click fraud detection

Стягнення аліментів з незайнятої людини

Безробіття – велика проблема в Україні. Дуже часто ця проблема стосується не тільки дорослих, а й дітей, у ситуаціях, коли прийшов час отримати аліменти, а в батька немає роботи.

Згідно зі ст.180 СК України, батько й мати повинні утримувати власну дитину до її 18-річчя. Батьки, що розлучилися, повинні самостійно розв’язати питання, що стосується способу утримання спільної дитини.

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», стверджують, що незайнята людина не звільняється від свого зобов’язання виплачувати аліменти.

Однак часто трапляються ситуації, коли батько або мати відмовляються платити аліменти. Той з батьків, з яким проживає неповнолітня дитина, має повне право подати заяву до суду з проханням отримувати аліменти на спільну дитину.

У ст. 188 СК України вказано вагомий аргумент, згідно з яким батько може не забезпечувати фінансово власну дитину. Це відбувається, якщо дитина має особистий дохід, що є вищим за прибуток кожного з батьків, і його цілком достатньо для задоволення всіх потреб неповнолітнього громадянина України. Однак звільнення від виплати набирає чинності тільки у разі, якщо батько має на руках винесене судове рішення.

Цей випадок є винятком з правил, оскільки у всіх інших ситуаціях батьки зобов’язані забезпечувати своє чадо. Причому це не залежить від щомісячного доходу батька чи матері, й від того, чи мають вони офіційне працевлаштування.

Як стягуються аліменти з безробітного в Україні?

Вивчаючи більш детально різні ситуації, пов’язані з нарахуванням аліментів, у багатьох виникають такі питання:

  • Якщо людина не працює, тоді, скільки вона має виділяти грошей на сплату аліментів?
  • Яким чином відбувається нарахування і як проводиться розрахунок аліментів в Україні?

Щоб розібратися з процедурою нарахування аліментів, рекомендується ознайомитися з прикладами подібних стягнень:

  1. Якщо один з батьків не працює та відмовляється виплачувати своїй дитині аліменти, тоді другий з батьків має повне право подати позовну заяву до суду, вказавши бажану грошову суму аліментів. Представлені аліменти підлягають індексації, відповідно до українського законодавства.
  2. Якщо той з батьків, з яким залишилися дитина, вже отримав рішення суду, а платник:
  • втратив роботу і вписаний на облік в біржі зайнятості, тоді держава продовжить списання грошових коштів, але вже з допомоги по безробіттю;
  • втратив роботу, але не стає на облік на біржі праці; або почав неофіційно працювати; або виїхав за кордон – в країну, з якою Україна не підтримує домовленості про правову допомогу; або працює, як фізична особа-підприємець і обслуговується за спрощеною податковою системою, тоді нарахування аліментів відбувається з урахуванням середньої заробітної плати в конкретному регіоні.

Виходячи з останнього прикладу, дитина зможе отримувати грошову суму, яка нараховується з урахуванням середньої заробітної плати в регіоні, де прописаний платник аліментів. Всі дані по середній заробітній платі беруться з управлінь статистики конкретного міста або регіону. Іноді ця інформація знаходиться на офіційному сайті статичного управління у вільному доступі для кожного користувача.

Юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» допоможуть кожному клієнтові більш детально розібратися з розв’язанням питань, пов’язаних зі стягненням аліментів в судовому та досудовому порядку.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments