click fraud detection

Адвокат з питань розподілу майна

Питання розподілу майна є досить складними через загальну трудомісткість судових процесів або велику кількість нюансів в кожній справі. Проблеми найчастіше виникають коли мова йде про те, як між подружжям поділити автомобіль або квартиру. Саме тому так важливо вчасно звернутися до адвоката, який здатний вам допомогти довести свою правоту і отримати те, що належить за законом. Юристи та адвокати компанії «Касьяненко і партнери» вже багато років борються на терені сімейних спорів і знають, як вирішити навіть самі «незручні» проблеми розподілу матеріальних благ.

Стаття 60 Сімейного Кодексу говорить про те, що все майно, яке подружжя встигло нажити в шлюбі, є їхньою спільною власністю. Другий з подружжя буде вважатися повноправним власником навіть в тому випадку, якщо він не робив свій внесок в спільний бюджет через ведення домашнього господарства, необхідності догляду за дітьми та ін. Розподіл майна колишнього подружжя неможливий тільки в тому випадку, коли мова йде про індивідуальні речі. Колишній чоловік чи дружина може також розраховувати й на частку коштів підприємства, яке відкрив другий з подружжя під час шлюбу.

Перш ніж звертатися до юриста або адвоката з питань розподілу майна, варто враховувати два моменти:

  • Позовна давність. Українське законодавство передбачає, що звернутися до суду щодо розподілу майна можна протягом трьох років після офіційного розриву відносин. Звичайно, вирішити спір все ще можливо, але у вас точно повинні бути вагомі причини, щоб пояснити відсутність відповідного позову протягом такого тривалого терміну. Важливо розуміти й те, що розподіл майна під час шлюбу теж може бути, якщо чоловік і жінка проживають окремо і не вважаються сім’єю в прямому сенсі цього слова.
  • Спільним є не тільки майно. Враховувати цей пункт варто в тому випадку, якщо один з подружжя має кредити або іпотечні договори, взяті й підписані в інтересах сім’ї. При цьому абсолютно неважливо, чий саме підпис стоїть на паперах, борги теж будуть загальними.

Юридична допомога з питань розподілу майна

Перш, ніж адвокат з розподілу майна подружжя почне представляти ваші інтереси в суді, він повинен врахувати всі аспекти справи та надати вам розгорнуту консультацію з поясненням можливих перспектив судового рішення або їх відсутності. Адвокат з боку закону і правового регулювання оцінить ситуацію і з’ясує, що саме підлягає розподілу, і на яку частку в спільному майні ви можете розраховувати.

Подібна консультація по розподілу майна при розлученні допоможе зрозуміти, як провести цей процес з максимально можливою вигодою. Консультація стане лише першим етапом на шляху боротьби за власні інтереси. Після неї ви можете зайнятися збором необхідних аргументів на свою користь, а також звернутися до адвоката за допомогою в складанні позову і поданням ваших інтересів в суді, якщо така необхідність дійсно існує.

Вартість послуг сімейного адвоката залежить від різних чинників, серед яких не останнє місце займають професіоналізм, загальна складність справи та ціна позову. Вона охоплює:

  • детальну консультацію;
  • оплату складання позовної заяви;
  • ціну за захист інтересів в суді;

Адвокат може брати й погодинну оплату за ведення справи. Більш того, вам також необхідно буде внести оплату судового збору, яка становить 1% від ціни позову (не може бути менше, ніж 0,4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Докладніше: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3674-17

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments