click fraud detection

Розлучення, коли присутня обопільна згода

Сценарії розлучення бувають найрізноманітнішими: починаючи з довготривалих судових розглядів і закінчуючи мирним прийняттям рішення. У такому випадку обов’язковою є взаємна згода членів подружжя на розлучення.  Спеціалісти Юридичної компанії  «Касьяненко і партнери» готові надати вам свій багаторічний досвід вирішення подібних складнощів процесів розлучення.  Якщо згода між членами подружжя щодо необхідності розлучення була досягнута, вони можуть звернутися до державних органів реєстрації або до суду. Чи піде подружжя до РАЦСу чи до суду – повністю залежить від наявності дітей у родині, яким ще не виповнилося вісімнадцяти років. Якщо діти є, звертатися потрібно саме до суду, тому, що це єдиний варіант, який розглядає Сімейний кодекс. У даній статті ми розглядаємо той випадок, коли члени подружжя сумісно подають заяву на розлучення. Якщо ж дітей у родині немає, або вони вже досягли повноліття, то можна впевнено звертатися до РАЦСу.  Процедури розлучення і їх особливості наведені нижче.

Розлучення за взаємною згодою

Якщо мова зайде про конкретні строки розлучення, вони чітко прописані у чинному законодавстві. За умов звернення до РАЦСу – це один місяць і його відлік починається з моменту, коли дана інстанція зафіксувала заяву подружжя. У тому випадку, коли процесом розірвання шлюбу займається суд, відлік місяця починається з моменту першого слухання. Саме суддя, після спливання місячного терміну, своїм рішенням може підтвердити факт офіційного розірвання відносин. Бувають ситуації, коли пара або один з подружжя змінюють рішення розлучатися. Тоді заяву можна відкликати до завершення терміну в один місяць, який саме для того і дається подружжю для примирення.

Надавати документи на розлучення до РАЦСу можна за місцем реєстрації одного з членів подружжя (якщо вони проживають окремо) або ж за місцем реєстрації пари (якщо проживають разом). У випадку судового розгляду діють ті самі умови. Коли у родині є діти, то рішення про розлучення повинно бути добре продумано. Якщо заява подана за взаємної згоди, суд розглядає справу, в якій члени подружжя знаходяться на одному боці та всього лише аргументують необхідність розриву відносин.

Необхідні папери

Перелік необхідної документації для розлучення прямо залежить від інстанції до якої звертатиметься подружжя: РАЦС чи суд.

Документи для РАЦСу

До переліку входять наступні документи:

  • заява про розлучення, підписана обома членами подружжя;
  • квитанція, яка підтверджує факт сплати подружжям судового збору;
  • оригінал свідоцтва про шлюб.

До суду необхідно підготувати:

  • заяву про розлучення, яка підписана обома членами подружжя;
  • угоду, яка визначає відносини батьків з дітьми, після того, як шлюб буде розірвано;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • нотаріально засвідчений договір про розмір і особливості виплати аліментів;
  • квитанція, яка підтверджує факт сплати подружжям судового збору.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments