click fraud detection

Визнання шлюбу недійсним

Під час укладання шлюбу РАЦС повинен перевірити виконання усіх вимог закону у даному питанні.  Однак до юридичної компанії «Касьяненко і партнери» продовжують надходити звернення клієнтів з проханням про допомогу, щодо визнання шлюбу недійсним.

Шлюб може бути анульовано у РАЦСі у випадках, коли:

  • на день реєстрації шлюбу молодята ще не досягли віку, встановленого на законодавчому рівні для здійснення даної процедури;
  • один з членів подружжя перебуває в іншому шлюбі;
  • шлюб укладається між кровними родичами;
  • один з подружжя є недієздатним;
  • шлюб укладений примусово або із застосуванням насилля.

У суді шлюб може бути визнаним недійсним, якщо буде доведено, що він був укладений з примусу або є фіктивним. Фіктивний шлюб – це шлюб, укладений не з метою створення родини й прийняття членами подружжя відповідних прав і обов’язків. Суд може визнати шлюб недійсним, якщо він був укладений між усиновлювачем і дитиною, двоюрідними братами та сестрами, а також, коли одним з подружжя була прихована суттєва на момент укладання шлюбу інформація (небезпечна хвороба і т. д.).

Якщо шлюб визнається недійсним, то така «недійсність» починається з моменту офіційної реєстрації взаємовідносин молодят. Шлюб може бути визнаний недійсним навіть після процесу розлучення і розподілу майна.

Окремо варто зауважити, що якщо на момент укладання шлюбу один з молодят буд відсутній – такий шлюб взагалі вважається таким, який ніколи не був укладений.

Зверніть увагу!

У випадках, якщо на момент реєстрації шлюбу, один з членів подружжя перебував у інших офіційних відносинах (відносини були припинені до того, як останній акт було анульовано), то повторний шлюб вважається дійсним з дня розірвання попереднього.

Якщо дружина перебуває у стані вагітності, то шлюб з нею не може бути розірвано. Те саме стосується й осіб, які вступили у шлюбні відносини до досягнення необхідного для цього віку, але на момент судового розгляду їм було надане таке право.

Судовий розгляд і наслідки анулювання шлюбу

Суд виносить рішення про визнання шлюбу недійсним, беручи до уваги наступні фактори:

  • тривалість подружніх відносин;
  • наявність підтвердження спільного проживання подружжя;
  • наявність або відсутність дітей (у шлюбі, до шлюбу, спільних дітей);
  • вагомість наданих позивачем доказів на підтвердження своєї правової позиції.

Щодо юридичних наслідків визнання шлюбу недійсним, необхідно зазначити, що до подружжя не будуть застосовані норми СКУ або інших законів України або інших законів України. Усе майно сумісно набуте у шлюбі, є власністю подружжя відповідно до прав на частки у спільній сумісній власності.  Сумісне проживання буде припинене, і колишній член подружжя може буди виселений з житлової площі іншого члена подружжя. Якщо були призначені виплати аліментів, то особа, яка здійснює такі виплати, може подати до суду позов про недостатність підстав для такої процедури. Це може допомогти повернути частину уже виплачених коштів. У такому випадку, шлюб обов’язково повинен бути визнаний недійсним.

Спеціалісти Юридичної компанії  «Касьяненко і партнери» готові надати клієнтам консультації з питань визнання шлюбу недійсним і з інших питань у цій сфері права. Наші юристи та адвокати мають багаторічний досвід ведення подібних справ, а також представництва у судах з сімейних питань.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments