Усі правовідносини які пов’язані з нерухомістю, можуть мати фінансові наслідки. Для укладення угод, пов’язаних з нерухомістю, необхідна допомога профільних спеціалістів. Так як інвестування в даний тип об’єктів передбачає серйозні витрати, ризики і відповідальність, юрист з нерухомості допоможе убезпечити клієнта від ймовірних скрутних і проблемних ситуацій. Нерідко незахищені операції з майном стають мішенню для зловмисників, тому не варто нехтувати правовою допомогою і підтримкою. Рекомендуємо застрахувати себе від подібних ризиків і скористатися послугами юристів по нерухомості Юридичної Компанії “Касьяненко та Партнери”.
За фінансовим показником в Україні громадяни здійснюють купівлю-продаж нерухомості тільки один раз в житті.
Без консультації та супроводу адвоката в сфері нерухомості подібна угода може відбутися невдало і з подальшими неприємними наслідками, як фінансовими так і моральними.
Договір купівлі-продажу — договір, за яким продавець зобов’язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов’язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму (цивільний кодекс України, ст. 655).
Взаємини продавців і покупців не обмежуються лише визначенням ціни нерухомості.
Ознаки договору купівлі-продажу:
- цей договір спрямований на передачу майна у власність;
- даний договір є завжди оплатним договором — при набутті майна у власність покупець сплачує за нього продавцеві ціну обумовлену в договорі;
- є договором двостороннім — зумовлює взаємне виникнення у кожної із сторін П і О. З укладенням такого договору продавець приймає на себе О передати покупцеві певну річ і водночас набуває права вимагати її оплати, а покупець у свою чергу зобов’язаний здійснити оплату придбаної речі і водночас набуває права вимагати від покупця її передачі;
- реальний — коли передача товару продавцем є підставою для укладення договору купівлі— продажу;
- консенсуальним — коли сторони досягли домовленості між собою стосовно істотних умов договору і продавець зобов’язується передати покупцеві товар. П і О у сторін виникають з моменту досягнення ними згоди щодо істотних умов договору;
- сторонами договору є продавець і покупець;
- мета договору — перенесення права власності на річ, яка є товаром, покупцеві;
- належить до традиційних договорів у цивільному праві;
- змістом якого є переміщення матеріальних благ у товарній формі;
- поіменовані договори — можливість укладення яких прямо передбачена ЦКУ.
Учасниками оформлення угоди купівлі-продажу є ріелтор і нотаріус. Але їх зацікавленості в “прозорості” договору вкрай мала. Тільки адвокат може грамотно оцінити договір з юридичної точки зору під час операції і убезпечити клієнта.
Придбання нерухомості приємна, але в той же час досить ризикова процедура. До неї потрібно поставитися з холодним розумом і залишити всі радощі на потім.
Адвокати Юридичної Компанії “Касьяненко і Партнери” неодноразово знімали рожеві окуляри у клієнтів під час покупки нерухомості.
Можливість знизити ризики при укладенні договору – те, що зобов’язаний зробити адвокат.
Консультація і супровід адвоката на різних етапах покупки нерухомості убезпечить клієнта. Адвокат підготує договір без “підводних каменів” і при необхідності допоможе зрозуміти договір для купівлі-продажу житлової або нежитлової нерухомості.
Адвокати Юридичної Компанії “Касьяненко і Партнери” враховують всі законодавчі моменти, критерії та тонкощі при угодах з нерухомістю.Підтримка компетентного юриста може вберегти покупця від шахраїв, зробити покупку нерухомості безпечної і надійної, захистити від нервових ситуацій.
Комплексна юридична перевірка нерухомості-частий запит клієнтів при покупці нерухомості. Ця процедура включає в себе:
- поверхневий аналіз ризиків
- перевірку об’єкта нерухомості
- перевірка продавця / ріелтора
- аналіз схеми продажу
- консультація до моменту покупки
- супровід при переговорах
- виїзд на об’єкт
Адвокати по нерухомості зобов’язані підказати які проблеми можуть виникнути з нерухомістю і з якими найчастіше звертаються інші покупці.
Наприклад:
- Повна або часткова відсутність технологічних умов для експлуатації нерухомості.
- Відсутність документів на землю (державний акт, свідоцтво про право на спадщину, акт на право постійного користування земельною ділянкою та тд).
- Експертна грошова оцінка.
- Витяг про відсутність заборони на відчуження нерухомості.
- Витяг про відсутність податкової застави.
- Наявність невирішених судових суперечок по відношенню до об’єкта нерухомості.
- Відсутність всіх дозволів у забудовника для будівництва об’єкта нерухомості.
- Ризики залишитися з недобудованим об’єктом.
- Неправильне оформлення документів.
- Недієздатний власник.
- Приховані спадкоємці.
- Продаж нерухомості за дорученням.
- Приватизований об’єкт нерухомості.
Адвокати Юридичної Компанії “Касьяненко і Партнери” при супроводі купівлі-продажу нерухомості забезпечують:
- Посвідчення повноважень осіб, які мають право розпоряджатися майном.
- Експертизу об’єкта нерухомості на наявність арештів.
- Аналіз документів на проведення будівництва та прав на землю.
- Розробку договору купівлі-продажу, внесення правок в уже існуючий попередній договір.
Аудит об’єкта нерухомості. Что ж це таке і для чого це роблять юристи?
Дослівно «належна добросовісність» об’єкта нерухомості – це всебічне дослідження і перевірка нерухомості, для складання об’єктивної думки про об’єкт і нахил до ризиків, які можуть виникнути при покупці нерухомості.
Правовий аудит об’єкта нерухомості відповідає на такі питання:
- яка історія об’єкта нерухомості?
- чи є документальне підтвердження власника нерухомості?
- які у нового власника потенційні ризики втратити куплений об’єкт?
- чи є на об’єкті іпотека, арешти або заставні зобов’язання?
- привласнений чи земельній ділянці кадастровий номер, без якого угода неможлива?
- правильність внесеняня ділянки до державного земельного кадастру?
- чи немає заборон на відчуження або інших обмежень на об’єкт нерухомості, що цікавить, встановлених судом?
- чи сумлінно забудовником виконані всі норми будівництва і чи правильна послідовність виконання роботи?
На всі ці питання і багато які супутні зможе відповісти правовий аудит нерухомості проведений адвокатами нашої компанії для клієнта об’єкта нерухомості.
Правовий аудит нерухомості включає в себе:
- консультація по будь-яких питань, що пов’язані з нерухомістю
- комплексний будівельний і правовий аудит
- юридичний аналіз ризиків, які можуть виникнути під час укладання угоди
- супровід при виборі виду угоди з урахуванням особливостей об’єкта
- повний аналіз документів які є у продавця нерухомості.
- комплексное дослідження об’єкта з точки зору дотримання будівельних та архітектурних норм і правил, із залученням профільних експертів в сфері архітектури та будівництва.
- комплексний аналіз історії об’єкта з перевіркою інформації по державних реєстрів України (Державний кадастровий реєстр, Державний реєстр прав на нерухоме майно, Державний реєстр заборон і обмежень, Державного реєстру іпотек, Державного реєстру правочинів)
- юридична супровід при необхідності зміни цільового призначення нерухомості
- створення схеми пошуку підходящої нерухомості.
Перелік документів необхідних для отримання послуги приймання квартири з отриманням Звіту про проведення технічного огляду нерухомості щодо визначення технічного стану об’єкта:
- Копія паспорта та податкового коду інвестора;
- Копія інвестиційного договору (попереднього договору, договору купівлі-продажу майнових прав, договору про участь у фонді фінансування будівництва, інше);
- Експлікація приміщення або експлікація поверху (планування).
Загалом адвокати проводять комплексну перевірку законності нерухомості, перевіряють схеми продажу і пояснюють всі наслідки покупки нерухомості.
- Перший етап полягає в тому, що клієнту озвучуються всі ризики угоди, даються конкретні рекомендації щоб ці ризики знизити.
- Другий етап це підготовка договору, внесення правок в уже існуючий договір і укладення угоди.
У цей момент супроводжується саме процес угоди:
- Розробляється структура угоди і обговорюються всі моменти, які повинні бути виконані обома сторонами. Всі ризики, які були озвучені адвокатом усуваються, вносяться можливі застереження до договору.
- Юристи компанії “Касьяненко і Партнери” складають всі необхідні документи, ведуть відповідні переговори з другою стороною.
- Супровід процесу узгодження і підписання документів на власність відбуваються вже на другому етапі.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Нотаріус не надає послуги з перевірки нерухомості і будівництва. Відповідно до статті 27 Закону України «Про нотаріат» нотаріус не несе відповідальності у разі, якщо особа, яка звернулася до нотаріуса за вчиненням нотаріальної дії подала неправдиву інформацію щодо будь-якого питання, пов’язаного із вчиненням нотаріальної дії; подала недійсні та/або підроблені документи; не заявила про відсутність чи наявність осіб, прав чи інтересів яких може стосуватися нотаріальна дія, за вчиненням якої звернулася особа. Перевірити нерухомість і будівництво і убезпечити Вашу угоду зможе тільки юрист з нерухомості.
Своєчасне звернення до юристів дозволяє уникнути спірних сітуацій. Звернувшись за допомогою до фахівців ви збережете свої гроші і позбавляєте себе від судових суперечок з продавцем нерухомості в майбутньому.