click fraud detection

Злочини у сфері господарської діяльності

Суспільні відносини в суспільстві є об’єктом злочинів, пов’язаних з господарською діяльністю. Вони несуть як основну шкоду, так і додаткову. Як приклад можна привести виготовлення і продаж низьких за якістю продуктів. Це вважається основною шкодою, оскільки виробник порушив обов’язки та правила, що забезпечують якісні продукти та послуги для населення. До додаткової шкоди відносяться заподіяння загрози життю і здоров’ю громадян – рядових споживачів.

Злочини, занесені до групи господарських злочинів:

  • контрабанда;
  • ведення протиправної діяльності;
  • фіктивна підприємницька діяльність та ін.

У Кримінальному кодексі також перераховані злочини, коли учасники мовчать про правопорушення, що відбувається. Йдеться про ухилення від сплати податків, держмита, зборів, неповернення в державу виручки в іноземній валюті та ін.

Злочини, що охоплюють формальний і матеріальний склад

Як показує статистика, більша частина скоєних злочинів має формальний склад. Тобто, правопорушення було скоєно, але злочинці не несуть покарання. До таких випадків належить, наприклад, зберігання, передача, використання, виготовлення фальшивих грошей. Іншими словами, підробка грошей вважаються злочином незалежно від того, коли цей злочин було виявлено.

Що стосується злочинів, що мають матеріальний склад, як приклад можна розглянути доведення компанії / організації / підприємства до банкрутства.

Фахівці Юридичної компанії “Касьяненко і партнери” готові законними методами притягнути злочинців до відповідальності, захищаючи в суді Ваші права та інтереси.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Починаючи з 2002 року отримав великий юридичний досвід на ключових позиціях бізнес структур та державному секторі в галузі права та фінансів.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
blank