click fraud detection

Як здійснити розлучення в односторонньому порядку

Подібні питання можуть виникати лише за умов, коли один з подружжя не дає своєї згоди на процес розірвання шлюбу, або проживає не зі своєю родиною. Таке розлучення може бути здійснене лише через винесення судового рішення, саме тому необхідно звертатися до Феміди, а не йти до РАЦСу.

Розлучення, без згоди одного з подружжя

Якщо виникає необхідність такого розлучення, то перше, що потрібно зробити – скласти позовну заяву до суду. Звичайно, ви можете скласти таку заяву самостійно, але, у випадку, коли один з членів подружжя серйозно настроєний не розлучатися, необхідно звертатися за допомогою до професійного сімейного юриста, який допоможе уникнути типових для вашої ситуації помилок. Компанія «Касьяненко і партнери» уже допомогла багатьом родинам розв’язати свої проблеми, тож чому б і вам не спростити собі життя?

Розлучення здійснюється відповідно до стандартної процедури. Той з подружжя, який хоче розлучення, повинен надати заяву до суду. Складати заяву потрібно згідно з Сімейним і Цивільним процесуальним кодексами. Важливо пам’ятати, що існують обставини, за яких розлучення неможливе. Про такі обставини можна дізнатися зі статті сто десятої СК України. Позов про розлучення просто не приймуть, коли жінка вагітна, або дитині не виповнилося й року. Звичайно, і за даних обставин можуть бути певні виключення.

Обов’язково необхідно продумати причини, які будуть зазначені у позові. Чим вагоміші причини, тим більше шансів, що суд прийме рішення на вашу користь. Стаття сто дванадцята СК України дає можливість суду розглядати відносини між членами подружжя і вирішувати їх подальшу долю.  Суд підтримає рішення про розлучення в тому випадку, коли встановить, що подальше існування шлюбу не відповідатиме інтересам хоча б одного з членів подружжя або інтересам їх неповнолітніх дітей.

Цивільний процесуальний кодекс визначає яким чином:

  • здійснити розлучення без згоди одного з членів подружжя;
  • скласти заяву до суду;
  • підібрати необхідні докази, що підтверджують необхідність розлучення;
  • обрати свідків для слухання справи.

У більшості випадків позов подається за місцем реєстрації відповідача, але законодавство все ж передбачає варіанти для даної ситуації та дозволяє вибрати суд за місцем проживання позивача. Необхідно знати також і те, що подача заяви про розірвання шлюбу буде оподатковуватися судовим збором. Якщо відповідач не прийде на засідання суду, то рішення може буди винесено заочно, аби не затягувати сам судовий процес на численні місяці. В будь-якому випадку, за тим з членів подружжя, який не погоджується на розлучення, суд залишає можливість звернення до апеляційних інстанцій. Якщо ж і апеляційний суд підтвердить рішення про розлучення, то такий шлюб вважатиметься офіційно розірваним.

Права під час розлучення

Під час розлучення права членів подружжя є повністю рівними, на що вказує СК України і Цивільний процесуальний кодекс. Тому суд буде розглядати справу, звертаючи увагу на рівність позивача і відповідача. Так само, правильні докази, надані у суді, можуть допомогти вам зберегти родину, якщо ви не погоджуєтесь з рішення вашої другої половини.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments