click fraud detection

Розподіл квартири при шлюборозлучному процесі

Добробут сім’ї не можна описати якимось одним параметром, – це поняття різноманітне навіть в матеріальному плані. Звичайно, не можна відсувати рівень життя та фінансову забезпеченість на другий план. Наявність автомобіля, квартири і грошових сімейних заощаджень – це той критерій, який точно не варто випускати з уваги. Саме тому так важливо знати аспекти поділу майна між подружжям після розлучення, щоб навіть в такій ситуації залишатися людьми.

У більшості випадків квартира розглядається, як найбільша цінність, яку придбало подружжя за час спільного проживання. Коли ж діло доходить до розподілу майна, то часто саме будинок стає каменем спотикання. Важливо зауважити, що відповідно до чинного Сімейного кодексу, квартира може бути поділена лише в тому випадку, якщо вона була придбана або приватизована після укладення шлюбу. Якщо це сталося до офіційної реєстрації відносин, то квартира знаходиться в приватній власності й претендувати на її частку не можна.

Нюанси розподілу

Поділити квартиру після розлучення можливо в добровільному або примусовому порядку. Якщо подружжя прийшло до компромісу з приводу поділу житлової площі, то за допомогою юриста необхідно узаконити це рішення, уклавши відповідний договір, завірений нотаріусом. Примусовий поділ відбувається тільки через суд.

Основні способи розподілу

Варіанти можуть бути такі:

  1. Кожен із подружжя під час розподілу загальної квартири отримає рівну частку квартири. Після цього виникає необхідність в повторному зверненні до суду, щоб отримати роз’яснення щодо аспектів використання своєї частини квартири. Після рішення суду подружжю й далі доведеться жити під одним дахом. Принцип рівності не завжди є вирішальним. Суд може зменшити частку одного з подружжя, якщо в процесі розгляду з’ясується, що він не вносив свій внесок у матеріальне забезпечення сім’ї.
  2. Квартира переходить у володіння одного з подружжя. При цьому після розподілу майна колишнього подружжя, він зобов’язується виплатити другій стороні грошову компенсацію. В цьому випадку можна розраховувати на додаткові витрати через необхідність експертної оцінки нерухомого майна.
  3. Квартира переходить у володіння одного з подружжя. При цьому друга сторона отримує у вигляді компенсації за частку у квартирі інше, рівне за вартістю, майно (автомобіль, дача, гараж та ін.). Цей спосіб може бути застосований лише в тому випадку, якщо подружжя має достатню кількість майна в спільному володінні.

Як бачимо, підходи можуть бути різноманітними. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Щоб підібрати ідеальний для себе варіант, радимо звернутися до сімейного адвокату. Юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» знають як отримати максимум від вашого позову і відновити порушену справедливість.

Поділ іпотечного майна

Поділ квартири, яка взята в іпотеку, відбувається, як і в разі будь-якого іншого майна, яке було спільно нажито.  Якщо мирно розв’язати цю проблему не вдалося, то борг буде розподілений між подружжям в судовому порядку. Банк, що надав іпотеку, буде вести справи тільки з тим із подружжя, чий підпис є на кредитних паперах.

Поділ квартири у разі розлучення, якщо є діти

Закон передбачає, що батьки володіють своїм майном, а діти – своїм. Питання про поділ квартири між подружжям не повинне включати дітей у право володіння, оскільки як вони й так є прямими спадкодавцями. Дитина може розраховувати на частку у квартирі, якщо вона брала участь в приватизації житла. Всі інші випадки передбачають, що діти можуть вплинути лише на збільшення частки одного з подружжя. Більша частка дістанеться тому з батьків, з ким залишаються жити неповнолітні діти.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments