click fraud detection

Участь адвоката на допиті

Одним з головних етапів слідчої дії є допит. Адвокат у кримінальних справах слідкує за тим, щоб допит проходив в рамках закону, а його підзахисний не піддавався загрозам або використанню фізичної сили, психологічного насильства. Таким чином вдається забезпечити захист прав потерпілого, підозрюваного, свідка та ін., а також забезпечити визначення фактів, здатних призвести до пом’якшення покарання. На першому етапі роботи з адвокатом, консультація адвоката є необхідною і мінімальною дією.

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» забезпечить присутність адвоката на допиті потерпілого, свідка, підозрюваного.

На досудовому розслідуванні заведено організовувати допит кожного з учасників – свідка події, потерпілого і підозрюваного. Кожен з учасників має можливість скористатися послугами адвоката.

Свідки – це найбільша група учасників кримінального процесу. А допит свідка – найпоширеніший спосіб отримання доказів у цьому процесі, як для звинувачення, так і для захисту.

Оскільки свідками стають «волею обставин», то їм може стати будь-яка людина, незалежно від її бажання і статусу. Слідчий може викликати до себе на допит будь-яку особу, про яку є дані, що їй відомі або можуть бути відомі обставини, які підлягають доведенню під час кримінального провадження. З цього правила є невеликі виключення, наприклад, у ч. 2 ст. 65 нового Кримінального процесуального кодексу України (надалі – КПК) визначено коло осіб, які не можуть бути допитані як свідки, але таких осіб дуже мало (священнослужителі, адвокати, нотаріуси, лікарі, судді, присяжні та інші, через предмет саме їх професійної таємниці).

Своєю чергою, при постановці питань, які мають відношення до свідка, його родичів і членів сім’ї, при відмові давати показання з таких питань рекомендуємо посилатися не на норми КПК, а на положення ст. 63 Конституції України, яка, згідно зі ст. 8 Конституції, має вищу юридичну силу в країні. У ст. 63 Конституції України передбачено, що свідок не несе відповідальності за відмову давати показання щодо зазначених вище осіб без будь-яких приписок щодо підозр у скоєнні злочину.

Під час допиту свідок має право на правову допомогу адвоката, попередня консультація адвоката є вкрай важливою. Ми не рекомендуємо нехтувати цим правом. Присутній на допиті адвокат може надати Вам не тільки правову, а й значну моральну підтримку. Якщо ж до Вас під час допиту не допускають обраного Вами адвоката, то чинний КПК уже не передбачає права відмовитися від надання свідчень без участі адвоката (як це було до 20 листопада 2012 року). Але рішуче заявіть, що недопуск адвоката є грубим порушенням Вашого права на правову допомогу, яке встановлено в ст. 59 Конституції України, а також права свідка на правову допомогу адвоката згідно з п. 2 ч. 1 ст. 66 КПК.

Згідно з положеннями ст. 87 КПК, доказ, отриманий з порушенням права на захист, є неприпустимим, тобто таким, на підставі якого не може будуватися звинувачення. Важливо відразу вказати в протоколі допиту Ваше бажання користуватися правовою допомогою.

Під час допиту потерпілого, свідка, підозрюваного адвокат має бути присутнім. Це допоможе уникнути давання свідомо неправдивих показань. Ще одна важлива перевага присутності адвоката на допиті – адвокат може розібратися: для чого був запрошений той чи інший потерпілий, свідок, підозрюваний. Надалі це допоможе уникнути ситуації, коли потерпілий або свідок стає потенційним підозрюваним у певній справі.

Крім того, потерпілі також потребують допомоги адвоката на допиті, оскільки завдяки йому вони зможуть захистити власні права та інтереси та діяти при цьому в рамках закону.

Ще один учасник допиту, який потребує допомоги адвоката, – підозрюваний. Адже саме адвокат зможе відстоювати права свого підзахисного в суді, доводячи його невинність та грамотно оперуючи фактами і доказами.

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» впевнені, що своєчасна допомога і консультація адвоката у кримінальних справах на допиті – це запорука успіху. Адвокати юридичної компанії «Касьяненко і партнери» проконсультують потерпілого, свідка, підозрюваного про можливі наслідки за давання неправдивих свідчень, про те як поводитися на допиті й забезпечать свою присутність на слідчій дії.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments