click fraud detection

Захист прав та інтересів свідка

Свідком є особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що вимагають доказів в ході кримінального процесу. Таку особу буде викликано до суду для надання свідчень.

У суді дуже часто трапляються ситуації, коли свідки різко змінюють свої показання: половину показань записував слідчий, використовуючи матеріали по справі; свідок підписав протокол, не вдаючись у подробиці, що саме в ньому зазначено (через нерозбірливий почерк слідчого); підписав протокол, не читаючи, на довірчих взаємовідносинах зі слідчим та інше.

Якщо людина перший раз у своєму житті виступає в ролі свідка у певній справі, вона може не до кінця розуміти всю значущість цієї події. Мало хто знає, що на свідка покладаються конкретні обов’язки, в разі невиконання яких його очікує кримінальна відповідальність. Як правило, до цього списку входить відмова від давання показань або ж давання свідомо неправдивих показань.

Тому, якщо вам прийшла повістка в суд в ролі свідка, необхідно своєчасно звернутися за допомогою до адвоката. На практиці дуже часто трапляються ситуації, коли підозрюваного допитують як свідка, а після отримання всієї необхідної інформації – вже як підозрюваного у справі. Таким чином, всі отримані свідчення свідка незабаром будуть спрямовані проти нього ж самого. Щоб запобігти подібного розкладу, на допит необхідно йти з адвокатом у кримінальних справах.

Свідок може протягом всього допиту отримувати консультації від свого адвоката зі спірних питань. Своєю чергою, адвокат буде вести письмові нотатки, з дозволу слідчого ставити цікаві запитання. Згідно із законом адвокат має право заборонити свідкові відповідати на запитання слідчого, але при цьому відхилене питання обов’язково повинне бути записано в протоколі. Після допиту адвокат отримує можливість скласти письмову заяву, в якій може вказати всі правопорушення слідчого стосовно свідка і самої процедури. Всі заяви також будуть занесені в протокол допиту і надалі допомога адвоката допоможе вам уникнути неправомірних наслідків.

Варто нагадати, що як свідків не можна допитувати:

  • цивільного позивача, цивільного відповідача, представника потерпілого, юридичну особу, якої стосується діловодство, та ін.;
  • адвокатів, чиї відомості є адвокатською таємницею;
  • нотаріусів, чиї відомості є нотаріальною таємницею;
  • працівників медичних установ, чиї відомості є медичною таємницею, що стосується захворювань особи, її медоглядів, особистого та інтимного життя;
  • священнослужителів, чиї відомості були отримані в ході сповіді;
  • журналістів, чиї відомості є інформацією, яка не підлягає розголошенню;
  • присяжних і суддів;
  • особи, які брали участь при укладенні мирової угоди в кримінальному діловодстві;
  • особи, щодо яких застосовані засоби безпеки;
  • особи, які мають право дипломатичної недоторканності або співробітники дипломатичних відомств (без згоди цього відомства).

Адвокати у кримінальних справах Юридичної компанії “Касьяненко і партнери” готові надати вам детальну консультацію про те, як поводитися під час допиту, а також будуть присутні на допиті, захищаючи ваші права та інтереси. 

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments