click fraud detection

ТЕМА: Удовлетворен иск о признании недействительным и отмене решения ГФС о взыскании земельного налога от 13.02.2019 г.

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Автор
  Сообщения
 • #4990
  Dmitry Kasyanenko
  Модератор

  ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  Справа № 826/10853/16 Суддя (судді) першої інстанції: Амельохін В.В.

  ПОСТАНОВА

  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  13 лютого 2019 року м. Київ

  Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

  Головуючого судді: Чаку Є.В.,

  суддів: Файдюка В.В., Мєзєнцева Є.І.

  за участю секретаря Муханькової Т.В.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2018 року у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

  В С Т А Н О В И В :

  ФОП ОСОБА_2 (далі – позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23 квітня 2016 року №207-1305.

  Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2018 року позов задоволено.

  Не погоджуючись з даним судовим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2018 року та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову. На думку апелянта, рішення суду першої інстанції прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

  У відзиві на апеляційну скаргу позивач зазначив, що рішення суду першої інстанції є законним, обґрунтованим та таким, що прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

  Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

  Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду необхідно змінити з наступних підстав.

  З матеріалів справи вбачається, що 23 квітня 2016 року податковим органом згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та відповідно до пункту 286.5 статті 286 цього Кодексу прийнято податкове повідомлення-рішення №207-1305, яким ОСОБА_2 визначено суму податкового зобов’язання за платежем земельний податок з фізичних осіб в сумі 292730,75 грн.

  Сума податкового зобов’язання із земельного податку визначена позивачу за користування земельною ділянкою, що знаходиться під належним позивачу нежитловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1.

  Також судом першої інстанції встановлено, що позивач є власником нежилого приміщення за адресою: АДРЕСА_1., загальною площею 577,0 кв.м. Згідно зі свідоцтвом платника єдиного податку НОМЕР_1 від 27.04.2012 року, позивач є платником єдиного податку з 01 січня 2012 року, а одним із видів господарської діяльності позивача є «Технічне обслуговування й ремонт автомобілів»; місцем провадження господарської діяльності визначено АДРЕСА_1.

  Позивач, не погоджуючись з таким рішенням відповідача, звернувся до суду з вказаним позовом.

  Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню не через відсутність у позивача вказаного податкового обов’язку, а через висновок про неправильний розрахунок відповідачем суми податкового зобов’язання.

  З приводу даних спірних правовідносин, колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

  Згідно п.п. 269.1.1, 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

  Підпунктом 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

  Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 статті 286 Податкового кодексу України).

  Згідно з пунктом 287.8 статті 287 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

  Колегія суддів звертає увагу на те, що в межах цих правовідносин не є спірним обов’язок сплати до бюджету податку за площі під нежилим приміщенням, який виникає з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

  Спірним є питання застосування положень підпункту 4 пункту 297.1 статті 297 Податкового кодексу України щодо звільнення позивача від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку).

  Відповідно до пункту 269.2 статті 269 Податкового кодексу України особливості справляння податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV цього Кодексу.

  Так, спрощена система оподаткування, обліку та звітності – особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 статті 291 Податкового кодексу України).

  Згідно з п. 4 п. 297.1 статті 297 Податкового кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

  Як встановлено колегією суддів, належне ОСОБА_2 нежитлове приміщення за адресою АДРЕСА_1, використовуються ним, як фізичною особою-підприємцем, для здійснення господарської діяльності.

  Зокрема, у Свідоцтві платника єдиного податку НОМЕР_1 від 27 квітня 2012 року зазначено, що місцем здійснення господарської діяльності ФОП ОСОБА_2 є АДРЕСА_1 (місце знаходження належного позивачу на праві власності нежитлового приміщення та земельної ділянки комерційного використання).

  Крім того, у матеріалах справи містяться копії документів, які підтверджують факт здійснення господарської діяльності ФОП ОСОБА_2 саме за вказаною адресою.

  Отже, наявність двох умов надання пільги, а саме використання позивачем власного нежилого приміщення у своїй господарській діяльності та наявність у нього статусу платника єдиного податку, обумовлює звільнення його від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), що доводить протиправність спірного податкового повідомлення-рішення.

  Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 26.06.2018 року у справі №826/14081/16.

  З урахуванням вищевикладених доводів та встановлених у справі обставин, колегія суддів приходить до висновку про помилковість висновків суду першої інстанції щодо не доведення позивачем факту використання земельної ділянки, на якій розміщене нежиле приміщення за адресою: м.Київ, вул.Чаплигіна,20 для провадження господарської діяльності, та як наслідок відсутність підстав для звільнення останнього від обов’язку сплати земельного податку.

  Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

  В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 2 ст. 77 КАС України).

  Відповідно до ч. 3 ст. 242 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

  З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно по суті вирішивши справу, однак, ухвалив рішення з помилковим застосуванням норм матеріального права, тому постанова підлягає зміні, в мотивувальній частині, а в іншій частині рішення суду – залишенню без змін.

  Відповідно до п. п. 1, 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

  Керуючись ст.ст. 242, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322 КАС України, суд

  П О С Т А Н О В И В :

  Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві – задовольнити частково.

  Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2018 року в мотивувальній частині – змінити.

  В іншій частині рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 вересня 2018 року – залишити без змін.

  Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду.

  Повний текст постанови виготовлено 13.02.2019 року.

  Головуючий суддя: Є.В. Чаку

  Судді: В.В. Файдюк

  Є.І.Мєзєнцев

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.
blank

Мы используем cookie-файлы для получения информации о том, как вы используете наяш Веб-сайт. Подробней

Cookie-файлы

Мы используем cookie-файлы для получения информации о том, как вы используете наш Веб-сайт. Cookie-файлы позволяют нам обеспечить возможность использования Веб-сайта в более удобном и доступном формате. Такие файлы, как правило, не содержат какие-либо данные, которые позволили бы нам идентифицировать вас как конкретное физическое лицо. Ваши данные будут обрабатываться с использованием cookie-файлов в течение разрешенного вами периода.


Политика использования файлов Cookie / Cookie Policy
Согласие пользователя на правила пользования веб сайтом
Согласие на сбор, обработку и передачу персональных данных

Закрыть