Орендування кабінету чи купівля
По-перше, потрібно визначитися: купувати приміщення (кабінет) чи орендувати.
⇒ Якщо вирішили купувати – є декілька варіантів: викупити «готовий» медичний кабінет або купити квартиру, але при цьому необхідно обов’язково вивести її з житлового фонду і правильно оформити документи. Купівля завжди надійніше, ніж оренда, де ви будете залежити від умов, які вам пропонує орендодавець, але якщо на старті немає достатнього фінансування – оренда буде кращим варіантом.
Приміщення, які знаходяться в амбулаторії або на базі лікарні, ближчі до норм, встановлених Міністерством охорони здоров’я, ніж «офісні» кабінети. Але потрібно врахувати всі їх плюси та мінуси. Адже в першу чергу потрібно думати про комфорт пацієнтів, про що часто державні заклади не можуть собі цього дозволити. Утримувати державні поліклініки чи лікарні фінансування не дає великої змоги, тому від додаткових коштів, отриманих за оренду кабінету мед.заклад не відмовиться. А для лікаря це також буде великою перевагою, бо люди звикли отримувати допомогу саме в приміщеннях лікарень.
Є ще один варіант. Можна взяти в оренду приміщення чи частину будинку в місті або в передмісті. Головне, аби кабінети відповідали нормам по розміру, наявністю вентиляції, води та світла, тощо. В разі виявлення істотних недоліків під час перевірки у лікаря заберуть ліцензію та припинять медичну практику.
Укладання договору оренди
В договорі про оренду приміщення обов’язково потрібно щоб було зазначено: термін оренди, вартість з порядком розрахунку, умови розірвання договору та інші істотні умови договору.
Якщо ви складаєте договір оренди приміщення понад 3 роки, вам буде потрібно посвідчення його у нотаріуса. Якщо кабінет, який ви хочете винайняти, знаходиться у приватній власності особи, вона повинна надати власну угоду оренди.
Технічна база
Перелік потрібного лікарського обладнання знаходиться у спеціальному Примірному табелі матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та ФОП, які надають первинну медичну допомогу. Але там вказано й дороге обладнання, яке для типового огляду не потрібне, однак обов’язково має бути в наявності. Наприклад, прилад для визначення імпульсів серця (електрокардіограф). В такому випадку, його можна орендувати. Техніка та прилади – це одна з головних умов, що впливають для отримання дозволу.
Право бути медичним працівником
Якщо ви маєте кабінет та необхідне обладнання, які відповідають всім правилам, – можете подавати документи на отримання дозволу на медичну практику. Обов’язково для цього вже потрібно бути оформленим як ФОП, мати робоче місце і, як підтвердження, Договір оренди або Документ, що підтверджує право власності. Процедура триватиме близько 30 днів, але вона також має деякі «підводні камені». Рекомендуємо заручитись підтримкою юриста, аби уникнути можливих проблем.