click fraud detection

Позбавлення іноземного громадянина батьківських прав

Для позбавлення батька або матері (громадянина іншої держави) батьківських прав, потрібно наявність вагомих підстав. До списку таких підстав входять:

  • відмова від виконання батьківських обов’язків, а також зловживання даними обов’язками.
  • судимість за безжалісне поводження з неповнолітніми дітьми.
  • доказ того, що батько або мати є хронічним алкоголіком або наркоманом.
  • відмова від власної дитини або невиконання батьківських обов’язків протягом 6 місяців після народження малюка.

Щоб позбавити прав одного з батьків, потрібно подати позовну заяву до суду і зібрати необхідний пакет документів.

Варто пам’ятати про те, що навіть після позбавлення батьківських прав, відповідач зобов’язаний забезпечити матеріальне утримання своєї дитини.

Тому, одним з важливих доказів того, що батько не цікавиться долею своєї дитини, є виписка з поштового відділення про відсутність грошових переказів (аліментів).

До суду якої країни звертатися для позбавлення іноземця прав на дитину?

Позбавити батьківських прав батька або матір, які є громадянином іншої країни, набагато складніше, ніж у випадку з українським громадянином. У списку найбільш популярних і складних проблем є локалізація судових установ.

Відзначають лише два можливих способи подачі позову:

  1. За місцем проживання неповнолітньої дитини, тобто – в Україні.
  2. За місцем проживання іноземця – в державі, в якій він проживає.

→ У першій ситуації судова процедура щодо позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів проходить за адресою, де зареєстрована дитина.

З огляду на норми та правила міжнародного законодавства, подача позову може здійснюватися за місцем реєстрації відповідача – іноземця. Винятком є судові прецеденти.

Як правило, судовий розгляд проходить за останнім відомим місцем реєстрації відповідача або ж за місцем, де зареєстровано його майно.

Визначитися з правильним рішенням допоможуть досвідчені юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», які підкажуть як краще вчинити.

Чому необхідна допомога професійного адвоката?

У судовій практиці позбавлення батьків прав на виховання дитини – це крайня законодавча міра. Під час судового розгляду суд не розглядає аргументи свідків. До уваги беруться виключно документи:

  • копія посвідки на проживання або свідоцтво, яке підтверджує останню адресу реєстрації іноземця.
  • довідка, що засвідчує невиплату аліментів.
  • довідка зі школи або дитячого садка про те, хто постійно призводить і забирає дитину з навчального закладу.
  • Інші документи, які доводять відсутність у вихованні та життя дитини батька-іноземця.

Як правило, подібні судові розгляди тривають досить довго – від 6 місяців і більше. Щоб прискорити даний процес, рекомендується заручитися підтримкою професіоналів Юридичної компанії «Касьяненко і партнери». Адвокат допоможе позивачу правильно скласти та подати позовну заяву, а також підготувати необхідний пакет документів. Грамотно складені документи допомагають в кілька разів прискорити судовий розгляд по справі.

→ Важливо! В процесі позбавлення іноземця батьківських прав в суді обов’язково повинні бути присутніми представники органів опіки та піклування.

Юридична компанія «Касьяненко і партнери» так само бере активну участь під час винесення рішення з боку соціальної служби.

Професійний адвокат від Юридичної компанії “Касьяненко і партнери” завжди доводить справу до логічного завершення і захищає права дитини всіма законними методами!

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments