click fraud detection

Розірвання шлюбу подружжям

Статистика показує, що крах чекає близько 40% укладених шлюбів. Попри той факт, що розлучення подружжя не є серйозною трагедією, і життя після нього не закінчується, сім’ї, які так чи інакше перебувають на порозі розірвання відносин, мало обізнані про сучасні шлюборозлучні реалії в нашій країні.

Якщо вам доводиться це читати, можливо ви потребуєте професійної юридичної допомоги та хочете отримати актуальну інформацію про те, що говорить закон щодо процедури розлучення. Кращим варіантом, звичайно ж, буде звернення до сімейного юриста, який зможе відповісти на всі Ваші запитання, допоможе не потонути в морі законодавчих актів і їх нюансів. Юристи компанії «Касьяненко і партнери» з радістю вам в цьому допоможуть.

Сімейний кодекс України передбачає дві інстанції для розлучення: РАЦС і суд.

Особливість розлучення через РАЦС

Розлучення через РАЦС відбувається тільки в певних випадках. Всі ці випадки об’єднує той факт, що подружжя погодилося на цей крок разом і з доброї волі. Такий варіант передбачає, що всі побажання сторін будуть враховані, і розлучення відбудеться без ризику обмеження прав чоловіка або дружини. Єдиний нюанс полягає в тому, що для розлучення через РАЦС у пари не повинно бути спільних дітей, які ще не досягли повноліття. Такий варіант означає, що розлучення буде відбуватися через суд, адже тільки там можна захистити права неповнолітніх дітей і забезпечити їм нормальне майбутнє.

В яких випадках виникає необхідність розлучення через суд?

Через суд можна проводити розірвання шлюбу в тих сім’ях, в яких є неповнолітні діти, тому що тільки феміда здатна з’ясувати, наскільки критичним є сам процес. У тому випадку, якщо подружжя прийшло до рішення про розлучення, то перед тим, як зайнятися подачею документів, потрібно скласти аліментний договір, який допоможе регулювати правову складову фінансової участі другого з подружжя. У договорі в обов’язковому порядку повинні бути прописані головні моменти виплати аліментів. Такий документ треба завірити у нотаріуса, щоб потім подати його разом із заявою про розлучення.

Суд займається вирішенням спірних моментів, коли один із подружжя не бажає розлучатися. В цьому випадку абсолютно неважливо, чи є діти в сім’ї. Суд з’ясовує реальну природу відносин, і розглядає причини розлучення. Позитивне рішення буде прийнято в тому випадку, якщо цей шлюб не відповідає інтересам хоча б одного з подружжя.

Терміни розлучення

Річ у тому, що в більшості випадків рішення про розірвання шлюбу приймається поспіхом і під впливом різних зовнішніх факторів. Через це можна пошкодувати надалі про прийняте рішення. Саме тому законодавство України передбачає обов’язковий термін для можливого примирення подружжя. РАЦС на це дає місяць, в той час як суд може призначити період аж до пів року. Тобто мінімальний термін розлучення – один місяць. Якщо ж при розлученні виникають суперечки з приводу спільного майна, то розгляд справи може затягнутися на рік і більше.

Як вчинити, якщо чоловік чи жінка не хоче розлучатися?

Ситуації, в яких чоловік чи жінка не дає свою згоду на розлучення, зовсім не є рідкістю в наш час. Однак подібні обставини – це ще не привід для відчаю, адже в більшості випадків відповідно до законодавства наявність згоди не розглядається, як обов’язковий пункт при офіційному розриві відносин. Найважливіше, що потрібно розуміти – це те, що сімейне життя повністю будується на добровільній згоді подружжя. На це вказують, як вітчизняні, так і міжнародні норми закону. Якщо хоча б один з подружжя проти подальшого продовження відносин, то такий шлюб просто не може існувати. Відмова для розлучення в таких випадках розглядається, як примус до відносин, що не може бути нормальним.

Коли розлучення оформляти не можна?

Розлучення з ініціативи чоловіка неможливе, якщо його дружина вагітна або у пари є дитина, якій не виповнилося одного року. Якщо батьківство було оскаржене в судовому порядку, то ця норма припиняє дію.

Розлучення, коли у пари немає дітей

Бездітні пари можуть звернутися до РАЦСу для того, щоб розірвати свій шлюб. Швидке розлучення здійснюється за умов доброї волі кожного з подружжя, які письмово засвідчили своє рішення. Якщо через місяць заява не була відкликана, РАЦС проведе процедуру розлучення і видасть колишнім дружинам свідчення. Якщо чоловік чи дружина не хоче розлучення, то варто подати позов до суду. В такому випадку шлюборозлучний процес може тривати кілька місяців.

Розлучення, коли у пари є діти

Розлучення, коли є діти, є вельми відповідальною справою, тому необхідно добре обміркувати своє рішення. Якщо воно остаточне, то розлучитися можна лише за рішенням суду. Тривалість процесу безпосередньо залежить від другого з подружжя. Якщо він згоден на розірвання шлюбу, то справа займе приблизно місяць, якщо ж ні, то будьте готові до довгого розгляду. В цьому випадку допомогти вам здатний тільки компетентний адвокат з сімейних питань.

Стягнення аліментів та розподіл майна

Права дитини не повинні порушуватися після розлучення, саме тому так важливо домогтися стягнення аліментів від чоловіка, щоб дитина могла розвиватися в нормальних умовах і при належній фінансовій підтримці. Якщо батько згоден забезпечувати дитину, то вам достатньо скласти відповідний договір, який необхідно завірити нотаріально. Якщо подібне бажання відсутня, то виникає необхідність звернутися до суду, щоб отримати наказ про примусове стягнення.

Розподіл майна після розлучення може бути досить тривалим. Якщо щодо розподілу майна не виникає згоди, то позовну заяву рекомендуємо подати задовго до подачі документів на розлучення. Адвокат по сімейних питань зможе допомогти вам відстояти власні інтереси в суді.

Документи при розлученні

Перед тим, як йти до РАЦСу, переконайтеся в тому, що у вас на руках є:

  • свідоцтво про укладення шлюбу;
  • паспорт;
  • позовна заява, свідоцтво про народження дітей і аліментний договір (якщо рішення буде прийматися в судовому порядку).

Свідоцтво про розлучення служитиме кінцевим документом, який підтверджує розрив відносин з другим з подружжя. Видається воно в РАЦСі. Якщо справа розглядалася в суді, то саме його рішення послужить підтвердженням офіційного розірвання шлюбу.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments