click fraud detection

Шлюбний договір

З кожним роком шлюбний договір у нашій країні стає все більш і більш популярним. Але навіть цей факт не рятує від того, що багато хто і досі не розуміє, що це таке і які переваги може надати.

Шлюбний договір може бути укладений між тими, хто уже вступив до шлюбу, або ж між тими, хто лише подав відповідну заяву до РАЦСу.

→ Другий варіант означає, що шлюбний договір набере чинності з моменту офіційного оформлення взаємовідносин членів подружжя. Договір в обов’язковому порядку повинен бути засвідчений нотаріально, оскільки даний документ регулює саме майнові взаємовідносини тих, хто вступає до шлюбу. За взаємною згодою до контракту може бути внесена інформація стосовно майнових питань утримання дітей.

По суті, шлюбний договір описує відносини та права членів подружжя на спільно набуте у шлюбі майно. Навіть у тому випадку, коли один з членів подружжя після укладання шлюбу буде проживати на житловій площі другого члена подружжя, то у шлюбному контракті також може бути зазначена інформація про порядок користування таким житлом. Закон не ставить перед подружжям обмежень стосовно того, які пункти можуть бути внесені до шлюбного договору. Головна умова – такі положення не повинні порушувати чинне законодавство України або моральні підвалини суспільства.

Не варто забувати про те, що головна інформація, яку повинен містити шлюбний договір – це поділ майна у випадку розлучення.

Під час укладання контракту, відповідно до його положень, один з членів подружжя не може знаходитися в більш нерівних умовах, аніж інший член подружжя. В іншому випадку, такий договір у майбутньому може бути розірваний в судовому порядку або визнаний недійсним. В усіх інших випадках, шлюбний договір – можливість зекономити свій час і нерви у майбутньому.

Чи можливо змінити шлюбний договір після весілля?

З точки зору закону, шлюбний контракт за взаємною згодою сторін можна розірвати або змінити. Якщо для цього є законні підстави, то подібна процедура може бути здійснена у судовому порядку за заявою однієї зі сторін.

Як працює шлюбний договір?

Шлюбний договір діє, як і будь-який інший договір, укладений між фізичними особами. Якщо виникає спір, предметом якого є шлюбний договір або його вміст, сторони можуть звернутися до суду для його вирішення.

Чи можна розірвати шлюбний договір у суді?

Подружжя має повне право на звернення до суду з  позовною заявою про примусове розірвання договору. При цьому до уваги будуть прийняті усі вагомі причини, що призвели до подібного звернення. Якщо умови шлюбного контракту не можуть бути виконані, то договір можна також розірвати в судовому порядку.

Які є підстави для визнання шлюбного договору недійсним? 

В чинному законодавстві України не існує специфічних підстав для такого рішення. При цьому, суд буде керуватися загальними підставами, які поширюються на договори, укладені фізичними особами.

Як впливає шлюбний договір на дітей?

Шлюбний контракт не може впливати на особисті відносини батьків з дітьми. Якщо таке трапляється, то це є прямим порушенням українського законодавства. Матеріальні питання утримання дитини можуть бути прописані у договорі на загальних підставах.

Якщо у вас виникли складнощі, пов’язані з питаннями складення чи укладання шлюбних контрактів, то допомога адвоката в цьому випадку є надзвичайно необхідною. Навіть в тому випадку, якщо ви вже не перебуваєте у шлюбі, і ваше майно було поділено – допомога професійного юриста чи адвоката з Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» допоможе визначити правильність такого розподілу, умови шлюбного контракту і відповідальність сторін за їх невиконання. Це допоможе уникнути проблем у майбутньому або ж відновить порушену справедливість.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments