click fraud detection

ТЕМА: Решение 22.06.12. Отмена исполнительной надписи на авто Банк Аваль

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
  • Автор
    Сообщения
  • #4598
    Dmitry Kasyanenko
    Модератор

    Провадження №2/0519/2085/12

    Р І Ш Е Н Н Я

    І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

    22 червня 2012 року Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі головуючого судді Турченка О.В., при секретарі Лапоног Т.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Маріуполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль», третя особа -приватний нотаріус Донецького міського нотаріального округу ОСОБА_3, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,

    ВСТАНОВИВ:

    Позивачка звернулася з позовом до ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», вказуючи, що виконавчим написом приватного нотаріуса ОСОБА_3 від 28.12.2009 р. було звернено стягнення на належний їй автомобіль у зв’язку з заборгованістю за укладеним з банком кредитним договором у сумі. Проте вважає цей виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню, оскільки рішенням суду пункт договору про заставу транспортного засобу, що передбачав можливість вчинення виконавчого напису нотаріусом, визнаним недійсним.

    Позивачка до суду не з’явилася, надавши заяву з проханням розглянути справу у її відсутність

    Представник позивачки у судовому засіданні підтримала позовні вимоги у повному обсязі.

    Представник відповідача позов не визнав та пояснив, що ОСОБА_1 вже двічі зверталася до суду з позовами про визнання виконавчого напису недійсним та його скасування, проте суди їй відмовляли та визнавали його дійсним. Тим самим ОСОБА_1 ухиляється від виконання своїх обов’язків за кредитним договором.

    Третя особа у судове засідання не з’явився, надавши заяву про розгляд справи у його відсутність.

    Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні ним правовідносини.

    30.08.2005 року між акціонерним поштово-пенсійним банком «Аваль»(правонаступником якого є ПАТ «Райффайзен Банк Аваль») та ОСОБА_1 укладено кредитний договір №014/11-155/81079 на споживчі цілі, згідно якого останній надано грошові кошти в сумі 21860 доларів США зі сплатою 13,5 % річних з кінцевим терміном повернення 30.08.2011 року.

    У забезпечення виконання взятих на себе зобов’язань по кредитному договору 30.08.2005 року між сторонами укладено договір застави транспортного засобу №014/11-155/81079, згідно із умовами якого в заставу банку передано автомобіль «Opel-Vectra», реєстраційний номер НОМЕР_1.

    28 грудня 2009 року приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу ОСОБА_3 вчинено виконавчий напис на предмет застави -автомобіль та запропоновано звернути на нього стягнення з метою задоволення вимог ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» по стягненню заборгованості з ОСОБА_1, яка виникла з 16.01.2007 року по 09.04.2009 року на загальну суму в розмірі 14020,85 доларів США.

    Статтею 4 ЦПК України передбачено, що, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

    Відповідно до ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних , трудових відносин.

    Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства (ч.2 ст.15 ЦПК України).

    Так, ч.12 ст.110 ЦПК України передбачено розгляд справ за позовами до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

    Відповідно до вимог ст.50 Закону України «Про нотаріат»нотаріальна дія або відмова у її вчиненні, нотаріальний акт оскаржуються до суду. Право на оскарження нотаріальної дії або відмови у її вчиненні, нотаріального акта має особа, прав та інтересів якої стосуються такі дії чи акти.

    Таким чином, спір про право, оснований на вчиненій нотаріальній дії, розглядається судом у порядку позовного провадження. Спір про визнання вчиненого нотаріусом виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса розглядається судом за позовом боржника до стягувача.

    Відповідно до ст.87 Закону України «Про нотаріат»перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Згідно Переліку документів, за якими стягнення заборгованості проводиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року №1172, виконавчий напис здійснюється, зокрема, на нотаріально посвідченій угоді, що передбачає право звернення стягнення на заставлене майно.

    Пунктом 2.11 договору застави транспортного засобу №014/11-155/81079 від 30.08.2005 р. було передбачено, що у випадку невиконання заставодавцем зобов’язань за кредитними договором заставодержатель на підставі виконавчого напису нотаріуса про звернення стягнення на заставлене майно реалізує його будь-яким способом.

    Проте рішенням Жовтневого районного суду м. Маріуполя від 27.03.2012 р., яке набрало законної сили 06.04.2012 р., даний пункт договору визнаний недійсним.

    Статтею 236 ЦК України передбачено, що нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення. Якщо за недійсним правочином права та обов’язки передбачалися лише на майбутнє, можливість настання їх у майбутньому припиняється.

    Таким чином, зазначене вказує на відсутність в оскаржуваному виконавчому напису сили виконавчого документу, через що він підлягає визнанню судом таким, що не підлягає примусовому виконанню.

    При цьому твердження представника відповідача про неможливість повторного розгляду судом вимог позивачки щодо виконавчого напису нотаріуса №8906 від 28 грудня 2009 року до уваги не приймаються, оскільки при розгляді Орджонікідзевським районним судом м.Маріуполя справи №2-47/11 ОСОБА_1 позов було заявлено з інших підстав, а при розгляді Жовтневим районним судом м. Маріуполя справи №2/519/1330/12 ОСОБА_1 був заявлений інший предмет позову.

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8, 10, 11, 58-61, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд

    ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль», третя особа -приватний нотаріус Донецького міського нотаріального округу ОСОБА_3, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, задовольнити.

    Визнати виконавчий напис приватного нотаріуса Донецького міського нотаріального округу ОСОБА_3 від 28 грудня 2009 року, реєстровий №8906, про звернення стягнення на транспортний засіб марки «Opel-Vectra», реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить на праві власності ОСОБА_1, таким, що не підлягає виконанню.

    Стягнути з публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»на користь ОСОБА_1 судові витрати з оплати судового збору в сумі 107 грн. 30 коп.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом десяти днів з дня його проголошення.

    Суддя О.В. Турченко

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
  • Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.