click fraud detection

Представництво цивільного позивача в кримінальному процесі

Відповідно до кримінального процесу цивільний позов – це подана заява, що видається у кримінальній справі, і може містити в собі прохання про отримання моральної шкоди фізичній чи юридичній особі. Це заява адресована безпосередньо самому обвинуваченому або особам, які взяли на себе матеріальну відповідальність у справі обвинуваченого.

Правова підстава на отримання матеріальної чи моральної шкоди потерпілому базується на нормах цивільного права, де прописана відповідальність за незаконне поводження осіб.

Стаття 128 Кримінально-процесуального кодексу України свідчить про те, що потерпілий має повне право задовольнити свої побажання, спрямовані на отримання моральної та матеріальної шкоди, що він поніс в результаті незаконних дій підсудного. Однак часто трапляються ситуації, коли потерпілі забувають про те, що вони мають право вимагати таку шкоду самостійно або скористатися послугами адвоката.

Співробітники правоохоронних органів і суду не виноситимуть на розгляд представлені питання, якщо не було подано окремий цивільний позов.

Подача позову повинна здійснюватися в процесі досудового розслідування або безпосередньо через суддю, але до того моменту, як прокурор промовить обвинувальний акт.

В іншому разі, позов буде незадоволений. Якщо упустити зазначені терміни, необхідно буде дочекатися, коли підсудному буде винесено остаточний вирок, який набере чинності й тільки тоді можна буде подавати позов на обвинуваченого. В такому випадку, судовий процес затягнеться на невизначений час, а потерпілому доведеться неодноразово бути присутніми в суді.

Коли подача позову здійснюється в процесі активного ведення розслідування, тоді заяву потрібно складати на ім’я слідчого, який безпосередньо займається цією справою. Коли справа буде передана до суду, важливо встигнути передати заяву судді, який займатиметься розв’язанням даного питання. Таким чином, кримінальна та цивільна справа розглядаються одночасно, що дозволяє потерпілому заощадити власний час.

Адвокати юридичної компанії «Касьяненко і партнери» проконсультують клієнта з приводу підготовки всіх необхідних документів і зберуть докази, які підтверджують нанесення збитку, а так само зможуть представляти інтереси в суді по кримінальній справі й отримати для клієнта задовільний результат.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments