click fraud detection

Як оформити розлучення через суд

Як ми бачимо з юридичної практики, більшість справ з розірвання шлюбу проходять через стадію судового розгляду. Як правило, з’являється думка, що розлучення через суд – це досить довготривалий процес, але, в залежності від обставин, мова може йти й про те, що строки бувають досить стислі. Однак, не варто виключати й такі ситуації, коли процес розгляду може затягтись на значний проміжок часу. Це відбувається, перш за все, через те, що одна зі сторін перешкоджає розвитку справи, і поруч немає дійсно досвідченого адвоката, який знає, що робити за тих чи інших обставин. Юристи компанії «Касьяненко і партнери» допоможуть вам уникнути подібного розвитку подій.

Досвідчений юрист/адвокат допоможе й у випадку, коли потрібно правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу. Вимоги не тільки потрібно правильно оформити, але і підготувати аргументи на користь необхідності розлучення. Звичайно, зараз у мережі можна знайти величезну кількість інформації на цю тему, але подібним чином ви будете завжди отримувати шаблонний, а не індивідуальний підхід до справи.

Як відбувається розлучення через суд?

Адвокати розглядають дві процедури:

  • подання позову;
  • подання спільної з вашим чоловіком/жінкою заяви.

Відмінності досить прості: у першому випадку члени подружжя не мають спільного бажання розлучатися, в другому – вони все обговорили та згодні офіційно розірвати відносини. Під час розгляду суд може звертати увагу не лише на докази відповідача чи позивача, але і звернутися за допомогою до свідків у справі. Після розгляду усіх аргументів суд може дати подружжю час на примирення або ж негайно розірвати шлюб. Якщо в родині є діти, то їх інтереси також будуть розглянуті у суді, на вирішення залишається також питання про те з ким залишаться проживати діти, і як інший член подружжя буде брати участь у їх житті.

Важливо зазначити, що шлюб неможливо розірвати, у випадку, якщо:

  • жінка перебуває у стані вагітності;
  • дитині ще не виповнився один рік.

Але і ці умови не є категоричними, якщо:

  • існує факт протиправних дій зі боку одного з членів подружжя;
  • присутній факт кримінального злочину;
  • якщо батьківство дитини було оскаржено;
  • якщо батьківство визнає третя особа.

В останньому випадку батько може подати позов про розірвання шлюбу  ще до того моменту, як дитині виповниться один рік.

Якщо члени подружжя погоджуються на розлучення, справа вирішується значно швидше. Суд повинен пересвідчитися, що подружжя дійсно хоче розірвати відносини, і що члени подружжя вирішили, як будуть виховувати дітей. При цьому подружжя знаходиться по один бік барикад і їх інтереси не повинні бути обмежені.

Судочинство з питань розлучень в наші часи не підлягає під стягнення державного мита. Зараз, щоб подати позов, досить надати квитанцію, яка б засвідчувала б факт сплати судового збору. Вартість судового збору при судовому позові, вище ніж у випадку, коли подружжя подає спільну заяву.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments