – “Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами»,  – розповідає адвокат  Дмитро Касьянеко. «Також відповідно до Європейської конвенції з прав людини: ст. 5 Право на свободу та особисту недоторканість. Нікого не може бути позбавлено свободи».

«Але, не зважаючи на законодавство, яке має захищати громадян, українці вилетіли на відпочинок ще у  березні 2020 року.  З того часу вже п’ятий  місяць Позивачі всупереч своїй волі знаходяться на території Республіки Куба та утримуються владними структурами Республіки Куби, відповідно, державними органами, службами та службовцями  в готелі .  Всі запити до консульських органів України, які знаходяться на території Республіки Куба залишились без реагування та відповіді», – додає юрист.

Зокрема, як стало відомо представнику позивачів Дмитру Касьяненку, виключно завдяки переговорам посольства Аргентини на Кубі, Позивачам знизили вартість проживання у готелі з 200 доларів до 40 доларів на добу. Але жодного сприяння у вирішенні проблеми повернення осіб від представника України в Республіці Куба не отримали.

Міністерство закороднонних справ  України відмежувалось від вирішення даної проблеми щодо повернення громадян України та компенсування їм витрат переклавши цю провину на Посольство України в Республіці Куба.

Відповідно до Положення про Міністерство Закордонних Справ України працівник консульської служби зобов’язаний надати необхідну допомогу у здійсненні евакуації із зони лиха (зокрема координація та контроль за включенням осіб до евакуаційних списків у разі організованої евакуації компетентних органів іноземної держави, надання допомоги у бронюванні та придбанні квитків для повернення в Україну), документуванні для повернення в Україну у разі втрати документів, здійсненні зв’язку з місцевими органами влади у випадку необхідності. Але, як бачимо на практиці, українці за кордоном залишаються сам на сам зі своїми проблемами. І навіть не можуть отримати законну допомогу від своєї держави.

Міністерство Закордонних Справ України не вжило жодних  заходів для повернення вказаних громадян на територію України, чим грубо порушила чинне українське законодавство, свідомо не виконало взяті на себе зобов’язання щодо їхнього захисту за межами території України.

«Міністерство Закордонних справ України як орган виконавчої влади в Україні допустило значну бездіяльність по відношенню до Позивачів, не вжив заходів щодо захисту прав Позивачів,» – коментує адвокат Дмитро Касяненько. Тому в суді ми будемо вимагати  визнати протиправною бездіяльність Міністерства Закордонних Справ України.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments