click fraud detection

Процес поділу майна через суд

Закони України вказують на факт того, що все майно, яке подружжя нажила в шлюбі, є їхнім спільним. Під час поділу нажитого майна не беруться до уваги тільки речі особистого користування. Якщо поділ відбувається через суд, то він починається зі складання відповідної позовної заяви, в якій необхідно вказати кількість матеріальних благ, їх вартість, частку володіння кожного з подружжя та ін. З цим вам може допомогти шлюборозлучний юрист/адвокат Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», фахівець, здатний розв’язати та розкласти по поличках найскладніші й найзаплутаніші справи.

Коли виникає необхідність звернення до суду?

До суду з позовною заявою подібного плану можна звертатися до розлучення, під час оформлення шлюборозлучних паперів і після нього. На те, щоб розділити майно у подружжя є три роки – саме таким є термін позовної давності. Це важливо в тому випадку, коли шлюб ще не розірвано, але подружжя проживає окремо і кожен з них набуває майно своїм коштом. Якщо вчасно не звернутися до суду, то навіть такі матеріальні блага можуть вважатися спільно нажитими. Поділ майна в суді передбачає те, що за законом кожна людина має рівну частку у спільній власності. Але ця частка може змінюватися в залежності від особливостей справи. І на це вам може вказати тільки досвідчений та кваліфікований юрист.

Наприклад, в ході шлюборозлучного процесу, один з подружжя, з яким залишаються неповнолітні або непрацездатні діти, може отримати більшу частку у спільному майні, зважаючи на обставини. Суди рідко залишають подібні моменти без уваги. Подібна ситуація може скластися також у випадку, якщо сплачувані аліменти не покривають потреб дитини у фізичному і духовному розвитку, або є недостатньою допомогою при лікуванні та ін. (Більш докладно про аліменти читайте тут).

Нюанси поділу приватизованої квартири в суді

Найчастіше, в ході поділу квартири після розлучення, кожен з подружжя отримує рівну частку у володінні нерухомим майном. Але бувають ситуації, коли частка одного з подружжя може бути зменшена або збільшена в судовому порядку. Для цього можуть бути такі причини: чоловік не забезпечував сім’ю матеріально без поважних на те причин, має майно, яке було приховано від сім’ї, займався розтратою спільного сімейного надбання.

Суд також може призначити грошову компенсацію за частку квартири, якщо вона не підлягає поділу в натурі. Іноді один з подружжя може отримати цілу квартиру, а другий – гараж з автомобілем або дачу. У тому випадку, якщо під час покупки житла, частки подружжя були зареєстровані в договорі, квартира не підлягає поділу через суд, оскільки право володіння вже відомо. Житло, прийняте в дар, також не є об’єктом поділу.

Найкраще розв’язати проблему мирно і поділити квартиру, виходячи з обставин, що склалися в сім’ї. Якщо ж такий результат не є можливим, то подбайте про те, щоб ваші інтереси представляв сімейний адвокат, який знає свою справу.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments