click fraud detection

Винос меж ділянки

Винос меж ділянки являє собою не що інше, як процес фіксації точок поворотних кутів земельної ділянки на території. Цей процес також називають «винесення меж ділянки в натуру». Під час здійснення даних робіт відповідальний геодезист зобов’язаний виставити на території ділянки межові знаки. Такими знаками можуть служити лише знаки встановленого зразка (межові знаки).

Говорячи іншими словами, межовий знак – це знак, зразок якого встановлюється і затверджується уповноваженим органом влади в установленому законом порядку. Цей знак є фіксатором і показником точок поворотних кутів земельної ділянки на певній території.

Процесу установки межових знаків передують здійснення кадастрового знімання, створення та затвердження земельного проєкту або техдокументації. Перш, ніж виносити межі ділянки, її необхідно в обов’язковому порядку зареєструвати в земельному кадастрі. Це необхідно з тієї причини, що процедура установки межових знаків – це те ж саме, що перенесення поворотних точок вашої ділянки з кадастру на територію (місцевість).

Необхідність проведення даної процедури виникає з наступних причин:

  • межові знаки, які були встановлені раніше, були втрачені або пошкоджені;
  • на ділянці плануються або проводяться будівельні роботи, що актуально і для установки огорож;
  • під час виникнення земельних спорів;
  • зміна власника земельної ділянки;
  • інші випадки, що вимагають установки межових знаків.

У яких випадках необхідно встановлення меж?

Встановлення меж земельної ділянки передбачає розмежування землі шляхом установки межових знаків. Ці знаки з’єднуються прямими лініями, що дозволяє утворити геометричну фігуру, яка і є межами ділянки.

Межові знаки і їх установка – це обов’язковий процес при встановленні або відновленні кордонів ділянки на місцевості. Кожному з цих знаків присвоюється певний номер, а самі знаки передаються власнику землі на зберігання.

Встановлення меж – невіддільна частина при зміні власника ділянки, поділу земельних угідь, здійснення будівельних робіт та ін.

Важливо пам’ятати, що установка межових знаків неможлива без наявності відповідного кадастрового номера на землю.

У яких випадках необхідно відновлення меж?

Земельна ділянка може бути повторно розділена на місцевості, що і є відновленням її меж. У подібній процедурі виникає необхідність в тих випадках, якщо межові знаки були загублені, йдуть судові розгляди щодо земельної ділянки або знайдені помилки в кадастровому реєстрі.

Найбільш часта проблема – це накладення меж однієї ділянки на іншу, що є серйозною технічною проблемою, яка надалі може призвести до серйозних наслідків при будь-яких операціях із землею.

Виходом з вищеописаної ситуації служить відновлення меж земельної ділянки через використання відповідної технічної документації з питань землеустрою. Якщо документація виявилася старою або була загублена, то звернення в землевпорядну організацію – це можливість отримати нові документи на землю.

Професійні юристи Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» не тільки нададуть Вам суттєву допомогу з виниклими земельними питаннями, але й посприяють отриманню або відновленню всієї супутньої документації.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments