click fraud detection

Питання про зменшення розміру виплачуваних аліментів

Якщо виплата аліментів лягає непіднімним тягарем, то її розміри можна зменшити, якщо мати достатньо вагомих підстав для цього. В обов’язковому порядку необхідно буде довести, що обставини вашого життя змінилися, і розмір виплат не може залишатися на колишньому рівні. Конституція нашої країни говорить про те, що батьки зобов’язані забезпечувати своїх дітей до того моменту, як вони стануть повнолітніми. І зовсім неважливо, чи знаходяться батьки в шлюбі, чи ні. Закон передбачає зобов’язання щодо виплати грошей на утримання дитини, якщо відбулося розлучення або батьки з яких-небудь причин не можуть жити разом.

Зважаючи на різні ситуації, участь батька в житті дитини та виплата коштів за аліментами для підтримки нормального рівня життя визначається наступними способами:

  • усна домовленість між колишнім подружжям про розмір фінансових виплат;
  • письмовий договір, завірений у нотаріуса щодо всіх аспектів фінансової підтримки з боку батька чи матері;
  • звернення до суду, якщо не було досягнуто загальної згоди. В такому випадку добровільна виплата замінюється на примусову за рішенням відповідних органів.

Які можуть бути підстави для зменшення розміру аліментів?

Ситуації, в яких платнику дозволяється оскаржити розмір аліментів, не є такою вже рідкістю. До них слід відносити:

  • зміна сімейних обставин: народження дитини в іншому шлюбі, утримання недієздатних родичів або наявність інших фінансових витрат стосовно сім’ї;
  • погіршення здоров’я платника або його членів сім’ї, що тягне за собою значні фінансові витрати на лікування;
  • зменшення загальної суми доходу внаслідок скорочення на роботі або зменшення заробітної плати чи соціальної допомоги;
  • інші обставини: ті, які істотно ускладнюють виплату раніше призначеної суми.

Що робити, якщо відбулася одна з перерахованих вище обставин?

Перше, про що варто задуматися щодо стягнення аліментів – це існування можливості домовитися з одержувачем аліментів про зменшення суми виплат. У разі успіху, якщо така домовленість була досягнута, варто звернутися до нотаріуса для внесення змін в раніше складений договір.

Що робити, коли домовитися не вдалося?

Якщо одержувач аліментів не згодний зі зменшенням розміру виплат по аліментах, то це рішення вже буде оскаржуватися в судовому порядку. Заяву необхідно подавати до суду за місцем реєстрації одержувача виплат. При складанні такої заяви обов’язково необхідно перерахувати всі обставини, які послужили причиною прохання щодо скорочення розміру аліментів.

Виплата аліментів, як зменшити аліменти на дитину від першого шлюбу?

Здійснення виплат дитині від попереднього шлюбу може істотно позначитися на умовах життя нової сім’ї. Обставини можуть бути найрізноманітнішими, однак головний критерій полягає в скрутному фінансовому становищі платника й неможливості забезпечити нову сім’ю. При зверненні до суду потрібно скласти заяву, в якій було б зазначено новий розмір виплат по аліментах, який дозволяв би батькові систематично виконувати свої зобов’язання з утримання дитини. Аргументів на користь зміни виплат варто вказати кілька, якщо є така можливість.

Інакше суд може відмовити у зміні суми аліментів. Подібна схема дій працює і щодо другої дитини. Головне – це не забувати, що на одну дитину виділяється 25% від усіх доходів, на двох – 33%, на трьох і більше – 50%.

Питання зменшення аліментів при народженні другої дитини

Кожна дитина має право на гідне утримання, яке буде сприяти її нормальному розвитку. Народження другої дитини й зменшення аліментів тісно пов’язані, оскільки це допомагає захистити її інтереси, підвищити рівень матеріального утримання. Судова практика показує, що в більшості випадків суд приймає позитивне для позивача рішення. Народження третьої або четвертої дитини від іншого шлюбу також є досить вагомою причиною.

Зменшення аліментів у твердій грошовій сумі

Форму виплати аліментів вибирає той з батьків, з ким буде проживати дитина. Форма може бути наступною:

  • частина від загального доходу (якщо є стабільна робота з постійним доходом);
  • строго фіксована сума (якщо постійний дохід відсутній).

Якщо обставини не дозволяють виконувати покладені обов’язки, варто звернутися до суду із заявою про зменшення твердої грошової суми. На позитивне рішення можуть вплинути:

  • загальні проблеми з працевлаштуванням;
  • витрати на лікування у зв’язку з різким погіршенням здоров’я;
  • обов’язки з утримання непрацездатних осіб;
  • інші, але не менш вагомі причини, щодо яких краще проконсультуватися у професіонала.

Допоможуть роз’яснити нюанси вашої справи фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери», які мають значний досвід розв’язання питань щодо грошових виплат та їх зменшення.

Відповідно до норм, розмір виплат не повинен бути нижче, ніж половина від прожиткового мінімуму для дитини, який встановила держава.

Виплата аліментів, зменшення заборгованості по виплатах

Ухилення від виплат по аліментах досить часто загрожує кримінальною відповідальністю. Однак в тому випадку, якщо борг виник через наявність певних обставин, колишній чоловік може звернутися до суду з проханням зменшити розмір його заборгованості. У заяві також може йти мова і про відтерміновування платежів. Навіть повне звільнення від обов’язку може бути, однак відбувається це тільки в судовому порядку. Заборгованість може бути зменшена або повністю погашена внаслідок передачі матері дитини або самій дитині нерухомого майна. За взаємною згодою колишня дружина може відмовитися від права на отримання аліментів.

Судова практика стосовно розглянутого питання

Важливо зауважити, що зменшення аліментів в судовому порядку в більшості випадків можливе лише за наявності декількох вагомих причин. Суди досить скептично ставляться до подібних прохань і можуть відмовити в їх задоволенні, якщо не було представлено достатньої кількості аргументів для обґрунтування позову. Саме тому в таких справах обов’язковою бере участь сімейний адвокат. Адже допомога професіоналу може істотно збільшити шанс на позитивне рішення. Але потрібно пам’ятати, що суди враховують обставини як позивача, так і відповідача.

Документи, які необхідні для зменшення аліментів. Виплата аліментів і їх мінімізація

Справи про зменшення виплат на утримання дитини розглядають місцеві судові органи. Відповідач буде всіляко протидіяти позивачеві, роблячи акцент на своїх аргументах. Саме з огляду на це так важливо знати, які документи на аліменти потрібні, і як вони повинні бути оформлені. До переліку документів відносяться:

  • копії сторінок паспорта, справжність яких засвідчена позивачем;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • документи, що підтверджують укладання та розірвання шлюбу, а також народження дитини;
  • копія попереднього судового рішення або договору за взаємною згодою між колишнім подружжям;
  • документи, які доводять наявність обставин для зменшення розміру виплат.

Очевидним є той факт, що питання утримання дитини має істотне законодавче підґрунтя. Більш того, заплутати може й законодавство, що швидко змінюється у сфері сімейних відносин. Це наочно підтверджує той факт, що звернення до адвоката по аліментах є відмінним виходом зі складної в правовому сенсі ситуації.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments