click fraud detection

ТЕМА: 13.04.2016 Про визнання неправомірним та скасування рішення. ТОВ „Кей-Колект”

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Автор
  Сообщения
 • #4636
  Dmitry Kasyanenko
  Модератор

  ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  ———————-

  У Х В А Л А

  І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

  13 квітня 2016 р. Справа № 815/6909/15

  Категорія: 11.4 Головуючий в 1 інстанції: Гусев О. Г.

  Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

  у складі:

  головуючого – Лук’янчук О.В.

  суддів – Градовського Ю.М.

  – Кравченка К.В.,

  при секретарі – Діденко К.О.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 третя особа – Товариство з обмеженою відповідальністю “Кей-Колект” про визнання неправомірним та скасування рішення,-

  В С Т А Н О В И Л А :

  ОСОБА_3 звернулась до суду із адміністративним позовом до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, третя особа – Товариство з обмеженою відповідальністю „Кей Колект” про визнання неправомірним та скасування рішення.

  Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2016 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_3 до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2, третя особа – Товариство з обмеженою відповідальністю „Кей Колект” про визнання неправомірним та скасування рішення. Скасовано рішення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 22862485 від 15.07.2015 року.

  Не погоджуючись з вказаним рішенням суду приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

  Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

  Судом першої інстанції встановлено, що 08.01.2008 року між ОСОБА_4 та ПАТ “УкрСиббанк” було укладено кредитний договір №112811935000.

  Відповідно до умов Кредитного договору Банк зобов’язався надати позичальнику кредит у сумі 49000,00 USD, а позичальник зобов’язувався в порядку та на умовах, визначених Кредитним договором повертати кредит, виплачувати проценти за користування кредитом, сплачувати комісію та інші передбаченні платежі в сумі, строки та на умовах, що передбачені Кредитним договором та Додатком № 1 до нього – графіком погашення кредиту.

  08.01.2008 року між ПАТ “УкрСиббанк” та ОСОБА_5 був укладено іпотечний договір, згідно якого ОСОБА_5 передала в іпотеку трьохкімнатну квартиру №20 загальною площею 57,7 кв.м., житловою площею 40,1 кв.м. по вулиці Іцхака Рабіна, будинок №55.

  Згідно розділу 5 Іпотечного договору від 08.01.2008 року, сторони досягли згоди про можливість звернення стягнення на Предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання, які сторони визначили наступним чином:

  п.5.2.1. передбачає передачу Іпотекодержателю права власності на Предмет іпотеки в рахунок виконання основного зобов’язання на підставі окремого договору про задоволення вимог Іпотекодержателя у порядку, встановленому Законом України “Про іпотеку”

  5.2.2. отримання Іпотекодержателем права продати Предмет іпотеки будь-якій особі на підставі договору купівлі-продажу від імені Іпотекодавця на підставі окремого договору про задоволення вимог Іпотекодержателя у порядку, встановленому Законом України “Про іпотеку”.

  12.04.2008 року позивач уклала шлюб з ОСОБА_4 та змінила своє прізвище з “Балашова” на “Заворотна”.

  12.12.2011 року ПАТ “УкрСиббанк” відступило Товаривству з обмеженою відповідальністю “КЕЙ-КОЛЕКТ” відповідно до договору факторингу №1 свої права вимоги за зобов’язанням ОСОБА_4 по Кредитному договору.

  Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №46001530, відповідач 15.07.2015 року здійснив реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю “Кей Колект”.

  Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 нотаріальна дія з нерухомим майном – предметом іпотеки не вчинялась, посвідчення факту виникнення, переходу або припинення права на нерухоме майно не мало місця, а тому у нотаріуса не було повноважень на прийняття оскаржуваного рішення та проведення реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

  Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду з огляду на наступне.

  Відносини, пов’язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

  Відповідно до ст.46-1 Закону України «Про нотаріат» нотаріус під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва має доступ та користується Державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Нотаріус є спеціальним суб’єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” і який має печатку такого реєстратора.

  Згідно до ч.5 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав власності, реєстрація яких проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчиняється така дія. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

  Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державним реєстратором є нотаріус як спеціальний суб’єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно.

  Статтею 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку:

  1) прийняття та перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви;

  2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень;

  3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації;

  4) внесення записів до Державного реєстру прав;

  5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»;

  6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяжень.

  Згідно до ч.9 ст.15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав, їх обтяжень у результаті вчинення нотаріальної дії (надання відмови в ній) проводиться одночасно з вчиненням такої дії.

  Відповідно до п.2 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 року №868нотаріус проводить державну реєстрацію права власності на нерухоме майно або на об’єкт незавершеного будівництва виключно у випадку вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном.

  Як вбачається з матеріалів справи, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 нотаріальна дія з нерухомим майном не вчинялася.

  Отже, дії приватного нотаріуса щодо прийняття рішення про державну реєстрацію права власності, яке виникає на підставі договору іпотеки, що містять застереження про задоволення вимог іпотеко держателя, були протиправними у зв’язку з відсутністю у нотаріуса повноважень щодо прийняття рішення про державну реєстрацію права власності без вчинення нотаріальної дії з майном.

  Відповідно наявні правові підстави для скасування рішення про державну реєстрацію права власності за ТОВ “Кей-Колект” на квартиру №20 загальною площею 57,7 кв.м., житловою площею 40,1 кв.м. по вулиці Іцхака Рабіна, будинок №55.

  Підсумовуючи викладене, апеляційний суд вважає рішення суду першої інстанції про наявність правових підстав для задоволення позову законним та обґрунтованим. Доводи, викладені в апеляційній скарзі, не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята судом відповідно до норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні.

  Відповідно до ст.200 КАС України – суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

  Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

  Керуючись ст.ст. 195, 196, ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів,-

  У Х В А Л И Л А:

  Апеляційну скаргу приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 – залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2016 року – без змін.

  Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

  Головуюча суддя: О.В. Лук’янчук

  Суддя: Ю.М. Градовський

  Суддя: К.В. Кравченко

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.
blank

Мы используем cookie-файлы для получения информации о том, как вы используете наяш Веб-сайт. Подробней

Cookie-файлы

Мы используем cookie-файлы для получения информации о том, как вы используете наш Веб-сайт. Cookie-файлы позволяют нам обеспечить возможность использования Веб-сайта в более удобном и доступном формате. Такие файлы, как правило, не содержат какие-либо данные, которые позволили бы нам идентифицировать вас как конкретное физическое лицо. Ваши данные будут обрабатываться с использованием cookie-файлов в течение разрешенного вами периода.


Политика использования файлов Cookie / Cookie Policy
Согласие пользователя на правила пользования веб сайтом
Согласие на сбор, обработку и передачу персональных данных

Закрыть