click fraud detection

Послуги з приватизації житла

Початок процесу приватизації житла по всій території України припадає на 1993 рік. Ця процедура передбачала стратегічне реформування. Таким чином, нерухомість, яка вважалася власністю держави, переходила до приватних осіб. Саме від них залежала ефективність використання кожного з придбаних об’єктів. Процедура приватизації також торкнулася і житлового фонду. Однак досить багато людей з певних причин не здійснили процес приватизації житла.

У Законі України «Про приватизацію державного житлового фонду» сказано, що під приватизацією заведено розглядати процес відчуження всіх житлових будинків (і різних господарських прибудов), які переходять у власність громадян України.

Таким чином, всі особи, які мають на дану нерухомість ордер – можуть приватизувати цю нерухомість.

Приватизація необхідна в тому випадку, якщо Ви бажаєте вільно розпоряджатися нерухомістю. Власник зможе продавати своє житло, змінювати, дарувати, виконати перепланування, передати у спадок. У разі відсутності приватизації, після смерті наймача житло переходить державі.

Приватизація квартири: актуальні обмеження і норми

У якості нерухомості, яка підлягає приватизації виступають:

  • квартири, які знаходяться в багатоквартирних будинках, а також – одноквартирні будинки;
  • квартири й частини будинку, в яких ніхто не проживає, одноквартирні будинки, де були проведені будівельно-ремонтні роботи, реконструкція.

Процесу приватизації не підлягають наступні об’єкти:

  • квартири, які використовуються як музеї;
  • службові квартири або окремі приміщення;
  • квартири, розташовані в будинках, які знаходяться в закритих військових поселеннях;
  • квартири, в яких проживає декілька наймачів, які не дають згоду на проведення приватизації;
  • окремі кімнати в гуртожитку або квартири, які вважаються непридатними для заселення.

Якщо мова йде про житло, яке знаходиться в будинку, де проводиться реконструкція, тоді процедура приватизації виконується по завершенню всіх робіт.

Приватизація здійснюється кількома можливими методами:

  1. Продаж зайвої житлової площі
  2. Безоплатна передача об’єкта приватним особам при дотриманні деяких правил: 21 м² на кожну людину і додатково 10 м² на сім’ю.

Приватизація здійснюється навіть у тих випадках, коли відзначають перевищення норм. Однак у такій ситуації ця безкоштовна процедура стає можливою за деяких умов:

  • якщо мова йде про однокімнатну квартиру;
  • ті, хто проживає в даному житлі, мають певні пільги;
  • будинок був виданий мешканцям, чиє житло було знесено або зруйновано, а грошові кошти не були видані;
  • якщо приватизувати житло бажає багатодітна сім’я.

Етапи приватизації житла і необхідні документи

Виконуючи приватизацію житлового об’єкта, рекомендується звернутися за допомогою до ЖЕКу. Під час цієї процедури в кабінеті повинні знаходитися всі члени сім’ї, які будуть проживати разом з Вами.

Наступний етап – звернення до Центру надання адміністративних послуг, куди необхідно віднести такі документи:

  • Паспорти всіх членів сім’ї, які будуть проживати у квартирі. Для дітей молодше 16 років буде потрібно надати свідоцтво про народження.
  • Копії ІПН всіх членів сім’ї.
  • Копія ордера.
  • Заява на приватизацію об’єкта нерухомості, завірена начальником ЖЕКу.
  • Виписка про те, що Ви маєте невикористане право на приватизацію житла.
  • Довідка «Форма №4», яка видається в ЖЕКу.
  • Документи, які підтвердять наявність пільг (у разі їх отримання).
  • Технічний паспорт на об’єкт.
  • Відповідь органу приватизації, яка підтверджує можливість передачі прав власності на квартиру або будинок.

Отримати свідоцтво про право власності майбутній власник зможе протягом 30 днів після подачі всіх документів. У разі відмови громадянин отримає відповідне пояснення у вигляді листа.

Основна відмінність приватизації полягає в тому, що в цьому процесі повинні брати активну участь всі зареєстровані в цій квартирі особи. Щоб виконати приватизацію на одну людину, необхідно отримати відмову від всіх інших. Причому така відмова посвідчується нотаріусом.

Однак часто трапляються ситуації, коли одна людина виконує приватизацію на своє ім’я, не поцікавившись думкою інших зареєстрованих осіб. У ст.71 Житлового кодексу України зазначено: якщо один або кілька членів сім’ї не проживає за вказаною адресою більше як 6 місяців без поважних причин, тоді він/вони не мають права користуватися даним житлом. Якщо виникає спір – потрібен судовий розгляд.

В першу чергу необхідно пам’ятати про те, що приватизація об’єкта нерухомості – це право, але ніяк не обов’язок. Однак приватизація – це серйозний процес, який вимагає уважності і акуратності під час оформлення документів.

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» допоможе розібратися з основними нюансами приватизації, консультуючи клієнта з усіх питань.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments