click fraud detection

Оскарження дій посадових осіб організацій ЖКГ

Кожен громадянин має право звернутися до суду з позовом, якщо в процесі бездіяльності або певних дій державних органів та конкретних осіб, були порушені його права та інтереси. Подати позовну заяву про оскарження дій посадових осіб організацій ЖКГ можна за місцем проживання заявника або за місцем реєстрації визначеної організації.

Всі питання, пов’язані з комунальними службами, регулюються Законом України «Про звернення громадян». Таким чином, відповідно до ст.19-20 цього закону, всі підприємства, які обслуговують громадян і надають свої послуги, зобов’язані розглядати всі заяви і скарги, що надходять від людей. Крім того, подібні організації мають направити всі свої сили на розв’язання даних проблем.

Якщо ж громадянин звернувся не за адресою, і представлена організація не займається розв’язанням інших питань, тоді посадова особа зобов’язана розповісти громадянину і направити його в потрібну інстанцію. Однак в законі зазначено, що посадова особа зобов’язана самостійно передати заяву від громадянина в ту інстанцію, яка займається розв’язанням таких проблем.

СУБ і керуюча компанія – не остання інстанція

СУБ вважається найвищою інстанцією, але далеко не завжди вона має можливість розв’язувати проблеми. Згідно зі ст. 21 п.2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» СУБ має обов’язок перед народом своєчасно забезпечувати житлово-комунальні послуги високої якості, згідно з прописаними нормами та умовами в договорі між споживачами послуг ЖКГ.

Крім того, СУБ повинен повністю контролювати технічний стан багатоквартирних будинків і організувати своєчасну підготовку до майбутнього сезону. Таким чином, СУБ зобов’язаний розглядати всі подані скарги, а також вчасно проводити перерахунок оплати за комунальні послуги, які були відзначені споживачами, як низькоякісні. Те ж саме стосується послуг, які були надані частково або взагалі не надавалися.

Всі зобов’язання житлової організації в обов’язковому порядку прописуються в договорі між споживачами та СУБ. Якщо ж останній ігнорує умови контракту, жителі багатоквартирних будинків мають право подати скаргу до вищої інстанції. В цьому випадку мова йде про департамент ЖКГ міськвиконкому. Скарги приймаються в письмовому вигляді за адресою розташування міськвиконкому або ж в електронному вигляді (відправляються на офіційний сайт міської ради).

Оскарження дій посадових осіб житлово-комунального господарства в судовому порядку

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» надає послуги адвоката громадянам, які бажають оскаржити дії працівників ЖКГ в адміністративному суді. Фахівці компанії мають величезний досвід у розв’язанні питань, що належать до сфери адміністративного права, надаючи консультації та захищаючи права кожного клієнта.

Надані послуги на оскарження дій посадових осіб організацій ЖКГ:

  • Проводиться детальний аналіз кожної справи, і розглядаються можливі перспективи для клієнта.
  • Допомога в процесі складання клопотань, скарг, заяв та інших документів.
  • Збір необхідного пакету документів для передачі справи в суд.
  • Оскарження дій співробітників ЖКГ в судовому порядку.
  • У разі потреби проводиться оспорювання судових рішень у вищих інстанціях.

У ст. 40 Конституції України передбачено право подавати скарги та інші заяви в письмовому вигляді (колективні та індивідуальні) до органів державної влади або місцевого самоврядування. Своєю чергою, посадові особи в даних організаціях зобов’язані в терміновому порядку розглянути подані заяви та надати на них відповідь у термін, який прописаний в законі.

Відповідно до ст.55 Конституції України кожен громадянин має право оскаржити рішення або бездіяльність посадових осіб в судовому порядку. Подача заяви може здійснюватися до вищого органу особисто або через уповноважену ним особу.

Оскарження бездіяльності або дій органів державної влади або місцевого самоврядування в суді відрізняється певними особливостями, що залежать від характеру порушених прав та інтересів. Подавати позов необхідно в адміністративні суди або суди, що відносяться до загальної юрисдикції. Правильно обрана інстанція – гарантія швидкого вирішення спірної ситуації.

В результаті спрямованого позову до суду, потрібно визначитися з характером спору і правильно вибрати судовий орган, який зможе розібратися з виниклою проблемою. В цьому випадку не обійтися без професійної юридичної консультації, яку нададуть юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери». У разі потреби адвокат буде повністю супроводжувати свого клієнта під час вирішення суперечок з незаконними діями посадових осіб житлово-комунального господарства в досудовому і судовому порядку.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments