click fraud detection

Виконавче провадження для фіз. осіб

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» допоможуть:

 • скасувати виконавче провадження про стягнення боргів;
 • зняти арешт з нерухомого майна;
 • скасувати процес реалізації заставного майна на сплату заборгованості;
 • розв’язати виниклі проблеми з органами ДВС або приватним виконавцем;
 • звільнити від необхідності оплачувати державний збір;
 • не дати виселити боржника з його іпотечного житла.

Які існують можливості для закриття виконавчого провадження за борговою справою?

Як здійснити скасування арешту майна, накладеного виконавчою службою?

Не варто впадати в паніку і вживати необдумані дії навіть в тому випадку, якщо суд виніс рішення не на вашу користь. На щастя, сучасне українське законодавство надає боржникам велику кількість варіантів для затягування процесу виконавчого провадження та стягнення майна на сплату боргу. Це дозволяє збільшити період відстрочки для здійснення подальших кредитних виплат. Час відстрочки також дає можливість отримати конкретні позитивні результати: виведення майна з-під застави, погашення кредиту повністю або списання частини боргу.

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» займається саме комплексним розв’язанням проблем, пов’язаних з кредитними боргами на етапі виконавчого провадження. Наші юристи та адвокати допоможуть не тільки звільнити ваше майно від арешту, але й закрити відповідне виробництво, мінімізувати можливі збитки та ін.

Вам необхідно лише підписати з нашою компанією договір на представництво ваших інтересів. Всі інші дії ми зробимо самостійно!

Виходячи з багаторічної юридичної практики нашої компанії, можна впевнено сказати, що після затягування процесу щодо стягнення боргів на досить тривалий термін, банк напевно піде на поступки, щоб припинити марнування часу й фінансових коштів. По суті, якщо банк передає справу виконавчій службі, то він робить дію, невигідну для себе.

Як відбувається процес виконавчого провадження?

Уявімо, що процес оскарження початку виконавчого провадження в суді першої інстанції не приніс бажаних результатів. Як діяти боржнику далі? Яких наслідків варто очікувати? Для початку спробуємо розглянути кожну стадію виконавчого провадження, на якій боржник в рамках чинного законодавства може виграти для себе додатковий час.

Після того, як рішення суду набере чинності, банк отримає виконавчий лист і звернеться в ДВС за місцем проживання боржника. Після цього буде відкрито відповідне виконавче діловодство на підставі виконавчого листа і заяви від банківської установи. Важливо зауважити, що у банку є всього один рік на те, щоб після набуття судовим рішенням чинності, звернутися до ДВС.

Якщо представник державної виконавчої служби або приватний виконавець вчасно отримує заяву від банку і виконавчий лист, то протягом трьох днів буде винесено постанову про відкриття виконавчого діловодства або про відмову у відкритті. Після цього у зацікавленої сторони є всього 10 днів (з моменту, як начальник ДВС або суд отримає постанову) на те, щоб оскаржити рішення виконавчої служби.

Якщо ДВС або приватний виконавець прийме рішення щодо відкриття виконавчого провадження, то в постанові обов’язково буде вказано термін, який дається боржнику для добровільного виконання своїх кредитних зобов’язань перед фінансовою установою. У тому випадку, якщо боржник проігнорує цю інформацію і не погасить свій борг у встановлений час, виконавча служба винесе постанову, в якій зобов’яже боржника сплатити додатково виконавчий збір за прострочення. Виконавчий збір становить 10 відсотків від суми боргу. Після цього буде розпочато примусове виконавче провадження рішення суду.

В процесі примусового виконання, представник ДВС або приватний виконавець має право робити запити про отримання інформації стосовно боржника в різних органах.

До таких органів можуть належати:

 • Фіскальна служба. Запит робиться для того, щоб з’ясувати рівень доходів боржника, місце роботи, чи займається боржник підприємницькою діяльністю, стан його банківських рахунків.
 • Районна держадміністрація. Для встановлення факту залученості боржника до підприємницької діяльності, його місця прописки та ін.
 • Національна поліція, служба управління земельними ресурсами, БТІ. Для встановлення факту наявності у боржника автотранспорту, земельних ділянок, сільськогосподарської техніки та ін.
 • Органи реєстрації актів громадянського стану. Для з’ясування інформації про те, чи перебуває боржник в шлюбі. Це робиться для того, щоб стягнення могло проводитися і на спільне майно подружжя.
 • МВС. Для отримання інформації про реєстрацію позичальника-боржника;
 • ПФ, Центр зайнятості. Для встановлення інформації про те, чи знаходиться боржник на обліку в цих органах.
 • Банківські установи. З метою накладення арешту на кошти боржника.

Після того, як вищевикладена інформація буде встановлена, виконавчий орган накладе арешт на майно боржника, проведе його оцінку, і відкриє торги для реалізації майна в сплату боргу перед банком.

Перед тим, як приступати до процесу затягування виконавчого провадження, необхідно ретельно продумати подальші кроки й знайти правові лазівки для захисту власних інтересів. Головне, що потрібно зрозуміти боржнику – це те, що його дії не повинні суперечити закону. В іншому випадку, боржник може бути звинувачений в махінаціях і зловживанні своїми правами. Тепер розглянемо основні способи для (тимчасового) зупинення діяльності ДВС і захисту свого майна від реалізації на торгах.

Спосіб 1. Направлення скарги до судової інстанції

Звичайно, з точки зору закону, подача скарги до суду – це ще не привід для зупинення виконавчого провадження. Але в тому випадку, якщо суд прийме позитивне рішення про (тимчасове) зупинення розпочатої процедури до моменту подальшого розгляду спору, боржник отримає у своє розпорядження термін відстрочки до 2-х років.

Спосіб 2. Оскарження рішення державного виконавця про відкриття провадження

Якщо скарга була відхилена судом вищої інстанції, то все ще можна оскаржити рішення виконавчої служби про відкриття діловодства.

Як показує практика Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», досить часто заява банку і виконавчий лист, на підставі яких і відкривається виконавче діловодство, оформляються неправильно. У цих документах можуть міститися помилки в ПІБ боржника, його місці реєстрації, ідентифікаційному коді та ін.

Будь-яка неточність або помилка в документах може стати причиною для відмови у відкритті виконавчого провадження. Це дає боржникові право на оскарження рішення виконавчого органу про відкриття діловодства.

Скарга на дії виконавчого органу повинна подаватися в ту судову інстанцію, яка винесла відповідне рішення. Розгляд скарги може тривати близько півтора місяця, плюс додатковий час на внесення змін до виконавчого листа і передачу його в ДВС. Подібний спосіб може виграти боржникові від 3 до 6 місяців.

Спосіб 3. Подача скарги в суд на дії або бездіяльність представника державної виконавчої служби або приватного виконавця

Звернення стягнення для погашення боргу перед банком здійснюється у строго визначеному порядку: спочатку – на фінансові кошти боржника; якщо цього недостатньо – на рухоме майно; і тільки після цього – на нерухоме майно (земельна ділянка, житло).

Часто державні виконавці нехтують даними статтями закону, і, не звертаючи уваги на грошові кошти боржника або автомобіль, починають процедуру стягнення нерухомого майна. Це є грубим порушенням законодавства, що дозволяє оскаржити дії ДВС та виграти час.

Спосіб 4. Підготовка клопотання про відстрочення на погашення боргу

Відповідно до статті 35 ЗУ «Про виконавче провадження», держвиконавець (за своєю ініціативою або за ініціативою сторін) і самі сторони можуть звернутися до суду, який видав відповідне рішення у справі, про надання відстрочки або розстрочки виконавчого провадження або зміни умов його здійснення.

По суті, боржник має право звернутися до суду для того, щоб отримати розстрочку на пів року – рік, щодо стягнення нерухомості з інших активів, що належать позичальнику. Хоча подібне звернення також не є вагомою причиною для тимчасового зупинення виконавчого провадження, найчастіше суди приймають саме таке рішення для запобігання утворення будь-яких «накладок» і «нестикувань».

Тобто, якщо суд винесе позитивне для боржника рішення, то виконавець може потрапити в дуже дивне положення, коли майно боржника вже реалізовано, а суд надав йому розстрочку. Подібне клопотання допоможе виграти близько двох місяців, а в разі, якщо суд задовольнить клопотання – то ще більше.

Спосіб 5. Подача позову третьою особою про визнання права власності на майно, на яке державний виконавець наклав арешт

Даний спосіб стане відмінним варіантом в тому випадку, якщо раніше укладався договір купівлі-продажу, але право власності не було оформлено належним чином в БТІ. Покупець має право подати позов до суду про визнання його власником майна, на яке виконавча служба наклала арешт. Це змусить суд зупинити виконавче провадження до закінчення судових розглядів. Навіть в тому випадку, якщо позов третьої особи не буде задоволений, це допоможе боржнику виграти час (від двох місяців до року).

Спосіб 6. Оскарження результатів або процесу оцінки майна, яке підлягає реалізації

Оцінкою майна займається виконавчий орган, виходячи з наявних ринкових цін. Однак існують обставини, за яких оцінка майна може бути проведена тільки з використанням послуг кваліфікованого оцінювача. Наприклад, участь оцінювача є обов’язковою, якщо стягнення відбувається стосовно нерухомості або транспортних засобів.

Якщо сторони справи не згодні з результатами оцінки майна, вони можуть надати свої заперечення державному виконавцю. Після цього державний виконавець в обов’язковому порядку призначить резензування оцінки майна. Якщо ж і рецензування буде незадовільним для сторін, то вони мають право у десятиденний строк подати свої заперечення до суду. Даний строк починається з моменту отримання повідомлення про результати рецензування.

Спираючись на вищевикладену інформацію та досвід наших фахівців в даній правовій сфері, можна впевнено сказати про те, що даний метод цілком реально може допомогти виграти до восьми місяців додаткового часу. Оскільки виконавець не буде володіти документами, що підтверджують вартість майна, він не зможе розпочати торги й, відповідно, реалізувати це майно.

Спосіб 7. Оскарження результатів торгів, організованих виконавчою службою

Порядок, відповідно до якого відбувається реалізація заставного майна, регулюється Постановою Кабміну від 22.12.1997 року № 1448.

Положення даної постанови вказують на те, що торги можуть бути визнані недійсними в ході судового розгляду. Ініціювати судовий розгляд може будь-який з учасників торгів, банк або боржник.

Якщо брати до уваги практику Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», можна з упевненістю сказати, що виконавча служба найчастіше допускає два основних види порушення: неправильне з точки зору закону проведення торгів та помилки в наданні інформації про майбутні торги.

Крім вищевикладеного, особливу увагу варто також звертати на протокол, який ведеться під час торгів. В даному протоколі повинна міститися інформація про початкову і кінцеву ціну на майно, ставках, які робили учасники та переможець торгів, а також загальні відомості про майно. Протокол повинен бути підписаний ведучим торгів і переможцем (його представником), і переданий організатору торгів не пізніше, ніж через три дні після їх завершення.

Якщо переможець торгів (людина, що запропонувала за майно найвищу ціну) протягом десяти днів не внесе повну оплату за своє придбання, то торги необхідно вважати такими, що не відбулися, а їх результати – недійсними.

Тобто, якщо на етапі реалізації майна боржника будуть помічені будь-які порушення, то позичальник має право оскаржити результати торгів в суді. Для того, щоб отримати позитивне рішення суду, необхідно підготувати вагомі аргументи на захист своєї точки зору.

У тому випадку, якщо торги були проведені відповідно до чинного законодавства, істотних аргументів для їх скасування знайти не вдасться. Якщо ж суд винесе рішення, яке анулює реалізацію майна, боржник отримає у своє розпорядження ще одну відстрочку для погашення несплати кредиту.

Даний спосіб є останньою можливістю для того, щоб на певний час врятувати майно від реалізації. Саме тому ми рекомендуємо заздалегідь звертатися до професійних юристів, щоб ваші дії та вчинки були максимально ефективними для отримання задовільного результату справи.

Звичайно ж, найкращий варіант – це не затягувати до етапу проведення торгів, а скористатися іншими вищеописаними методами отримання додаткового часу на сплату боргів. Пам’ятайте, що дії стосовно юридичного врегулювання з моменту початку торгів вже є досить обмеженими. Саме тому краще заздалегідь звернутися за правовою допомогою. Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» зроблять все можливе, щоб допомогти вам врятувати своє заставне майно від продажу. Наші юристи та адвокати знають найефективніші методи для мінімізації кредитних заборгованостей і порятунку майна від примусового стягнення. Серед них: виведення майна з-під заставних зобов’язань, реалізація майна боржника на вигідних для нього умовах, затягування майнових і боргових спорів.

Відзначимо, що при грамотному підході до справи, боржник може не тільки позбутися своїх кредитних зобов’язань, але навіть отримає змогу заробити на реалізації майна! У чинному законодавстві передбачено ряд процедур, які дозволяють боржникові продати майно, яке коштує менше, ніж необхідно для погашення всього боргу, і при цьому домогтися списання кредитного залишку. Якщо вас цікавить інформація про дані процедурах – обов’язково зв’яжіться з нашою компанією за контактами, вказаними на сайті.

Якщо ви не бажаєте віддавати банківській установі майно, яке наживали важкою працею, то обов’язково скористайтеся професійною юридичною допомогою. Наші юристи кожен день борються за інтереси й заставне майно боржників. У цьому їм допомагають значний досвід супроводу справ у даній юридичній сфері, вміння працювати з нестандартними ситуаціями та знаходити найбільш ефективні й оригінальні способи для розв’язання тих чи інших проблем, пов’язаних з боргами за кредитом.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Починаючи з 2002 року отримав великий юридичний досвід на ключових позиціях бізнес структур та державному секторі в галузі права та фінансів.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
blank

Ми використовуємо файли cookie для отримання інформації про те, як ви використовуєте наш Веб-сайт. Детальніше

Cookie-файли

Ми використовуємо файли cookie для отримання інформації про те, як ви використовуєте наш Веб-сайт. Cookie-файли дозволяють нам забезпечити можливість використання Веб-сайту в більш зручному і доступному форматі. Такі файли, як правило, не містять будь-які дані, які дозволили б нам ідентифікувати вас як конкретну фізичну особу. Ваші дані будуть оброблятися з використанням cookie-файлів протягом дозволеного вами періоду.


Політика використання файлів Cookie / Cookie Policy
Згода користувача на правила користування веб сайтом
Згода на збір, обробку та передачу персональних даних

Закрити