click fraud detection

Позбавлення прав на дитину за несплату аліментів

У разі відмови від виплати аліментів один з батьків має право подати позов до суду на позбавлення батьківських прав. Однак процедура позбавлення батьківства чи материнства – це досить довгий і складний процес, в якому обов’язково потрібно заручитися підтримкою досвідчених юристів.

Ухилення від сплати аліментів

Зменшення грошової суми на виплату аліментів або ж припинення виплати аліментів може відбуватися з урахуванням певних обставин, які передбачені законами України. Той, хто зобов’язаний виплачувати своїй дитині аліменти, не має права самостійно приймати рішення щодо припинення щомісячних виплат. Наприклад, якщо батько (або мати), який не проживає зі своєю дитиною, запідозрив, що другий з батьків не раціонально витрачає видані дитині аліменти, він може звернутися за допомогою до органів опіки. В такому випадку буде організовано перевірку сім’ї без попередження про прихід представників органів опіки.

Також, від сплати аліментів не звільняються батьки, які є недієздатними. Але з урахуванням деяких обставин такий батько може зменшити розмір виплат, що будуть списуватися з його пенсії.

Причини, які НЕ звільняють батьків від виплати аліментів:

  • Невелика (мінімальна) заробітна плата, відсутність регулярних грошових коштів, борги перед кредиторами.
  • Неможливість бачитися з дитиною або брати активну участь у її вихованні з певних причин.
  • Якщо прибуток батька, з яким проживає дитина, набагато вище в порівнянні з доходами другого з батьків, який сплачує аліменти.
  • Відмова виплачувати аліменти дитині через появу другої сім’ї, де також необхідно забезпечувати дітей.
  • Повторний вступ в законний шлюб того з батьків, з ким проживає дитина.
  • Відмова від батьківства, коли батько не визнає той факт, що це дійсно його дитина.

З урахуванням таких причин закон України не звільняє платника аліментів від виплати певної грошової суми, а також не зменшує розмір суми.

Юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» проведуть консультації для батьків і детально розкажуть про права кожного з них.

Що означає позбавлення батьківських прав батька чи матері?

Особа, позбавлена батьківських прав, має певні обмеження – майнового та немайнового характеру, а саме:

  • брати участь у вихованні дитини;
  • брати участь в освіті дитини;
  • забороняти дитині виїжджати за кордон без його згоди;
  • повністю контролювати правочини, що здійснюються дитиною у віці від 14 до 18 років;
  • розраховувати на майно, яке за законом належить неповнолітній дитині;
  • отримувати пільги та допомогу від держави, які виділяються на утримання неповнолітніх дітей;
  • захищати права та інтереси неповнолітньої дитини в різних державних установах.

Фахівці юридичної компанії «Касьяненко і партнери» пропонують свою професійну допомогу у розв’язанні досудових і судових справ, пов’язаних з позбавленням батьківських прав.

Відповідальність за несплату аліментів на дитину

Як відомо, позбавлення батьківських прав за законом – це надзвичайний захід. Особа, яка відмовляється виплачувати вказану суму аліментів, має нести адміністративну відповідальність. Якщо ж батько або мати відмовляється виконувати судове рішення і виплачуват встановлені судом аліменти, тоді потрібно бути готовим до кримінальної відповідальності. Якщо особа з невідомих причин тривалий час затримує виплату аліментів, одержувач має повне право подати клопотання, щоб стягнути пеню з платника.

Адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» детально вивчать справу, грамотно оцінюючи позиції кожної сторони. Це допоможе фахівцям правильно скласти позовну заяву і направити її до суду для отримання необхідного результату.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments