click fraud detection

Питання про збільшення розміру виплачуваних аліментів

Якщо стоїть питання про необхідність збільшення аліментів на утримання дитини та її нормальний розвиток, то не варто затягувати зі зверненням до суду. Обов’язковою умовою при цьому є наявність обставин, за яких фінансові витрати були сильно збільшені або не відбувається повного задоволення потреб дитини.

Можливості для збільшення аліментів

Аліменти на дитину для матерів чи батьків, які самостійно займаються вихованням, грають важливу роль і значно полегшують життя. Впоратися без допомоги в таких випадках дуже й дуже складно. Більш того, загальне зростання цін та інфляція у багато разів випереджають зростання заробітних плат і належних соціальних виплат. В подібних умовах необхідно знати про можливість збільшення аліментів і отримання максимального результату в разі звернення до суду.

Перше, що потрібно знати при складанні заяви на збільшення аліментів – це факт того, що Сімейне законодавство в Україні передбачає можливість підвищення розміру виплат. Друге – це те, що суд повинен мати інформацію про обставини погіршення матеріального стану матері та дитини для прийняття позитивного рішення.

До таких обставин також відносять:

  • добробут батька чи матері сильно перевищує розмір виплат;
  • зміна складу сім’ї з боку одержувача або платника;
  • непередбачені витрати на лікування дитини;
  • зміна умов життя дитини, які вимагають додаткових витрат.

Цей перелік є приблизним. Зміст обставин зводиться до того, що для підтримки нормального рівня життя дитини можуть неочікувано знадобитися додаткові кошти або можуть зникнути інші джерела отримання фінансової підтримки.

Перед тим, як подати на аліменти, варто підрахувати приблизну грошову надбавку, на яку можна розраховувати.

  1. Ситуація, коли ви отримуєте від батька дитини фіксовану суму. В такому випадку ви повинні знати, що з липня 2017 року діють нові норми законодавства з цього питання. Нові законодавчі норми для тих, хто виплачує грошові аліменти, говорять про те, що їх розмір не повинен бути нижче, ніж половина від прожиткового мінімуму дитини (50%) відповідно до віку. Таким чином, на момент 01.01.2018 аліменти для дітей менше ніж 6 років не повинні бути нижче, ніж 746 грн, від 6 років – не нижче, ніж 930 грн на місяць. Ці ж суми повинні індексуватися, що на практиці досить часто не береться до уваги.
  2. Ситуація, коли другий з подружжя знайшов постійну роботу. Якщо у вас є підтвердження цього факту, то розрахунок аліментів може бути переглянутий на вашу користь. В такому випадку звертайтеся до суду і вимагайте того, щоб виплати здійснювалися у вигляді частини від загального доходу, а не фіксовано.

Частини можуть бути такі:

  • одна дитина – 25%
  • дві дитини – 33%;
  • троє або більше дітей – 50%.

Варто звернути увагу на той факт, що частина від доходу не може впасти нижче 25% навіть в тому випадку, якщо у платника є діти від інших шлюбів.

Які можуть бути підстави для збільшення розміру аліментів?

У тому випадку, якщо одержувач незадоволений розміром виділених коштів, необхідно звернутися до суду. Подати позов про те, що сума аліментів не задовольняє потреби дитини. У відповідача з’явилися можливості для поліпшення умов забезпечення дитини, але робити це самостійно він не бажає. Досить рідкісними є випадки, коли батько добровільно йде на збільшення розміру аліментів на дитину. В такому випадку проблема вирішується без ускладнень. Почати варто саме зі спроби домовитися, щоб уникнути складних судових розглядів.

Якщо хочете істотно збільшити свої шанси на успіх, то варто розібратися з самими обставинами, які сприяють прийняттю позитивного рішення на вашу користь. Однак наявність причин – це лише половина справи. Без гарного сімейного адвоката по аліментах вам буде складно виграти позов. Юридична компанія «Касьяненко і партнери» готова надати вам свій досвід і знання.

Основні документи, які вам необхідні

До суду варто звертатися за місцем проживання або реєстрації батька-відповідача. Однак це не є обов’язковим в тому випадку, якщо гостро стоїть питання про захист інтересів дитини. Тому заяву можна подати за місцем вашого проживання або реєстрації. Приблизний перелік документів на аліменти виглядає наступним чином:

  • три примірники заяви про збільшення розміру аліментів. Довільна форма, пишеться державною мовою;
  • документ, що підтверджує особу. Потрібен лише для пред’явлення. Можна копію.
  • копії документів, які підтверджують факт укладення шлюбу і народження дитини;
  • попередня постанова суду про призначення аліментів або копія громадянського договору;
  • документ про склад сім’ї;
  • документ про доходи;
  • квитанція по сплаті державного мита;
  • документи, які підтверджують одну або кілька обставин для збільшення аліментів.

Подбайте про те, щоб папери були оформлені відповідно до державних норм і мали всі необхідні реквізити. При подачі документів на аліменти позивачеві нема потреби оплачувати судові збори. Тому, як бачимо, суттєвих перешкод для відновлення справедливості та поліпшення життя дитини немає.

Касьяненко Дмитро Леонідович

Адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії "Касьяненко і партнери". Від 2002 року, Дмитро Леонідович розпочав свій шлях у правничій сфері, пройшовши шлях від ключових позицій у бізнес-структурах до важливих ролей у державному секторі. Завдяки своєму досвіду, він став відомим фахівцем у галузях кримінального права, банківського та фінансового права, господарського та податкового права і процесу.

Подписаться
Уведомление о
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments