click fraud detection

Питання прийняття участі у вихованні дитини

Сама сутність розірвання шлюбу досить часто сприяє виникненню питань з приводу порядку участі батьків у процесі виховання власних дітей. Найбільше складнощів виникає саме у того з батьків, який після розлучення змушений проживати окремо від своїх дітей. Ба більше, зовсім не рідко виникають ситуації, коли один з колишніх членів подружжя, з яким проживають діти, заважає іншому члену подружжя брати участь у вихованні своєї дитини. Однак батьки мають рівні права на виховання спільних дітей.

Тобто будь-які заборони з боку одного з членів подружжя – це порушення прав іншого. Так, обмеження можуть мати місце, якщо суд встановив, що подальше спілкування другого члена подружжя з дитиною, може спричинити останній психічну травму. Договір подружжя про участь у вихованні дитини може стати чудовим рішенням, оскільки в ньому будуть описані усі аспекти взаємодії того з батьків, хто проживатиме окремо, і дитини. Скласти такий договір вам допоможуть професійні юристи та адвокати з Юридичної компанії «Касьяненко і партнери». До того ж, якщо колишній член подружжя, з яким залишилися діти, буде порушувати умови договору, то він зобов’язується оплачувати моральну шкоду, завдану своїми діями другому з батьків.  

Чинне законодавство не передбачає конкретної форми такого договору, що є ще одним приводом для звернення до професіонала, який знає свою справу. Договір, аби надати йому юридичної сили, необхідно буде засвідчити у нотаріуса. Якщо ж сторони не зможуть мирно розв’язати питання про порядок участі у вихованні дитини, то цим займуться відповідні органи опіки та піклування. Співробітники цих органів запропонують максимально чесні варіанти для спілкування з дитиною. Звичайно, перед цим будуть вивчені різноманітні аспекти та обставини життя колишніх членів подружжя.

Такий  спір про участь батьків у житті дитини може бути направлений для вирішення у судові інстанції. Підставою для подачі позову цілком може бути порушення прав того з батьків, який проживає окремо, або різноманітні перепони з боку колишнього чоловіка чи дружини. Окрім відновлення справедливості, позивач також має право вимагати у суді відшкодування моральних чи матеріальних збитків від відповідача. Суд може розподілити участь батьків у житті дитини різноманітними способами, такими як:

  • можливість побачень;
  • надання права на спільний відпочинок чи часткове перебування дитини за місцем проживання другого з батьків.

Умови можуть бути прописані до подробиць: не лише конкретний період чи час, але й аспекти спільного проведення часу. У рішенні про виховання дитини також може бути присутнім пункт про те, що при побаченнях обов’язковою повинна бути присутня третя особа. Робиться це лише в інтересах дитини.

Фактори та обставини, які є важливими

Суд, в обов’язковому порядку повинен враховувати наявність таких факторів, як:

  • наявність відповідного ставлення батьків до виконання своїх обов’язків з виховання та утримання дитини;
  • прив’язаність дитини до одного з батьків;
  • вік дитини;
  • фізичний і психічний стан дитини.

Під час винесення рішення до уваги також будуть прийматися відомості про фізичний, матеріальний і психічний стан батьків. Якщо колишній член подружжя, з яким проживає дитина, відкрито і навмисне ухиляється від виконання своїх обов’язків з виховання дитини або порушує рішення суду, то дитина може бути передана іншому з батьків.

Якщо, на жаль, ви знаходитесь у вищезазначеній ситуації й вам заважать бачитися з дитиною, то зверніться до наших спеціалістів з розлучень, які не лише допоможуть правильно скласти позов до суду, але і будуть представляти ваші інтереси на засіданнях.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments